Micifuzik
27.04.17,15:51
Dobrý deň, všade sa rieši čo si môže dať SZČO do výdavkov. mňa však zaujíma, či si SZČO musí dávať do výdavkov všetko - myslím tým všetky faktúry vydané na jeho firmu? či už je to pri preukázateľných výdavkoch alebo pri paušálnych výdavkov. mám konkrétny príklad, SZČO (paušálne výdavky) si chce zakúpiť motocykel, pri kúpe motocykla na úver dostane lepšie podmienky ako SZČO a tak si dá faktúru vystaviť na svoje fakturačné údaje. potom sa však rozhodne že si tento motocykel nedá do výdavkov. Je to možné? dakujem
Soňa K
27.04.17,14:54
Je to možné. Ale v každom prípade by som si odkladala všetky doklady. Z KV dodávateľov platiteľov sú identifikované faktúry aj na firmu, ktorá ich nezaúčtuje. Napr. v obchode by ma napadlo, že keđ ich nemajú na vstupe, tak ani na výstupe a predávajú black ruka.
juzek691
28.04.17,10:32
Ak sa uplatňujú paušálne výdavky, tak tam sa neúčtuje žiadny výdavkový doklad, nie len motocykel. Preto sú to paušalne výdavky.
miguel9991
28.04.17,20:00
Je to mozne samozrejme.
fortunka
29.04.17,20:05
Ano je to možné, jedine ak ide o prenos daňovej povinnosti musi, ale tiež nakoniec to nemusí byť daňový vydavok
Sisy
29.04.17,20:10
Je to možné -neuplatnenie výdavkov: priznať si príjmy je povinnosť, uplatniť si výdavky je právo. Splniť povinnosť si musíme, uplatniť si právo môžeme.
Sisy