miro 19
28.04.17,13:29
aky lak použiť na vaňu odolny aj voči kyselinám a hlavne vode dakujem
mno nie vana bude z orechoveho dreva
misoft
28.04.17,12:40
Vaňa .... široký pojem.... z akého materiálu? Laminát? Plast? AL plech? FE plech? Drevo? Smalt, alebo vypaľovacia farba?
vicktor
28.04.17,13:25
Hadam len nelejete do vane kyselinu...?
Asi nie lak, ale farbu. Tipujem ze ide o plechovu vanu s poskodenym smaltom. Jednu staru vanu som natrel bielou farbou, vedel som ze to bude iba docasne nudzove riesenie a ono sa to cuduj sa svete naozaj potvrdilo.
Existuje "cosi" na opravu smaltu, ale je som to nerobil:
https://www.mt-nabytok.sk/tipy-a-triky/4725-ako-opravite-vanu-alebo-sprchovu-vanicku-kde-odpadol-kusok-smaltu-sekundovy-manzel-tiez-poradi-co-robit-s-akrylatom.htm
https://www.logicky.cz/oprava-smaltu-smalt-ceys-15-ml.html
misoft
28.04.17,15:13
A možno tam aj kyselinu leje.....:D... kto ho vie, čo tam (alebo koho) rozpúšťa.....;)
bodliak
28.04.17,16:52
Si z Modry ?
Terezia13
28.04.17,17:33
fuj.............mňa napadlo to isté!!! niekoho tam rozpúšťa :(
miro 19
28.04.17,19:12
zle som popisal svoj problem vana bude z orechoveho dreva a tam by som potreboval nejaky lepsi lak co odola aj skrabancom a aj gazdinkam co to drhnu z kadejakymi praskami
buchač
28.04.17,19:30
Hm...

Vaňa z orechového dreva odolná voči kyseline ?
Vaňa z orechového dreva odolná vode ?
Vaňa z orechového dreva odolná čistiacim prostriedkom ?
...a Ty sa pýtaš na lak ???

Ako staré je to orechové drevo ?...rok, dva...5, 10 ?
Pokiaľ nemá ASPOŇ 20 rokov, tak proste ser na nejaký lak...zatiaľ sa kúpaj v plechovom sude od kyseliny...;)
--------------------------
Medzi nami...len tak mimochodom.
Drevo musí byť fest staré.
Drevo je potrebné náležite ošetriť.
Drevo je potrebné namoriť.
Drevo je potrebné (prípadne aj) nafarbiť.
Až potom sa dá uvažovať o nejakom laku.

...a ozaj.....kto Ti bude vaňu vyrábať, tak by mal vedieť niečo aj o ošetrení dreva.

Preštuduj si niečo o šelakoch a budeš (možno) v obraze.
Everibodi
28.04.17,19:31
Kúp si epolex s tuzidlom,predavaju to spolu a po vysmirglovani a odmastneni natries valcekom.
buchač
28.04.17,19:43
Ruky by som Ti natrel tužidlom a epoxidom....aby si už nikdy nemohol napísať takúto sprostosť.....
Svoj moped môžeš takto hyzdiť a nie drevo nádherné...
misoft
28.04.17,20:35
Že to z neho aj vyliezlo...... asi to bude jeden z tých "štýlových".... bude to drahé, nepraktické.... ale hlavne, že bude sa pochváliť, že má drevenú vaňu.... aby ostatní pukli (možno i od rehotu....)
Everibodi
28.04.17,21:49
Tak ty si asi videl epoxidovu farbu z rychlika lolo.
https://interierove-farby.heureka.sk/epolex-farba-na-vane-biely-0_94kg/galerie/
Everibodi
28.04.17,21:55
Tak to,ze sa jedna o drevenu vanu bolo upresnene az neskor,tam by som skor navrhoval neaky lodny lak.
buchač
29.04.17,05:50
Everibodi (Včera 23:55) Tak to,ze sa jedna o drevenu vanu bolo upresnene az neskor,tam by som skor navrhoval neaky lodny lak.
==================
add 1. - pozri na čas upravenia príspevku
Naposledy upravil miro 19 : Včera at 21:11
add 2. - pozri na čas Tvojho príspevku
Everibodi Včera 21:31
add 3. - nemá význam sa s Tebou baviť ... si totálny laik.
vicktor
29.04.17,08:36
Dedko zbieral slivky a hadzal do suda (zdrzim sa preco) a sudu voda len prospievala. Nikdy ho nelakoval ani zvnutra ani zvonku a nejake cistiace prasky ani pomysliet.
Ake skrabance mas namysli? To necistoty zo seba (a navstev) chces z vane odstranovat pilnikom, dlatom, ocelovymi sponami? Postaci mydlo a spongia.