norulakp
27.04.17,19:01
mozem poziadat o referencie, kym som este stale zamestnany? Ide o to, ze hoci som zamestnany, tak chcem posielat zivotopisy do inych firiem a chcem k nim prilozit referencie. Nadriadena mi ich odmietla dat. Ze ich moze dat len po skonceni pracovneho pomeru. je to pravda?
Tweety
27.04.17,17:08
Nie je ho povinný vydať skôr, ako 2mes. pred ukončením PP.
§75
1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho výpisy, odpisy a fotokópie.
norulakp
27.04.17,17:25
pracovny posudok a referencie su to iste? Ak teda hladam inu pracu, ale neviem kedy odidem z tej sucasnej, tak mi teda nemusi dat referencie, spravne som to pochopil?
Tweety
27.04.17,17:38
Tak.
Kabaka123
27.04.17,18:51
ak je nadriadený ústretový, dá sa s ním dohodnúť, ak nie je nedá
ivka70
28.04.17,06:13
Referencie ti nemusi dat vobec, je to jeho dobra vola. Pracovny posudok ti dat musi, ale najskor 2 mesiace pred koncom PP, ak poziadas.