Lenorka
17.07.06,21:20
bola by som vdacna ak by ma niekto uviedol na pravu mieru.
podla nasho dodavatela z brazilie by sme nemali platit clo na dodavky
tovaru z tejto krajiny smerovane na slovensko. EU ma vraj podpisany
bezcolny styk koli zlepseniu zahranicneho obchodu in between. zakaznici nasho dodavatela z polska ceska belgicka madarska ci inych statov eu nikto neplati clo nakolko tato zmluva je podpisana z eu. to znamena aspon podla neho, ze
clo by nemalo byt uplatnovane dnom vstupu sk do eu. no nikde sa nemozem dopatrat, ci je tomu tak, priadne kde by som sa mohla kontaktovat. colny urad ma odkazal iba na ich stranku kde po zadani nomeklatury mi vyhodi clo.
ked som o tom hovorila s nasim dovozcom nechcel mi verit. ak by niekto mal skusenosti s dovozom tovaru z brazilie a vedel nieco blizsie privitam coments.
Dakujem
Excise Duty
17.07.06,21:46
Otvor si stránku www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk/) a v ľavom stĺpci v siedmom riadku klikni na TARIC.
Na novootvorenej stránke vlož kód nomenklatúry dovážaného tovaru, vyznač krajinu pôvodu Brazíliu, vyznač smer pohybu import a daj vyhľadať.
Lenorka
18.07.06,09:50
to som spravila. clo tam vyhodi, ale kazdy z nasich spolupracovnikov z inych krajin v ramci eu sa tomu cuduje. dakujem za info ale to bolo prve co som spravila.
Excise Duty
18.07.06,11:34
A aké clo tam vyhodí a v akej výške, prípadne napíš nomenklatúru tovaru alebo o aký tovar vlastne ide?