lajlo
17.07.06,20:32
Dobry vecer.

Chcem sa opytat aka vysoka asi moze byt pokuta ak som sa neregistroval na danovom urade do
30 dni od datumu zapisu do registra podriadenych sprostredkovatelov poistenia na urade pre financny trh?

Dakujem
DanielaSL
17.07.06,18:37
Neviem aká je sankcia pri neskorej registrácii, ale ja som za jeden deň omeškania zaslania tlačiva "Prehľad..." dostala sumu 2.000,- Sk. Takže možno sa aj ty môžeš na podobnú sumu pripraviť.
lajlo
17.07.06,18:53
dakujem za odpoved. mam este jednu otazku. ak chcem podnikatelsku cinnost ukoncit co mam preto spravit? co sa bude diat dalej ak mi pokuta pride a ja ju uhradim?
Manual
17.07.06,19:00
dakujem za odpoved. mam este jednu otazku. ak chcem podnikatelsku cinnost ukoncit co mam preto spravit? co sa bude diat dalej ak mi pokuta pride a ja ju uhradim?
Ak sa končí podnikanie na základe ŽL, tak živ. úrad vydá doklad o ukončení oprávnenia podnikať k nejakému datumu. Tak aj ty by si mal mať od niekoho takýto podobný doklad a tento doklad zaslať na DU, /prípadne na ZP a SP/ až si bol aj tam nahlásený, aby vedeli že už nepodnikáš. A ak im tú pokutu zaplatíš, nič sa nedeje. Bude všetko v poriadku.
Pekný večer...:)
lajlo
17.07.06,19:09
cize aby som si to ujasnil ak zaplatim tu pokutu tym sa vlastne skonci aj moja podnikatelska cinnost ktora vlastne este ani nezacala?
Manual
17.07.06,19:17
cize aby som si to ujasnil ak zaplatim tu pokutu tym sa vlastne skonci aj moja podnikatelska cinnost ktora vlastne este ani nezacala?
Nie, podnikateľská činnosť sa ukončí tým, že ten kto ti vydal oprávnenie na podnikanie, ti toto oprávnenie zruší. A DU oprávnenie na podnikanie nevydáva. DU ti vyrúbi alebo vyrúbil pokutu za nedodržanie termínu.
lajlo
17.07.06,19:18
a ak nezrusia mozem dostat dalsiu?
lajlo
17.07.06,19:20
respektive ak sa tam nezaregistrujem tak mi poslu pokutu opat?
Manual
17.07.06,19:22
a ak nezrusia mozem dostat dalsiu? Ak požiadaš toho kto ti dal povolenie na podnikanie, tak ho požiadaj o zrušenie a on to zruší. Nemá dôvod nezrušiť. Všetko písomne. Myslím, že ďalšia pokuta nebude, ale budeš sa na DU musieť zaregistrovať aj keď oneskorene.
lajlo
17.07.06,19:23
a tu registraciu po zaplateni pokuty budu po mne stale pozadovat?
Manual
17.07.06,19:25
a tu registraciu po zaplateni pokuty budu po mne stale pozadovat?
Budú, pretože si stále podnikateľský subjekt a DU mu musí prideliť DIČ aby si ťa niekde zaškatulkovali pod týmto číslom.
Lubica3
17.07.06,19:30
To určite budú, majú zoznamy sprostredkovateľov z Úradu pre finančný trh a všetkých, ktorí sa nezaregistrovali včas na DÚ pokutujú /2 000,-/, nemá na to vplyv, že následne sa ako sprostredkovateľ z ÚFT odhlásiš, resp. zrušíš. Žial, postihlo nás to viacerých.
lajlo
17.07.06,19:42
dakujem ti velmi pekne za odpovede. som o nieco mudrejsi. dik