znamenie
26.04.17,10:19
Od roku 2013 mi bolo vrátené poistné, z dôvodu zmeny zákona pre spoločníkov vos, že nie sú povinne poistení, tak som sa prihlásila na dobrovolné poistenie, v marc2014i som sa z dobrovolného poistenia odhlásila a prihlásila som sa na základe zmluvy s Uradom práce o opatrovaní ťažjo chorej blízkej osoby ako opatrovatelka až do novembra 2014/smrt otca/. Nakolko som zmluvu uzavrela v marci, kedy som nemala povinost podávat danové priznanie ako spločník vos, toto som do 30.6.2014 nepodala. Po smrti otca, som sa z poistenia opatrovatelky odhlásila a požiadala som o predčasný dôchodok. O zmene zákona som samozrejme nevedela, ale moje danové priznanie na socialnej poistovne bolo nahraté z daňového úradu v júli 2014.Nebolo mi povedáná, že na dôchod,kvoli zmene zákonu nemôžem ist-isto to nevedeli ani pracovníčky SP. a predčasný dôchodok mi priznali. Teraz po 2 rokoch na to prišli, musela som doplatit od 1,7.2014-30.6.2015 doplatit poistné, aj za obdobie ked som mala zmluvu s úradom práce, hoci nebola zrušená, a teraz žiadajú o navrátenie predčasného dôchodku, čo mi je jasné. Nie je povinná sociálna poisťovna ma odškodnit, ked ma dostala do omylu priznaním dôchodku, a ja som prestala pracovat, a tým som prišla o príjem.