Igor3
25.04.17,15:17
Dobrý deň,

Ak mi lekár do zdravotnej dokumentácie uviedol lekárske výkony, zámerne ma uviedol do omylu a uviedol tam lekárske výkony, ktoré mi neposkytol a ja som ich podpísal, je možné nejakým spôsobom docieliť nápravu? Obrátil som sa na poisťovňu, uznala, že niektoré výkony boli účtované fiktívne, ale tie, ktoré sú uvedené v zdrav.dokumentácii a potvrdené mojim podpisom, týmito výkonmi sa poisťovňa odmieta zaoberať. Už som sa obrátil aj na Úrad pre dohľadom na zdravotnou starostlivosťou, ale neviem, či mi on môže pomôcť.
expeeert
25.04.17,17:46
Ako pri všetkom - čo už raz podpíšeš sa berie, že si si to preštudoval a súhlasil s tým.
buchač
25.04.17,18:01
Hm...

Nezastávam sa lekára...ale bolo by vcelku aj dobré vedieť, o akého lekára dľa odbornosti sa jedná.
Tiež by bolo dobré vedieť, či Ty ako pacient sa rozumieš lekárskej terminológii a vieš a si schopný rozlíšiť, či boli výkony fiktívne alebo adekvátne.
Poisťovňa uzná všetko možné, len aby nemusela platiť...
Igor3
26.04.17,02:55
Jednalo sa o kožného lekára a teda neskôr som si zistil z výpisu zo zdravotného poistenia, že si vyúčtoval lekárske výkony, ktoré mi neposkytol, napríklad odber, napríklad nejaké ošetrenie na nohe a tak podobne, dokonca je tam aj diagnóza, ktorú nemám, poisťovňa sa však tým, že je tam môj podpis, odmieta danou vecou ďalej zaoberať.
Igor3
26.04.17,02:56
Aj za predpokladu, že ťa niekto zámerne uviedol do omylu a si mu dôveroval, že ti dal podpísať pravdu a nie klamstvo. Je to asi tak,
expeeert
26.04.17,05:16
Nuž, ako sa hovorí - dôveruj ale preveruj...