monta1
27.04.17,12:14
Dobry den,
mam prenajate parkovacie miesto pred panelakom. Znacenie je uz slabo vidiet. Mozem si sam zvyraznit znacenie alebo musim zavolat firmu, ktora mi to domaluje? Dakujem
ivka70
27.04.17,10:31
Podla mna vodorovne dopravne znacenie ma na starosti mesto ci mestska cast a ty nesmies do neho zasahovat.
Mozes podat podnet na dopravny odbor mesta, aby zabezpecili napravu znacenia.
vicktor
27.04.17,10:36
Ked som pred rokmi mal pred panelakom vyhradene miesto, tak v zmluve o prenajme bolo uvedene ze zvislu znacku osadi mestska cast a ciary si mozem / mam vyznacit sam. Co je v tvojej zmluve?
Porovnaj cenu farby a stetca s cenou co zapyta firma a vyber si.
vicktor
27.04.17,10:40
Nesmie svojvolne vyznacit novy (neprideleny) box alebo zmazat riadne vodorovne znacenie, ale zviditelnit existujuce oficialne ciary bez problemu.
Zviditelnit moze napr. aj odhadzanim snehu, netreba sa obratit na dopravny odbor ani technicke sluzby.
ivka70
27.04.17,10:49
Napr. Dubravka to ma zadefinovane jasne (a myslim, ze rovnako aj ostatne casti BA), nesmie to robit svojpomocne:
Užívateľ prostredníctvom odbornej organizácie zabezpečí vyznačenie vyhradeného parkovacieho miesta vodorovným a zvislým dopravným značením. Parkujúce vozidlo na vyhradenom mieste musí mať viditeľne umiestnený platný parkovací preukaz, ktorý je prílohou povolenia.
https://www.dubravka.sk/sk/Potrebujem-vybavit/Uzemny-rozvoj-a-zivotne-prostredie/Parkovanie.html
vicktor
27.04.17,11:33
Aj v mojom pripade islo o Dubravku, ale medzitym uplynulo 20 rokov.
Zvisle znacenie by som nezvladol, ale biele ciary aj tak pretrel svojpomocne. Keby nieco, tak skutok sa nestal.
ivka70
27.04.17,11:36
uz to striktne obmedzuju, lebo im to tam bastlil kazdy ako chcel :D
viktorviktor
27.04.17,12:23
nerob problém tam kde nie je, kup plochý štetec, kilo bielej farby a podľa meter dlhého kartónu natri čiaru, 10 minút, keď máš obavy aby ťa nepožiadal iný sused o náter, natierať sa dá aj v noci
sosak
27.04.17,16:11
Nemusíš nič svojpomocne riešiť. Podaj písomnú žiadosť tam, kde ti prenajímajú parkovací box, miestny, mestský úrad, odbor dopravy. Sám mám prenajatý parkovací box od mestskej časti a každé dva roky sa robí obnova značenia. Nič nedoplácam, je to v cene prenájmu.