kudal
26.04.17,13:06
Veduca danej zamestnankyne vedela, ze je tehotna, personalne vedelo, ze je tehotna, dievca bolo oficialne PN, povedala personalnemu oddleniu, ze sa uz do prace nevrati.
Tweety
26.04.17,11:23
§72
1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné

Takže, ak ste nepostupovali takto, môžete mať problém.
Definíciu tehotnej nájdeš v §40.
kopretinka
26.04.17,12:57
nedupľuj otázky
bubkoch
26.04.17,13:05
ja si myslim ze treba vychadzat zo vsetkych info v otazke ...
a tou podstatnou info je veta "sme ju prepustili, ona NASLEDNE doniesla tehotensku knizku"

takeze tebou citovany paragraf sa uvedeneho problemu vobec netyka ...
je irelevantne ci o tehotenstve vedela mara, anca ci duro z vedlajsej kancelarie, tehotenstvo si moze aj vymysliet aby nedostala padaka v skusobnej dobe, podstatne je ci o tom vedel zamestnavatel, t.j. firma v okamihu skoncenia PP ... a firme sa to oznamuje inak ako pri ustne pri rannej kavicke ...

takze ak zamestnavatelovi priniesla papier oid lekara a teda oficialne oznamila tehotenstvo az PO skonceni PP v skusobnej dobe, ma smolu.

okrem toho, ten §72 nepredstavuje nejaku neprekonatelnu prekazku pre skoncenie PP v skusobnej dobe s tehotnou, ze ?
Chobot
26.04.17,13:56
Ako napísal bubkoch - pokiaľ zamestnankyňa písomne oznámila tehotenstvo až po doručení oznámenia o ukončení PP v skúš. dobe, tak je to v poriadku. Treba vychádzať z § 40 ods. 6 Zákonníka práce:

(6)
Tehotná zamestnankyňa na účely tohto zákona je zamestnankyňa, ktorá svojho zamestnávateľa písomne informovala o svojom stave a predložila o tom lekárske potvrdenie.
Tweety
26.04.17,13:59
Vychádzala som z toho, čo uviedla, a to, že všetci o tehotenstve vedeli. Že by to oznámila?
Chobot
26.04.17,14:00
Povedať to mohla aj celej firme. Pokia neprinesie potvrdenie od lekára a písomne to neznámi zamestnávateľovi, tak de jure nie je tehotná. Aj keby mala brucho ako sud.

Ale pravdou je, že nevieme, ako to skutočne bolo. Takže kudal musí upresniť, alebo sa zariadiť podľa poskytnutých rád.
Tweety
26.04.17,14:01
A odkiaľ viete, že to nebolo písomne?
bubkoch
26.04.17,14:40
nevieme naisto, ale iste uznas ze v celom kontexte to doplnenie § 40 ods. 6 bolo megadolezite a bez neho by bola tvoja odpoved dost zavádzajúca :-)
kudal
27.04.17,05:59
to bolo omylom, nepotvrdilo mi zaznacenie otazky, preto som pisala znovu. padlo mi to tu. nechcem si pridavat robotu:)
kudal
27.04.17,06:02
pani to nedala pisomne. len slovne. jedine pisomne mame jej PN, peciatka na PN doklade je od gynekologa; tehotenska knizka prisla po nasom odoslani rozviazania pracovneho pomeru.
Tweety
27.04.17,06:04
Potom ste postupovali štandardne,PP v SD je možné ukončiť aj počas DPN,, a nijaké problémy vám nehrozia. Ešte snáĎ by mohol byť problém v tom, že ak by knižka,( ale to ani tak nie je oznámenie , to musí byť písomné) prišla skôr, ako ona prevzala skončenie PP.