AHT
18.07.06,06:04
Prosím Vás chcem si overiť: Máme dennú uzávierku v reštaurácií na registračnej pokladni. Mám každý jeden deň nahadzovať do účtovníctva ako príjem do pokladne cez príjmový poklad. doklad alebo stačí len cez interný zápis. Samozrejme som si vytvorila na pokladňa analytiku, pretože hotovosť mi neodovzdávajú iba uzávierky. Ďakujem.
Zoltán Kovács
18.07.06,07:06
Prosím Vás chcem si overiť: Máme dennú uzávierku v reštaurácií na registračnej pokladni. Mám každý jeden deň nahadzovať do účtovníctva ako príjem do pokladne cez príjmový poklad. doklad alebo stačí len cez interný zápis. Samozrejme som si vytvorila na pokladňa analytiku, pretože hotovosť mi neodovzdávajú iba uzávierky. Ďakujem.

Ak budeš účtovať dennú tržbu, tak riadne cez prij.pokl.doklad. Ja účtujem reštauráciu tiež. Tržbu zaúčtovávam raz za mesiac podľa mesačnej uzávierky. DÚ sa k tomu neohradila. Ale účtovanie tržieb závisí od toho ako to chce mať podnikateľ. Niektorým podnikom účtuje denné tržby a nie mesačne raz.
Adria.ma
24.07.06,10:23
Takisto sa denne stretávam s tržbami cez registračnú pokladňa. Nie je chybou vystaviť PPD raz za mesiac, ale pre lepšiu a kvalitnejšiu evidenciu pohybu financií v pokladni je to lepšie za každý deň.
KEJKA
24.07.06,10:27
Takisto sa denne stretávam s tržbami cez registračnú pokladňa. Nie je chybou vystaviť PPD raz za mesiac, ale pre lepšiu a kvalitnejšiu evidenciu pohybu financií v pokladni je to lepšie za každý deň.
lenže denná uzávierka neznamená, že sa aj všetky peniaze do pokladne dostanú. Takže je hlavná pokladnica, do ktorej idú všetky reálne príjmy, a je AU 211 k ERP, kde stačí rozúčtovať mesačnú uzávierku, je to prehľadnejšie. Kontrolnný protiúčet používam rozne, ak ide o zamestnanca, ktorý za tú ERP zodpovedá, tak 333 a ten musí byť na konci mesiaca nulový.
KEJKA
24.07.06,10:32
mám otázku....

stretli ste sa s páskou dennej, aj mesačnej uzávierky, kde nie je úhrnom suma ZD a DP, ale sú rozdelené - osobitne plusom tržby (ZD a DPH) a osobitne zľavy mínusom ZD a mínusom DPH. Jediná suma je celková hotovsť už bez rozlíšenia na ZD a DPH Spočítavate tieto sumyx a tak ich zapisujete do knihy ERP? alebo ako to robíte? Mne z toho vychádza, že by to nemala byť pokladnica s oprávnenou certifikáciou.
Teraz som zistila, že predavačka síce do pokladnice prijala správnu sumu (zníženú o zľavy), ale do knihy zapisuje len tú vyššiu sumu, takže súčet v knihe ERP nesedí......
Darina1234
05.11.07,17:11
Mam podoby problem, prosím pomožte mi. Začinam nahadzovať penažny dennik v Alfe a neviem, či dennú tržbu z knihy pokladne zapisať cez prijmovy alebo interny doklad.
Zita5
05.11.07,17:20
Mam podoby problem, prosím pomožte mi. Začinam nahadzovať penažny dennik v Alfe a neviem, či dennú tržbu z knihy pokladne zapisať cez prijmovy alebo interny doklad.


Cez príjmový pokladničný doklad .
Interným účtujete nepeňažné operácie .
Darina1234
05.11.07,17:24
Zitka, práve som na Teba myslela, že keby si mi odpovedala, lebo dnes som si preštudovala vela Tvojich odpovedí ohladom Alfy. Ďakujem, ale priznam je to dosť tažke takto sa hrat na učtovnicku ako ja.
dipe
04.02.08,07:49
vie mi niekto poradiť v prípade ak:
-bola urobená mesačná závierka za dva mesiace naraz
-nesúhlasia súčty dvoch mesiacov
-mesiac OK
-v ďalšom mesiaci je rozdiel -100,-
-v ďalšom mesiaci je rozdiel +100,-
-mesiac OK
Ako postupovať v takom to prípade, ako to zaúčtovať?
Mám nalepiť do pokladničnej knihy mes.závierku aj ked nie je OK?
Prosím o radu
Ďakujem
Dav
04.02.08,08:06
K dennému účtovaniu ERP prikladám usmernenie z daňového riaditeľstva:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 15 platných postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva č.23586/2002-92 sa v peňažnom denníku účtujú príjmy a výdavky v hotovosti ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu . Deň uskutočnenia účtovného prípadu je definovaný v § 3 postupov účtovania. Pokiaľ vediete samostatne pokladničnú evidenciu, je možné v peňažnom denníku účtovať tržby mesačne.

Váš dopyt:

Prosím Vás o podanie usmernenie, ako správne postupovať pri účtovaní tržieb ERP, či sa musí účtovať denne, alebo stačí zaúčtovať mesačnú uzávierku, či účtovať len výbery z ERP a odvod tržieb na BU , a priebežné položky v jednoduchom účtovníctve.
Mesačnú uzávierku nalepiť, aj keď nie je O.K. Alibisticky v kolónke Poznámka napísať správnu sumu za príslušný mesiac.