many1
18.07.06,07:39
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky
ayya
18.07.06,05:53
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky
teda - nechcem sa ho velmi zastavat ... lebo asi nas je tu takych viac :o ale podla mojho nazoru za zavislost (ako chorobu) to mozes vyhlasit az vtedy, ked zacne zanedbavat svoje pracovne povinnosti, postraca realnych kamaratov, prestane sa venovat inym svojim konickom, ktore mal doteraz ... prestane sa starat o realny zivot svojej rodiny, manzelky a deti ...

hmm... a podla tvojho nazoru, je to zavislost na porade, alebo na internete ako takom? a ako sa k tomu stavia manzel? uznava pripadne, ze je to u neho zavislost? ... mala by si napisat viac, ak chces pripadne nejaku radu ... lebo (to nevravim o tebe, ale vseobecne) ... obcas je to jednoducho ziarlivost u submisivnejsieho partnera, ze si jeho manzel/ka nasla kus svojho zivota, do ktoreho ten ziarlivy partner nema pristup a informacie odtial sa moze dozvediet iba sprostredkovane a nie priamo ... skratka: ziarlivy partner straca kontrolu nad castou zivota svojho partnera ...

ako je to u vas? ... ak teda chces o tom otvorene hovorit, ... mozme skusit, mozno sa tvoj problem trosku objasni ;) a potom nasledne aj poriesi
ayya
18.07.06,05:56
si to citam po sebe ... vlastne niekedy v takej situacii ziarli aj dominantny partner ... ze sa jeho prikazy a zakazy prestavaju dodrziavat ...

je to zlozite ... preto som to vsetko pisala, lebo v tvojom povodnom prispevku bolo ze: "nevladzem s internetom bojovat" a to ma vlastne "nakoplo", aby som ti odpovedala ... preco mas pocit, ze musis s internetom bojovat ?
Zita5
18.07.06,06:13
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky

many 1 prosím Ťa :) , nerob skôr uzáver situácie ,ako si všetko pekne po poriadku premyslíš....a prídeš na to sama ......že je veľa žien , ktoré by sa potešili , aby mali chlapa doma .

Nechci ,aby ten Tvoj sa kade tade začal flákať .....to by bolo ešte horšie .

Občas ho odožeň od PC a pridaj sa aj Ty do našej poraďáckej rodiny - nech aj Tebe vytvorí také podmienky ako má on ...treba rovnoprávnosť vo všetkom .
No predsa Ti nebude v tom manžel brániť;) ....to neverím a to ani nemôžeš dopustiť. A ak áno ......potom napíš o ktorého manžela poraďáka sa jedná a my s ním spravíme diskusiu .
ayya
18.07.06,06:29
...
Nechci ,aby ten Tvoj sa kade tade začal flákať .....to by bolo ešte horšie.

Občas ho odožeň od PC a pridaj sa aj Ty do našej poraďáckej rodiny - nech aj Tebe vytvorí také podmienky ako má on ...treba rovnoprávnosť vo všetkom .
No predsa Ti nebude v tom manžel brániť;) ....to neverím a to ani nemôžeš dopustiť. A ak áno ......potom napíš o ktorého manžela poraďáka sa jedná a my s ním spravíme diskusiu .
Zitka, ten moj sa obcas aj po veceroch "kade tade" flaka, :p ale ja predpokladam, ze sa slusne prechadza so psom, inokedy si kopka v zahrade, obcas zajde s kamaratmi na jazz a harom deci vina ... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou :D ... ale to je po skoro 30 rokoch manzelstva asi pochopitelne :)

a je celkom mozne, ze keby sa tu medzi nas many zaradila, tak by manzelovi poradu mohla dost znechutit ... :p
---------------------------
Citala som uz velmi davno pribeh z manzelskej poradne. Manzel bol trosku despota, osoboval si pravo vediet o vsetkom, co jeho manzelka kazdu hodinku cez cely den robi... tusim kvoli tomu ani nebola zamestnana. Po case sa to manzelstvo zacalo "dusit" vo vlastnej stave ... a manzelka vyhladala poradnu. Dostastia bol manzel taky "osvieteny", ze pristupil na spolupracu. Tam im psycholog vysvetlil (okrem ineho) ze je dolezite pre kazdeho cloveka mat kusok miesta na svete, do ktoreho mu nikto nevidi, nikto sa mu tam nedostane. Bohuzial - opak sa traduje, ludia si myslia, ze ked sa miluju, tak je ich povinnostou tomu druhemu povedat uplne vsetko, dokonca aj kazducku myslienku ... a to ludia vyhlasuju za (povinnu) uprimnost, ktora partnerstvu pomaha ...
Nie je to tak, to je davno potvrdene ... ten kusok absolutnej intimity potrebuje kazdy clovek pre svoje dusevne zdravie ... :)
Takze: ti manzelia dostali terapeuticky prikaz: manzelka si kupi pokladnicku s klucikom a zamkne si ju, kluc schova tak, aby sa manzel naozaj do tej pokladnicky nedostal ... dodrzali to a ich vztah sa velmi zlepsil :)

po case sa terapeut o tom s manzelkou rozpraval - sama sa priznala, ze vlastne po tolkych rokoch s prisnym manzelom vlastne ani nema ziadne "tajne" dokumenty, alebo listy, alebo ine malickosti - tak v tom zamknutom kusku sveta mala fotografie Karla Gotta !! :)

;)
Zita5
18.07.06,06:35
Zitka, ten moj sa obcas aj po veceroch "kade tade" flaka, :p ale ja predpokladam, ze sa slusne prechadza so psom, inokedy si kopka v zahrade, obcas zajde s kamaratmi na jazz a harom deci vina ... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou :D ... ale to je po skoro 30 rokoch manzelstva asi pochopitelne :)


;)

ayya ja som ale v mojom príspevku mala na mysli takého flákača , ktorého by som ani ja nechcela .......dúfam že si pochopila .;)
Napríklad aj ja sa priznám , že som rada keď ten môj niekam " vypadne " aspoň na chvíľu a nemám ho stále za sukňou .....:p

Inak je veľmi ťažko sa k tomuto príspevku vyjadrovať .To sú veľmi háklivé a krehké veci ......či to je 2-ročné manželstvo alebo 30- ročné manželstvo .:) Je to všetko o vzťahu dvoch ľudí .
ayya
18.07.06,06:40
Inak je veľmi ťažko sa k tomuto príspevku vyjadrovať .To sú veľmi háklivé a krehké veci ......či to je 2-ročné manželstvo alebo 30- ročné manželstvo .:) Je to všetko o vzťahu dvoch ľudí .

hej, mas pravdu - preto som aj napisala, ze ked chce pripadne nieco poradit, nech napise trosku viac ... tam je tazko "pravdu hladat" ... do vztahu dvoch ludi malokedy vidi cudzi clovek dobre a spravne a jasne ...
ale - par vseobecnych zasad predsa len existuje ;)
Jozef I
18.07.06,06:52
... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou :D ... ;)

No ayya, myslím si, že ten tvoj, keby chcel byť pri tvojej sukni, tak je určite tým pádom aj pri počítači. Lebo ty si pri ňom asi stále... :D ;) Nie si aj ty náhodou závislá od Porady ? :rolleyes: :D :D
ayya
18.07.06,06:59
No ayya, myslím si, že ten tvoj, keby chcel byť pri tvojej sukni, tak je určite tým pádom aj pri počítači. Lebo ty si pri ňom asi stále... :D ;) Nie si aj ty náhodou závislá od Porady ? :rolleyes: :D :D
noooooo :D ... ja som taky "navalovy" zavislak, napr. som na viac ako osem mesiacov z porady zmizla minuly rok.... a stale este stiham aj pracovne povinnosti, aj domacnost, aj kopec inych veci okrem porady, neboj :p

ale ok, vratim ti otazku ako pingpongovu lopticku: nepise sa v tom prvom prispevku nahodou o tebe? ;)
Nika
18.07.06,07:02
Takze: ti manzelia dostali terapeuticky prikaz: manzelka si kupi pokladnicku s klucikom a zamkne si ju, kluc schova tak, aby sa manzel naozaj do tej pokladnicky nedostal ... dodrzali to a ich vztah sa velmi zlepsil :)


;)

Utekám si kúpiť pokladničku...:) Ja mám všetko len tak "lehce pohozené" po šuplíkoch.......:confused:



:D :D
Elena Navrátilová
18.07.06,07:04
Many 1 len ho Ty pekne pusti na poradu, napíš mu ss-kou voľačo pekné /inkognoto, nie že sa mu hneď priznáš že si to Ty!/ a uvidíš čo máš doma. Budeš si naisto prečo Tvoj manželíček vysedáva pri porade, vieš? Za pokus nič nedáš a potom sa už budeš vedieť zariadiť. Či máš alebo nemáš dôvod na žiarlivosť viete Vy dvaja najlepšie. Do toho sa Vám určite nebudem miešať, nakoľko na to nemám právo. Pospomínaj prečo Ti to vadí, že chodí na poradu. Jednoducho s rozvahou a reálne prehodnoť, čo Ti vlastne vadí na týchto jeho posedeniach. Úprimne, bez podozrievania. Prídeš na to, že nakoniec budeš mať Ty výčitky že ho takto podozrievaš. Ako tu sledujem najčastejšie a najskalopevnejšie poraďáčky pochybujem o tom, že by tu pôsobili z iných ako profesionálnych aspektov. Pokiaľ sa jedná len o tú zdravú žiarlivosť /v čo úprimne verím/ tak je to správne. Nepochybuj ani o sebe ani o manželovi, veď ho máš stále v dohľade.
účtovník 007
18.07.06,07:15
Many 1 len ho Ty pekne pusti na poradu, napíš mu ss-kou voľačo pekné /inkognoto, nie že sa mu hneď priznáš že si to Ty!/ a uvidíš čo máš doma.

Tak Elenka toto bol super nápad. Len by som nepokúšala cez ss-ku zisťovať,či je dôvod na žiarlivosť alebo nie. V takomto druhu komunikácie sa dá napísať čokoľvek.Hlavne keď si človeka na druhej strane predstavujeme na svoj obraz. A vzťahy môžu byť ešte horšie. Keby ale Many 1 napísala manželovi krásnu ss-ku a pozvala ho napríklad na prechádzku, na kávu,na...;) Myslím, že by neodolal.:p
Elena Navrátilová
18.07.06,07:18
Tak Elenka toto bol super nápad. Len by som nepokúšala cez ss-ku zisťovať,či je dôvod na žiarlivosť alebo nie. V takomto druhu komunikácie sa dá napísať čokoľvek.Hlavne keď si človeka na druhej strane predstavujeme na svoj obraz. A vzťahy môžu byť ešte horšie. Keby ale Many 1 napísala manželovi krásnu ss-ku a pozvala ho napríklad na prechádzku, na kávu,na...;) Myslím, že by neodolal.:p
Veď ale inak ostane len pri podozrievaniach. Každý si musí určiť mantinely podľa toho na čo sa cíti. To vieš, niekomu to vyhovuje /každý sme svojim spôsobom alibista a záleží len na tom ako sme sami k sebe úprimní/. Takže Many 1 ďalší krok je Tvoj.
jubo
18.07.06,07:21
ale ok, vratim ti otazku ako pingpongovu lopticku: nepise sa v tom prvom prispevku nahodou o tebe? ;)

Myslýš ayya, že trafená hus zagágala?:D
Barbara
18.07.06,07:22
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky


Many1, ja v tom skutočne nič zlého nevidím, že už skoro ráno ide na Poradu. Ja keby som mala doma net/ čo verím, že čoskoro budem mať/ tak rozhodne aj ja by som bola od rána do večera , od večera do rána na Porade. Takto Ti povím, že som v robote celé dni od rána do 14. 00 som na Porade:D
Nemáš vôbec dôvod na žiarlivosť, lebo sama píšeš, že len odpovedá na príspevky.To by bolo horšie, keby bol stále na stránke nejakej zoznamovacej nemyslíš???
keď si všimneš tu je z nás veľa ľudí aj ženy čo sme závislé na Porade a to neznamená, že tu máme niekoho no veď vieš ako to myslím.
skôr si podebatíme a radíme si navzájom.
Predsa potom vieš a máš prehľad o tom, pod akým nickom je prihlásený a vieš o jeho pohybe nie?
a nebude to v tom, že prosím Ťa neuraz sa , že nemá čas na Teba??alebo nechce mať???:rolleyes:
ale potom to treba riešiť ináč a nie bojom s netom. napr. s diskusiou!!
Zita5
18.07.06,07:26
Pozrite môžeme len hádať o ktorý nick sa jedná .........koľko mužov poraďákov je stále na PORADE ........:p :p je nás tu veľa .....;)


Ale i napriek tomu many1, ja som už raz podobnú tému otvorila , lebo ten môj mal tiež nejaké narážky .......pár krát som mu prečítala príspevky , pri čom sa aj dobre zasmial .......a už si zvykol ...mám pokoj ....:)

Tu Ti pripájam moju tému :

dosť žartov ....čítaj uvidíš .......

http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-d-a--eo-na-to-manel-manelka-.html
Barbara
18.07.06,07:29
Many1, ešte mi napadlo, pridaj sa aj Ty a uvidíš, že čo to je" závislosť na Porade", ale nieže potom sa budete vadiť kto skôr má ísť na Poradu.
Nebudeš vedieť sa od toho odtrhnuť, to mi ver!!!!
Vyskúšaj a uvidíš!!!
ayya
18.07.06,07:47
ale - ak ten spominany manzel (ked si plni obvykle povinnosti) ma nasu poradu ako tu "zamknutu pokladnicku" ... tak ho svojou pritomnostou many odtialto vyzenie a on si najde nieco ine ...
---------------------
aby bolo uplne jasne: ja sa nestaviam jednoznacne na stranu manzela, mame prilis malo informacii na to, aby sa dal vyslovit nejaky jednoznacny zaver... teraz sa uz rozpada viac ako polovica manzelstiev (v tom nie su zapocitavane tie dlhodobe vztahy, ktore su vlastne skoro ako manzelstva, akurat bez papiera) ... rozsiruje sa aj "internetova nevera", co tiez moze byt naozaj zavazny problem ...
Ako vieme, my - co tu poctivo a slusne odpovedame na vselijake otazky, co sa moze diat v sukromnej poste? Nahodou, zdalo by sa mi to super vymyslena "finta", keby sa tato stranka pouzivala ako "zastera" na skytu internetovu neveru, he ! :p ... teda ak by bol manzel nenapravitelny zaletnik :cool:

Lenze: ziaden vztah medzi dvoma ludmi nie je stopercentne isty, ... aj partnerstvo s papierom sa predsa moze rozpadnut :o pomaly uz bude v nasej spolocnosti "normou" zazit v zivote dve manzelstva (velmi tym trpia deti, nevieme ich zatial dostatocne ochranit pred takymi traumami) ...
Kazdy dospely (psychicky, nie iba fyzicky) sa skratka musi naucit zit s takou neistotou ... s tym sa neda nic moc robit. Neistota je trvalou sucastou nasich zivotov, ci sa nam to paci, alebo nie ... a cim sa ju naucime lepsie zvladat, tym stastnejsi moze byt nas zivot ... imho ;)
rosemary
18.07.06,08:32
Ale Many 1 nepíše, že žiarli na poradu, možno jej vadí, že sa nevenuje jej, alebo malým deťom, ktoré skutočne potrebujú pozornosť obidvoch rodičov.
A verte, ak malé deti vidia rodičov stale sedieť za peckou, o niekoľko rokov sa nebudú vedieť inak baviť ako za počítačom. A deti sa predsa majú hrať!!! vonku, s loptou, s rodičmi, bez rodičou .......ale hlavne nie!!! presedieť pol dňa u počítača.
Ja takisto strávim kopec času u počítača / ale aj u šporáka, v záhrade/ ale ak majú moje deti / už dospelé/ potrebu sa so mnou zhovárať, všetko ide bokom. A prepáčte mi, ak sa niekoho dotknem , ale aj porada
ayya
18.07.06,09:00
Ale Many 1 nepíše, že žiarli na poradu, možno jej vadí, že sa nevenuje jej, alebo malým deťom, ktoré skutočne potrebujú pozornosť obidvoch rodičov.
A verte, ak malé deti vidia rodičov stale sedieť za peckou, o niekoľko rokov sa nebudú vedieť inak baviť ako za počítačom. A deti sa predsa majú hrať!!! vonku, s loptou, s rodičmi, bez rodičou .......ale hlavne nie!!! presedieť pol dňa u počítača.
Ja takisto strávim kopec času u počítača / ale aj u šporáka, v záhrade/ ale ak majú moje deti / už dospelé/ potrebu sa so mnou zhovárať, všetko ide bokom. A prepáčte mi, ak sa niekoho dotknem , ale aj porada
Rosemary, myslim, ze si sa nikoho nedotkla :)
Stale zdoraznujem to, ze "ak si plni obvykle povinnosti" ... a samozrejme medzi obvykle povinnosti patri aj venovat sa detom, malym tym viac, ze si same nevedia najst zmysluplnu zabavu a my ako rodicia sme za ich dobru naladu zodpovedni ... velkym detom sa uz nemame "povinnost" venovat sa tolko, ako malym - ale robime to aj tak, lebo -

kazdy clovek vzdy, ale naozaj vzdy robi iba to, (a bude to zniet provokativne) o com predpoklada, ze mu prinesie po emocnej stranke viac zisku ... (prosim odlisit od ekonomickej stranky) ale, samozrejme ze sa clovek v tom bilancovani (ktore casto prebieha podvedome) zmyli ... teda: clovek predpoklada nejaky emocny zisk (alebo vyhnutie sa emocnej strate) ale jeho predpoklad sa mu nevydari ... mozno preto (ze sa niekedy aj nevydari) to nie je take uplne jasne na prvy pohlad a ludom sa pripisuju aj ine motivacie.

v konani sme vsetci "absolutni emocni egoisti" ... preto casto pomoze, ak sa vydari zadefinovat, aky emocny zisk ten clovek svojim konanim sleduje ... to by iste pomohlo aj many1 ... keby sa jej podarilo zistit, z akeho dovodu jej manzel vysedava na porade, preco je to pre neho prijemnejsie ako ine cinnosti - mohli by sa veci pohnut a nieco by sa mohlo u nich poriesit ...
---------------
uf - tak som si to nakoniec trufla napisat ;) myslim, ze mozem ocakavat na tuto temo viac otazok.. ok, pokusim sa pripadne zodpovedat :)
Jozef I
18.07.06,09:29
uf - tak som si to nakoniec trufla napisat ;) myslim, ze mozem ocakavat na tuto temo viac otazok.. ok, pokusim sa pripadne zodpovedat :)

Neprivlastnila si si túto tému ? :confused: :D Mám taký pocit, že sa to tu celé začalo uberať nejakým iným smerom. Alebo sa mi to len zdá? Neviem.;)

P.S. Možno Many 1 nie je žena, ale rovno ten manžel. :eek: :D :D :D Kto to vie, nech odpovie.... Alebo by mal pravdu Jubo??? ;) :D
Zita5
18.07.06,09:48
.....ja začínam tiež uvažovať , že či táto téma nie je témou vyrovnávania si manželských nezhôd ....možno kvôli Porade .;)

Alebo je určitou formou provokácie niekoho voči niekomu ........a pritom many 1 má manželstvo bezproblémové , ale za týmto nickom sa niekto ...možno známy možno neznámy skrýva .:) :rolleyes: Nuž len ten vie , koho sa to skutočne dotýka .

Pozerala som po 11,00 hod. bola prítomná na Porade ....tak prečo sa nezapojila do debaty ?

Je to záhada ...ktorú asi nedoriešime ;)
jubo
18.07.06,09:51
Neprivlastnila si si túto tému ? :confused: :D Mám taký pocit, že sa to tu celé začalo uberať nejakým iným smerom. Alebo sa mi to len zdá? Neviem.;)



Preco by si mala temu privlastnit. Je to predsa v hoby a ine porady, tak si moze pisat co chce. Asi sa ta dotkla, tak nejlepsia obrana je utok,nezda sa ti?
Barbara
18.07.06,09:59
.....ja začínam tiež uvažovať , že či táto téma nie je témou vyrovnávania si manželských nezhôd ....možno kvôli Porade .;)

Alebo je určitou formou provokácie niekoho voči niekomu ........a pritom many 1 má manželstvo bezproblémové , ale za týmto nickom sa niekto ...možno známy možno neznámy skrýva .:) :rolleyes: Nuž len ten vie , koho sa to skutočne dotýka .

Pozerala som po 11,00 hod. bola prítomná na Porade ....tak prečo sa nezapojila do debaty ?

Je to záhada ...ktorú asi nedoriešime ;)


Zitka vieš, že aj mňa toto napadlo???? akože z dlhej chvíle toto sem
napísal, alebo napísala???:rolleyes: :rolleyes: bol/a zvedavý/á ako kto nato bude
reagovať:p


hovorím to bude asi tak . bol/a tu 12:58 a ništ:rolleyes:


alebo je to provokácia voči Porade???:( :mad:
mám taký pocit:eek:
Zita5
18.07.06,10:09
Barbarka .....many1 je na Porade ,lebo svieti .....:)
Barbara
18.07.06,10:11
Barbarka .....many1 je na Porade ,lebo svieti .....:)


áno, áno aj ja som si to všimla:)
no veď uvidíme či sa pripojí k debate , keď sme ju ažtak vyprovokovali:p

Zitka oprava ---:mad: 13:15 už je fučččč
Jozef I
18.07.06,10:12
Preco by si mala temu privlastnit. Je to predsa v hoby a ine porady, tak si moze pisat co chce. Asi sa ta dotkla, tak nejlepsia obrana je utok,nezda sa ti?

Nikto a nič sa ma nedotklo. :D Bolo to myslené inak, ale vôbec sa mi to tu nechce rozoberať. ;)
ayya
18.07.06,10:18
Neprivlastnila si si túto tému ? :confused: :D Mám taký pocit, že sa to tu celé začalo uberať nejakým iným smerom. Alebo sa mi to len zdá? Neviem.;)
P.S. Možno Many 1 nie je žena, ale rovno ten manžel. :eek: :D :D :D Kto to vie, nech odpovie.... Alebo by mal pravdu Jubo??? ;) :D

Heja, heja ! :p preco privlastnila? Pis aj ty poznatky, ktore o teme zavislosti mas, rada si este vedomosti rozsirim... lebo: dlho sa podobnym temam venujem, dokonca dcera o teme suvisiacej so zavislostami robila teraz nedavno diplomovku - nie ze by som bola mudrejsia o vedomosti mojej dcery, ale kopec literatury mi posuvala, lebo vie, ze ma to zaujima ... a venujem sa dobrovolne a dlhodobo aj "porucham v manzelskom spoluziti" a obe temy sa tu prelinaju ;) nemohla som tuto temu preto obist ... :D

p.s.: a many1 na to, aby si citala nase odpovede predsa nemusi byt prihlasena, ziadne prilohy tu zatial nie su

p.s.2: myslim, ze je to zena ... neviem preco, nemam na to dokaz, je to iba taky "ciťák" ... a aj ked bola prihlasena a nereagovala, mozno je to aj preto, ze nasimi prispevkami nedostala jednoznacne "zapravdu" a musi si to v sebe "spracovat" istym sposobom ... ked bude chciet, tak bude reagovat ... je to na jej slobodnej voli, nikto jej to nemoze ani prikazat, ani zakazat ...

p.s.3: myslim, ze ked zhodnoti, ze nieco naozaj treba napisat, tak napise ... :)
many1
18.07.06,12:04
Za slová povzdbudenia ďakujem.

Určite sa k vašim príspevkom vrátim, ale teraz mi to pracovná vyťažnosť neumožňuje. Takže to je dôvod, prečo som aj mala snahu sa zapojiť, ale nereagovala som na vaše príspevky.
Musím priznať, že som tu nová a niektorými príspevkami som celkom prekvapená.
Ale niektorí ste super.
ayya
18.07.06,13:21
....Ale niektorí ste super.
Many, my sme tu vsetci super ;) na to prides casom aj ty, akurat - ze nemame vzdy rovnake nazory, takze je jasne, ze niektore prispevky sa ti viac a niektore menej pacili... :o
ale - premyslam nad tym tvojim prvym prispevkom: pises, ze manzel je cely den na porade... hmm... a to vies odkial? sam sa ti priznal, alebo si si uz niektore veci zistovala?

tak ci tak: teda vitaj medzi nami, ked uz si nasla odvahu sa prihlasit :) dufam, ze aj tebe bude www.porada.sk (http://www.porada.sk) k uzitku
suzuki
18.07.06,13:25
Ja celkom chápem jej obavy a nemyslím si, že je to žiarlivosť na niečo, niekoho... Ale tiež by mi asi poriadne liezlo na nervy, keby manžel stále vysedával len pri počítači, za internetom a všetko ostatné by šlo bokom. Keď ten môj chytí občas šajbu a strávi niekoľko hodín pri počítačovom futbale, ide ma rozhodiť, najmä keď si absolútne nevšimne, čo všetko ja za tie 3 hodiny stíham urobiť a neuvedomí, čo všetko by mohol urobiť on. A tiež si vtedy poviem, že lepšie, ako keby mal niekde po krčmách vysedávať...
Ale verte mi, v takých chvíľach je to naozaj chabá útecha. Vtedy pomáha už len sa o tom porozprávať s ním a najmä bez výčitiek (čo je pri tých pocitoch veľmi ťažké).
ayya
18.07.06,13:43
... Keď ten môj chytí občas šajbu a strávi niekoľko hodín pri počítačovom futbale, ide ma rozhodiť, najmä keď si absolútne nevšimne, čo všetko ja za tie 3 hodiny stíham urobiť a neuvedomí, čo všetko by mohol urobiť on....
My mame doma pracu rozdelenu, kazdy z nas vie, co je jeho povinnost (teda:dufam :D) a ked ten moj ma porobene a bude tri hodiny sediet pri pocitaci (co asi nehrozi :)) alebo sa bude tri hodiny skrabkat za uchom, alebo kdekolvek inde tak mi je to lautr-suma-fuk ... :D :D

ale: existuje tisic sposobov ako mat zorganizovanu pracu okolo domacnosti, to je fakt a kazdemu vyhovuje iny sposob, ... ak obaja partneri s tym ich pouzivanym sposobom suhlasia, niet co namietat ... takze skor, ako vycitat, alebo dohovarat, ze "ja makam a ty si citas noviny"... asi je vhodnejsie popremyslat, ci je praca okolo rodiny porozdelovana primerane a pripadne niektore povinnosti prerozdelit so suhlasom oboch (musim varovat: prerozdelenie urobit nie ako jednostrannu akciu, ale po dohode oboch) ...Keby tvoj manzel opravoval auto a ty by si si (po vykonanej svojej praci) citala, lakovala nechty, alebo sedela tu na porade, tak by ti to asi tiez nevycital imho ...teda: nemal by ;)
ayya
18.07.06,13:48
mimochodom: dohovaranie je vraj prejav bezmocnosti. Ked niekomu "dohovaram" sucasne mu davam najavo, ze som voci jeho konaniu bezmocna, lebo ... keby som mala k dispozicii nejaky iny sposob riesenia problemu okrem dohovarania, tak by som ten iny sposob realizovala ...

tak vravia odbornici a tyka sa to nielen manzelskych partnerov, ale aj deti, zamestnancov, obchodnych partnerov, susedov ... niekedy aj rodicov ;) takze dohovaranie je uplne zbytocne a iba zhorsuje nasu poziciu voci tomu, komu dohovarame ... :o
Danila
18.07.06,15:01
Prerušila som balenie kufra na dovolenku, a vletela som rovno na Poradu, aby som mrkla, čo robia moje dobré známe, neznáme. Presedela som sa Porade celé dni až do noci, keď som sa ocitla v problémoch, a všetci mi dali pokoj. Boli radi, že nejaká Porada existuje. Dnes už by som mala odtiaľto upaľovať, aby som polovicu vecí nezabudla. Ale ja nie a nie. Je mi tu dobre.A keďže sme tu aj také, čo sa boríme prostredníctvom Porady so závislosťou nikotínovou, tak skús tam nazrieť, aby si pochopila, že tento problém, tak ako ho vidíš, musíš jasne definovať v prvom rade manželovi, vyskúšať, ako detailne ho chce s Tebou prediskutovať, ako ho vníma on, to ostatné je pokračovanie na základe informácií, ktoré takto získaš. Držím Ti palce, a verím, že tu získaš veľa cenných rád a podpory. A keby som ako nechcela, ver, že si nájdem chvíľu, aby som sem aspoň jedným očkom mrkla. Sú tu super ľudia a vzťahy. Úprimnejšie ako v "civile".
Elena Navrátilová
18.07.06,15:07
Držím Ti palce, a verím, že tu získaš veľa cenných rád a podpory. A keby som ako nechcela, ver, že si nájdem chvíľu, aby som sem aspoň jedným očkom mrkla. Sú tu super ľudia a vzťahy. Úprimnejšie ako v "civile".
Dovolila som si toto použiť ako citáciu a zároveň potvrdiť tieto slová. Ja som už niekoľkokrát toto pocítila. Či to je formou komunikácie /písomnou/
ale fakt tie pocity potvrdzujem. Úprimnejšie znejú ako pri verbálnej komunikácii. "Voňajú človečinou".
Danila
18.07.06,15:25
Elenka, fakt voňajú. A treba si priznať, že nikto z nás nie je nikdy " za vodou ".
Všetci plávame v jednej rieke. Brehy ďaleko. A či sa neutopíme často závisí od toho, ako rýchlo nám niekto hodí záchranné lano. Nie je to z mojej hlavy,
ale je to životná pravda, ktorá sa mi aj tu potvrdila.
Danila
18.07.06,16:50
Takže som si to všetko pekne od začiatku prečítala. Nie som žiaden virtuóz na Porade, aby som vedela zistiť kto, kde, kedy bol, či nebol a priznám sa, že vôbec ma to ani nezaujíma. Ale Zitka ako vždy má postreh, a možno,....veď viete, bez vetra sa ani list na strome nepohne. Nech je pravda akákoľvek, ak je Many 1 naozaj tá, za ktorú sa vydáva, tak potom urobila prvý krok. Ukázala manželovi, že ho má rada, bojí sa o neho a chce riešiť jeho z á v i s l o s ť, možno svoju žiarlivosť a možno niečo celkom iné. Nech je to akokoľvek, protistrana sa možno rehoce, keď iné nie, zabáva sa na nás, možno sa zabávajú spolu a je to tak dobre. Ja vďaka Many 1 som rada, že som našla Zitkinu tému a rehocem sa ešte teraz. Myslím, že sme tu všetko dospelí ľudia, ktorí vedia, kedy treba variť, prať, kosiť záhradu, večer ísť do postele, ráno vstávať, a kedy sa nám chce byť na Porade. A hlavne vďaka Vám zisťujem, že mám super manžela, aj keď mi občas drása nervy, ako Vám ten Váš. My sme si totiž nikdy nesiahli na svoj kúsok nedotknuteľnej s l o b o d y.
ayya
18.07.06,17:11
....mám super manžela, aj keď mi občas drása nervy, ako Vám ten Váš. My sme si totiž nikdy nesiahli na svoj kúsok nedotknuteľnej s l o b o d y.

nadhera! pekne si to napisala imho :) vymazala som cast tvojho prispevku, lebo ... ja to chvalabohu viem uz davno, este predtym, kym som prisla na poradu - respektujeme jeden u druheho tu fiktivnu "zamknutu pokladnicku" aj ked fyzicky doma nemame ani jednu ;) a k tomu patri aj toto: napr. nikdy by ma nenapadlo prehladavat manzelovi vrecka, (ked mu idem prat veci, tak mu dopredu hlasim ... uplne pre istotu :D) ale v tej suvislosti mi napadla jedna prihoda, ktoru moj manzel dava pri podobnych debatach k dobru a stala sa velmi davno jednemu jeho kolegovi:

manzelka ho pravidelne "vačkovala" a obcas sa ho vypytovala hluposti, obcas sa iba preriekla (poznamenavam, ze nebol ziaden zaletnik) ... tak sa nahneval a do kazdeho vrecka na saku a na kabate si vlozil listok, viackrat poskladany, aby akoze vyzeral "tajomne" a hoci ani u nich nebolo zvykom uzivat "silne slova" na kazdom listocku bolo priblizne toto napisane:

"uz mi zas prehrabavas vrecka, ty stara p--a ????!!! "

a vraj to bolo ucinne ponaucenie pre nu - prestala tuto nerest pestovat :D :D
Elena Navrátilová
18.07.06,17:42
a vraj to bolo ucinne ponaucenie pre nu - prestala tuto nerest pestovat :D :D[/quote]
Ayyka úžasné. Som sa dobre zasmiala. Nemáš ešte zopár takýchto zážitkov zo života? Môžeš aj tému založiť a určite si ju usledujem a tiež sa budem tešiť na nové príspevky. Čo ostatní na to?
Ivana Š
18.07.06,18:15
Sme s manželom spolu 10 rokov a za ten čas ma nikdy nenapadlo prehľadávať manželovi vrecká, nieto ešte peňaženku a doklady

(a to ani vtedy, keď idem prať jeho veci. Od začiatku máme dohodu - čo hodíš do prania, to operiem, takže si prehľadaj vrecká, a vyber čo tam máš.)

Lebo by sa mi veľmi nepáčilo, keby on prehľadával moje doklady, peňaženku, vrecká - hoci tam nič diskriminujúce neprechovávam. Je to otázka dôvery medzi partnermi.
Zita5
18.07.06,18:24
Takže som si to všetko pekne od začiatku prečítala. Nie som žiaden virtuóz na Porade, aby som vedela zistiť kto, kde, kedy bol, či nebol a priznám sa, že vôbec ma to ani nezaujíma. Ale Zitka ako vždy má postreh, a možno,....veď viete, bez vetra sa ani list na strome nepohne. Nech je pravda akákoľvek, ak je Many 1 naozaj tá, za ktorú sa vydáva, tak potom urobila prvý krok. Ukázala manželovi, že ho má rada, bojí sa o neho a chce riešiť jeho z á v i s l o s ť, možno svoju žiarlivosť a možno niečo celkom iné. Nech je to akokoľvek, protistrana sa možno rehoce, keď iné nie, zabáva sa na nás, možno sa zabávajú spolu a je to tak dobre. Ja vďaka Many 1 som rada, že som našla Zitkinu tému a rehocem sa ešte teraz. Myslím, že sme tu všetko dospelí ľudia, ktorí vedia, kedy treba variť, prať, kosiť záhradu, večer ísť do postele, ráno vstávať, a kedy sa nám chce byť na Porade. A hlavne vďaka Vám zisťujem, že mám super manžela, aj keď mi občas drása nervy, ako Vám ten Váš. My sme si totiž nikdy nesiahli na svoj kúsok nedotknuteľnej s l o b o d y.


Danilka , vidím , že si ešte neprešla každú jednu dobrú tému na Porade ............:p :p :p :p
Elena Navrátilová
19.07.06,06:11
[quote=Danila....veď viete, bez vetra sa ani list na strome nepohne. Nech je pravda akákoľvek, ak je Many 1 naozaj tá, za ktorú sa vydáva, tak potom urobila prvý krok. Ukázala manželovi, že ho má rada, bojí sa o neho a chce riešiť jeho z á v i s l o s ť, možno svoju žiarlivosť a možno niečo celkom iné. Nech je to akokoľvek, protistrana sa možno rehoce, keď iné nie, zabáva sa na nás, možno sa zabávajú spolu a je to tak dobre. Ja vďaka Many 1 som rada, že som našla Zitkinu tému a rehocem sa ešte teraz. Myslím, že sme tu všetko dospelí ľudia, ktorí vedia, kedy treba variť, prať, kosiť záhradu, večer ísť do postele, ráno vstávať, a kedy sa nám chce byť na Porade. A hlavne vďaka Vám zisťujem, že mám super manžela, aj keď mi občas drása nervy, ako Vám ten Váš. My sme si totiž nikdy nesiahli na svoj kúsok nedotknuteľnej s l o b o d y.[/quote]
Veľmi dobre sa mi nadväzuje na slová Danilky. Máme tu asi viacerí rovnaké, resp. veľmi príbuzné zmýšľanie. To bude tá "múdrosť", ktorá sa na nás počas našej existencie na nás nalepila. Čo sa týka toho, že niekto potláča, resp. zatajuje svoju identitu, myšlienky, pravdu,... V prvom rade zavádza sám seba. Ja som úprimná a mám potrebu byť úprimná. Každé, aj to zlé sa dá vyjadriť tak, aby sa to nikoho nedotklo a nikomu neublížilo. Každý čo zmýšľa s nejakým "úmyslom" ide v prvom rade sám proti sebe. Ja nemám potrebu niekoho zavádzať ale hľadám riešenie, kompromis, ktorý vzniknutú situáciu vyrieši, odľahčí. Vynikajúci liek je smiech a humor. Kto ako žije s tým aj ide. Tým si myslím je povedané všetko. Ja verím, že to bude pochopené ako som to napísala. :p
Gabi03
19.07.06,06:36
Veľmi dobre sa mi nadväzuje na slová Danilky. Máme tu asi viacerí rovnaké, resp. veľmi príbuzné zmýšľanie. To bude tá "múdrosť", ktorá sa na nás počas našej existencie na nás nalepila.

:) Toto je jediny dôvod, prečo sa teším na starobu, si myslím, že budem múdrejšia, rozumej skúsenejšia. Hoci skúsenosti prichádzajú aj z dobra aj zo zla.
Slnečný deň all
Zita5
19.07.06,06:38
:) Toto je jediny dôvod, prečo sa teším na starobu, si myslím, že budem múdrejšia, rozumej skúsenejšia. Hoci skúsenosti prichádzajú aj z dobra aj zo zla.
Slnečný deň all

Gabi ty si nám teraz dala .........nám 17-stkam :) :p ...........
Gabi03
19.07.06,06:45
Gabi ty si nám teraz dala .........nám 17-stkam :) :p ...........

To bola maximalna úcta k skúsenostiam iných ľudí ;)
Jara
19.07.06,06:46
Prešla som si celú túto zaujímavú debatu. Tiež som mala obdobie závislosti od Porady, ale myslím, že to bol hlavne ten dôvod, že som sa bála že nepostrehnem všetky tie múdre rady, upozornenia na niečo nové a nebudem robiť všetko v súlade so zákonmi. Potom som trošku poľavila, lebo som sa naučila s Poradou viac pracovať a zistila som, že ak mám viac času môžem naraz prečítať aj tie staršie príspevky a nemusím pozerať každú chvíľku čo nové sa deje, alebo aký nový problém sa rieši... Možno aj tvoj manžel postupne prestane sedieť celé hodiny na Porade a hltať vedomosti. Ak to niesú iné stránky ako Porada, tak myslím, že nemáš dôvod na paniku.

Ja mám ako Ayya tiež 28 ročné manželstvo a ozaj máme svoje chvílky spoločné a svoje len pre seba. Dokonca aj telky máme dve, ale vieme sa aj porozprávať aj ísť na prechádzku aj spoločne oddychnúť, alebo posedieť pri sviečkach, ale aj byť bez seba... Už sa poznáme tak dobre, že ani nemusíme hovoriť kedy chceme byť sami. Vidíme to. Človek vyzerá unavene, alebo jednoducho nemá náladu byť s nikym a chce oddychnuť sám. Uvedomili sme si to keď odišli deti na vysoké školy a nebolo potrebné sa o nich starať. Museli sme niektoré návyky zmeniť, ale myslím, že ozaj človek vekom dozrieva ale to neznamená že sa láska pominula, len nadobúda iné rozmery... Aj tie vedia byť úžasne krásne.
Zita5
19.07.06,07:14
Jarka chválim Ťa pekne si to napísala .:)

Ja by som nevidela v Porade ......len to že je to o závislosti .....pre mňa osobne je Porada napríklad aj liek na dušu . Veľa krát mi pomáha ľahšie znášať daný problém , ktorý nosím v danej chvíli v hlave ......a musíme uznať , že v tejto dobe ich máme dosť ...treba si to priznať .Veď pre mňa je liek už len to , že natrafím na tému , pri ktorej sa môžem dobre, ale dobre "zachichotať "....vždy sa mi uľaví . Pre mňa je to dôležité ......lebo niekedy mám pocit , že sa veľmi málo smejem .Človek má obdobie ,kedy má viac chvíľ pre plač ako pre smiech ...a to je život , ktorý si musíme odžiť .
Ja v poslednej dobe.... od istej chvíle sa nezapájam ani tak do odbornej témy ....mne momentálne vyhovuje akákoľvek téma "Hoby a iné porady " pri takejto téme si viem oddýchnuť a odreagovať sa a zabudnúť aspoň chvíľu na starosti .

Ja som mala doma v minulosti tiež viac výčitiek za Poradu ....včera som prišla domov a manžela som pozdravila ....Ahoj many .........:eek: :eek: :eek: rozpovedala som mu čo sa stalo ......pousmial sa ....a bolo .....:)
Tiež som mu vysvetľovala v prvom rade o čo ide .....ale pekným slovom ,rozhovorom sa dá všetko aj napraviť aj pochopiť .:)

Takto by si to mala objasniť aj many1 s manželom ......dá sa to .......:)
Jara
19.07.06,07:32
Ďakujem Zitka. Robiš určite správne. Niekedy si len treba nájsť vhodnú formu relaxu a človek zabudne na to čo ho tak zožiera. Niekomu pomôže dobrá kniha, niekomu ručná práca, prechádzka, kostol alebo Porada. No myslím, že Porada je hlavne o vedomostiach a môj názor s pribudajúcim vekom aj dlhoročná skúsenosť je, že prázdny klas hore hlavu drží, plný padá... Práve preto, čím múdrejší človek je, tým viac pochybuje o svojich vedomostiach a potrebuje sa stále učiť /stále viac cíti potrebu učiť sa/ a to hlavne na skúsenostiach a vedomostiach iných. V tomto je Porada úplne super a nemá konkurenciu. Aj keď sa človek nezapojí do témy, stačí že si to prečíta a je skúsenejší, bohatší o ďalšie poznatky.
No a často stačí vo vztahu dvoch ľudí, ak človek nemyslí na seba, ale na partnera, ak mu urobí radosť a vidí že ho to poteší, ak mu prejaví pozornosť či prekvapí nejakým návrhom na spoločne trávené chvíle a vidí, že partner má neskrývanú radosť, tak nemôže byť väčšej spokojnosti. Veď žiť, to znamená urobiť šťastným niekoho a pritom byť aj sám šťastný.
Elena Navrátilová
19.07.06,11:35
Tiež som v tom, že keď mám plnú hlavu povinností a starostí zapojím, prečítam a zvážim práve to čo prečítam v téme hoby. Fakt nezaložíme tému "Bútľavá vŕba"? Humor na porade má svoje miesto a myslím, že akurátne. Viď Mentos. A pokiaľ sa tu zídu takýto ľudia čo potrebujú zmeniť "ovzdušie" tak je to super. Neviem či sa mi to zdá, ale aj v téme ako prestať fajčiť, aj v tejto sa to začalo morálnou a slovnou podporou a potom si každý podľa svojho uváženia povylievame tie svoje boliestky na srdiečku a všetko čo k tomu prináleží. A to je na ľuďoch to krásne, čo nás zbližuje a poteší že fakt tá "človečina" tu funguje.
Orim
19.07.06,21:43
Teda neviem prečo niektorí kritizujú iných, že sú zavisláci.
Ako to tu sledujem, závisláci sme tu všetci. A to ja chodím na ďaľšie fóra. :) :D ;)
Elena Navrátilová
20.07.06,15:04
Nech je Many1 akéhokoľvek pohlavia /ešte že sú na výber len dve/, vážim si práve to, že chce hovoriť, resp. písať o tom čo ju /jeho/ trápi. Ruku na srdce, máme všetci takú "guráž" aby sme vyšli s farbou von? Ja tiež nie som taká hrdinka. Väčšinou, keď to veľmi trápi ani nechcem ani neviem o tom hovoriť, písať. Musí to trošku vo mne vyzrieť. Keď už dokážem o mojej boliestke komunikovať je dobre. A keď nám ku šťastiu stačí akurát Porada, tak je pohodička poradička. A ak má niekto potrebu ako spomína Orim aj iné stránky, prečo nie? Isto stíha aj manželku "nahnevať" aj si ju udobriť a ona je isto rada, že si pekne sedí za PC a realizuje sa tak ako to má rád.A k tomu priamo pod nosom.
Ivana Š
20.07.06,19:44
Na Porade si veľmi cením to, že sú tu ľudia, ktorí si poradia, a povedia svoj názor na akúkoľvek tému - či je odborná alebo nie. Niektorí dajú radu z JÚ, PÚ, DPH, veľa bolo teraz RZZP.... Iní pridajú nejaký vtip, srandičku - aspoň sa zasmejeme, prípadne recept, aby sa nám ľahšie varilo, alebo nejaké rady pre zdravie, čo si máme prečítať... aký film sa oplatí pozrieť, atď... :):):)
Danila
27.07.06,16:37
Aj keď oneskorene, ale jednoducho musím veľmi oceniť Jarkine príspevky. Gabi O3 z nás síce urobila prababičky / my sme ale veľmi, veľmi radi babičkami, aj keď mladými a krásnymi a radi sa tými prababičkami staneme/. Tiež oceňujem, že Many 1 sa rozhodla riešiť nastolený problém. Faktom ale je, že si zvolila nepohodlnú kľukatú, až tŕnistú cestu. Obchvaty, križovatky, a všetko ostatne na PORADU nepatria. Priamočiaro sa dá lepšie a ľahšie. A ešte jedna maličkosť. Na Porade som bola najotvorenejšia, najpravdovravnejšia, najpriateľskejšia, a prípadne si podľa ľubovôle možete nejaké to naj.... doplniť. Pretože tu sa nestretneme so škodoradosťou, arogantnosťou, či vyplazovaním jazykov v tom horšom prípade. No a ruku na srdce - kto z nás sa s tým nestretol v tom klasickom - MimoPoradovom životnom prostredí? Many 1, ale teraz fakt, alebo som prehliadla, alebo, ak nie skús nám napísať, ako ste v riešení závislosti pokročili. Alebo nepokročili. Teším sa!!!!!!!!
Elena Navrátilová
27.07.06,18:51
Ja sa tu sporadicky nakuknem minimálne niekoľkokrát za deň. Som tiež zvedavá či Many 1 zmenila názor, dohovárala, alebo ju manžel odhalil. Zvedavosť je to čo človeka poháňa stále niekde kde ešte nebol. Nemám na mysli takú čo je vlezlá až niekde kam iní nepatria. Dúfam, že je to jasné. Mňa zaujíma táto téma preto, lebo je blízka ľudskému mysleniu. Možno by každému, resp. mnohým dobre padlo, keby partner prejavil náznak, že to čo venujeme "porade a osadenstvu" by chcel pre seba. Teraz nehovorím o sebe. Ja mám skôr opačné pocity. Každému dobre padne sloboda vo vzťahu, ako takom. Všetci sme predsa individualisti.
Gabi03
28.07.06,05:08
Aj keď oneskorene, ale jednoducho musím veľmi oceniť Jarkine príspevky. Gabi O3 z nás síce urobila prababičky / my sme ale veľmi, veľmi radi babičkami, aj keď mladými a krásnymi a radi sa tými prababičkami staneme/. Tiež oceňujem, že Many 1 sa rozhodla riešiť nastolený problém. Faktom ale je, že si zvolila nepohodlnú kľukatú, až tŕnistú cestu. Obchvaty, križovatky, a všetko ostatne na PORADU nepatria. Priamočiaro sa dá lepšie a ľahšie. A ešte jedna maličkosť. Na Porade som bola najotvorenejšia, najpravdovravnejšia, najpriateľskejšia, a prípadne si podľa ľubovôle možete nejaké to naj.... doplniť. Pretože tu sa nestretneme so škodoradosťou, arogantnosťou, či vyplazovaním jazykov v tom horšom prípade. No a ruku na srdce - kto z nás sa s tým nestretol v tom klasickom - MimoPoradovom životnom prostredí? Many 1, ale teraz fakt, alebo som prehliadla, alebo, ak nie skús nám napísať, ako ste v riešení závislosti pokročili. Alebo nepokročili. Teším sa!!!!!!!!

Ja sa každému ospravedlňujem, koho urazilo moje konštatovanie. Bolo to myslené skôr ako moja závisť voči vám, čo ste už niečo prežili a o to ste múdrejšie. Pretože moja teória je, že každá skúsenosť formuje človeka. A hoci som na svete už nejaké to štvrťstoročie, cítim sa ako v plienkach.
Ešte raz, prijmite moje ospravedlnenie :o
Zita5
28.07.06,05:16
Ja sa každému ospravedlňujem, koho urazilo moje konštatovanie. Bolo to myslené skôr ako moja závisť voči vám, čo ste už niečo prežili a o to ste múdrejšie. Pretože moja teória je, že každá skúsenosť formuje človeka. A hoci som na svete už nejaké to štvrťstoročie, cítim sa ako v plienkach.
Ešte raz, prijmite moje ospravedlnenie :o


Gabi neber to prosím tragicky ......však sme to prijali v rámci srandy ........aj tak sme 17-stky ....:p
Gabi03
28.07.06,05:17
Gabi neber to prosím tragicky ......však sme to prijali v rámci srandy ........aj tak sme 17-stky ....:p

:D Tak to vám ešte viac závidím tie skúsenosti.
Elena Navrátilová
28.07.06,17:43
Nemusíš závidieť, teš sa. v 17 a také múdre. :) :)
Danila
28.07.06,18:39
GabiO3, tiež som mala Tvoje roky, a každá štyridsiatka bola pre mňa stará baba. Naozaj netuším, prečo sa ospravedlňuješ. Veď si mi nahrala na smeč, aby som mala príložitosť zdôrazniť našu mladosť a krásu/ tá duševná, to je tá pravá/ od tej závisí naše fyzično. A PORADA nám k tomu, teda aspoň mne, ako relax napomáha. Ale zisťujem u Teba jednu zvlášnosť, ktorá sa dnes len tak nenosí. Si mladá, a vnímaš skúsenosti a rady starších. Kiež by si teda Tvoj príspevok prečítalo veľmi veľa tých, čo im ešte neni .......siat!!!!!
Melnick
28.07.06,18:49
Ja sa každému ospravedlňujem, koho urazilo moje konštatovanie. Bolo to myslené skôr ako moja závisť voči vám, čo ste už niečo prežili a o to ste múdrejšie. Pretože moja teória je, že každá skúsenosť formuje človeka. A hoci som na svete už nejaké to štvrťstoročie, cítim sa ako v plienkach.
Ešte raz, prijmite moje ospravedlnenie :o
A ešte niečo Gabi : ak nás má uraziť to, na čo sa každá žena teší,že raz bude aj babičkou, tak by sme boli úbohé ,ale keď dobre počítam veď Ty si od nás staršia o 8 rokov:eek: :p :p :p ak štvrťstoročie znamená 25:D :D :D
Elena Navrátilová
28.07.06,19:09
V konečnom dôsledku obdivujem u Teba to čo sa dnes fakt nenosí. Ty máš svedomie. Preto Ťa to zamrzelo? Tak Ti úprimne gratulujem. Len dnes sa svedomie necení, ale každý, ktorému sa zvykne pohnúť aj pri vtipných príspevkoch tým skôr trpí. Poznám, poznám. To teda sú pocity. Práve preto, že mám toľko múdrosti a 17 viem, že v tom nebolo nič, čo nebolo myslené inak ako úprimne.
Elena Navrátilová
30.07.06,18:33
A čo tak, zaradiť príspevky aj o iných závislostiach?
Gabi03
31.07.06,05:21
Ďakujem vám všetkým. Bodaj by som aj ja o niekoľko rokov mala taký pohľad na život, ako vy ;)
Elena Navrátilová
31.07.06,05:29
Gabika to záleží len od Teba. Ale ja si myslím, že máš veľkú šancu byť LEPŠIA.
Danila
31.07.06,08:55
Gabi, Ty už si lepšia, minimálne lepšia ako ja. V Tvojom veku som si myslela, že som najmúdrejšia, a rady starších som považovala za prežitok a generačnú nevyspelosť. Dnes veľmi rada čerpám od mlaších kolegov a keď sa vieme vzájomne dopĺňať, sme zvyčajne super pracovný kolektív.
Orim
31.07.06,16:31
Ja sa učím aj od mladších, nielen starších a nemám s tým problém.
Danila
31.07.06,17:02
many 1, ešte stále máš pocit, že sa Ti rúca vzťah? Ja verím, že aj keď s nami nekomunikuješ, poznala si silu Porady. Ak sem mrkneš, sleduj, ako mládneme, ako sa tu skúsenosť snúbi s mladosťou, ako tu budujeme program stárnutia
po poraďácky, sme tu takmer samé 17-ky. /Dievčence, pripadám si tu už ako na dievčenskom internáte- skvelý, preskvelý pocit/. Za túto tému Ti many 1 ďakujem. Páči sa mi, a ak to aj momentálne nepriznáš, poznala si, že aj ten "Tvoj" je jeden z nás. Tak trochu bláznivý, pojašený za dobrou partiou. A my sme tu všetci s u p e r, všakže????????
lenkak
31.07.06,17:03
Všetci sme tu 1*
Elena Navrátilová
31.07.06,17:07
Ozaj, nebudeme poraďácke super star? Many1 nechceš byť aj Ty takto svorne medzi nami? Nebudeš potom smutná, ale "veselá" ako poraďáčky 17-nástky?
Orim
01.08.06,08:42
Ja určite nie som veľký závislák :) :) aj keď som tu včera pri PC zaspal
alebo áno :) :)
Elena Navrátilová
01.08.06,09:15
Záleží od toho, čo chceš počuť a myslieť si o význame slova závislosť. To je môj názor. Čo ostáva v hlave je najdôležitejšie pre Teba, okolie. Samozrejme základ je v podaní. Ako Ti to povedia, napíšu, atď. Ja na toto poviem: človek má dve uši, jedným dnu a druhým von. Takže je to na každom čo si chce v tej hlave medzi ušami ponechať.
Danila
15.08.06,08:54
Elenka, to čo popisuje Orim nie je závislosť. To je únava. Ak by bol závislý, tak aj v spánku bute ťukať aspoň na klávesnicu......
Elena Navrátilová
16.08.06,15:57
Však sa hádam k tomu vyjadrí. Ale ako ho poznám je to človek hlavne na správnom mieste, na porade. A pokiaľ sme ochotní jeden druhému poradiť, pomôcť, podporiť v dobrom slova zmysle-fajn závislosť, nie? Aj keď možno práve takáto forma komunikácie môže niečo skresliť, netreba v tom hneď hľadať dôvod na kritiku. Osobne som presvedčená, že každého to zamrzí, že to nebolo pochopené tak,ako to bolo myslené. ;)
ayya
17.08.06,13:27
Ja sa každému ospravedlňujem, koho urazilo moje konštatovanie. Bolo to myslené skôr ako moja závisť voči vám, čo ste už niečo prežili a o to ste múdrejšie. Pretože moja teória je, že každá skúsenosť formuje človeka. A hoci som na svete už nejaké to štvrťstoročie, cítim sa ako v plienkach.
Ešte raz, prijmite moje ospravedlnenie :o

Gabi, nemas sa podla mna za co ospravedlnovat ... ale paci sa mi, ze to co ty mas ako "teoriu", mnohe z nas mame ako "prax" :D ... najkrajsie by asi bolo, mat tvoj vek a nase skusenosti, ale - to sa zial neda a mozno aj preto je zivot taky zaujimavy :) ...
mimochodom, spomenula som si na jeden celkom priliehavy citat asi v takomto zneni:

mudry clovek sa uci aj na cudzich chybach a iba hlupy sa nepouci ani na vlastnych ;)
ayya
17.08.06,13:33
Však sa hádam k tomu vyjadrí. ...

myslim, ze sa asi uz nevyjadri ... dokonca mam pocit, ze je to "jednorazovy" nick... ale nevadi mi to, vobec ma to "nehneva" v tomto pripade, lebo asi chapem, ze taka tema nie je vzdy vhodna na hlasne a otvorene zverejnovanie ;)
aj v tomto je porada (a internet tiez) uzasna vec, ze sa clovek moze postazovat v krajnom pripade aj uplne anonymne ... ja osobne many1 zelam, aby nasla sposob, ako sa s tym jej problemom popasovat a poriesit ho, alebo aspon najst inspiraciu na riesenie ...

:)
Rozalka
26.01.10,18:46
Pre všetkých závislákov, ktorí sú "priškatuľkovaní" cez ST:
Upozornenie:
ST: Vo štvrtok tj. 28.1. 2010 dopoludnia nepôjde DSL, dial-up či optický internet

Pôvodný článok, dnes o 13:25: Slovak Telekom informoval, že vo štvrtok 28. januára v čase od 3. do 12. hodiny nepôjde maximálne pol hodinu dial-up internet, optický internet a VPN siete. Výpadky sa týkajú celého Slovenska. Doplnené o 16:30: Výpadok sa bude týkať aj DSL internetu.

Prerušenie s trvaním do pol hodiny sa nedotkne zákazníkov, ktorí budú v danom čase na internet pripojení. Nedostupnosť služby môžu zaznamenať len zákazníci, ktorí sa budú chcieť v stanovenom termíne pripojiť a využívať menované služby.

„Systémové úpravy sa konajú s cieľom skvalitnenia poskytovaných služieb a zvýšenia ich stability.“, dodáva spoločnosť.
Rozalka
27.01.10,13:16
Posúvam, aby ste na to boli zajtra pripravení ....
bv_alexandra
27.01.10,13:22
Posúvam, aby ste na to boli zajtra pripravení ....

:eek::eek::eek::eek:
To snáď nie, a čo moja farma, kaviareň fúha a ešte aj porada. To nie toto nerozchodim. :D:D:D
Alebo možno zajtra vďaka tomu podobieham zameškané:D:rolleyes:
Lenka1979
27.01.10,13:25
:eek::eek::eek::eek:
To snáď nie, a čo moja farma, kaviareň fúha a ešte aj porada. To nie toto nerozchodim. :D:D:D
Alebo možno zajtra vďaka tomu podobieham zameškané:D:rolleyes:

... a čo tak mi poslať nejakú kravičku... prasiatko.. koníka..kačičku??? :D:---:D:---
bv_alexandra
27.01.10,13:26
... a čo tak mi poslať nejakú kravičku... prasiatko.. koníka..kačičku??? :D:---:D:---
Však ale keď nepošleš žiadosť že chceš byt mojou susedkou, no. Čo s tebou. Som ti poslala žiadosť tak ju potvrď a máš hneď kravičku abo kačičku:D
Lenka1979
27.01.10,13:28
Však ale keď nepošleš žiadosť že chceš byt mojou susedkou, no. Čo s tebou. Som ti poslala žiadosť tak ju potvrď a máš hneď kravičku abo kačičku:D

...:eek: už padááám
Lenka1979
27.01.10,13:35
Však ale keď nepošleš žiadosť že chceš byt mojou susedkou, no. Čo s tebou. Som ti poslala žiadosť tak ju potvrď a máš hneď kravičku abo kačičku:D


Veronika,už sa stalo. Vopred ďakujem!!!!!! :---:---:---
Lenka1979
27.01.10,16:19
Ak ma spoznáš :--- , tak za jeden úsmev ti za týždeň pošlem 33 prasiatok :D - normálne si postav bitúnok.

hahaha... daj nejaké indície...;););)... alebo žeby si bol taký štedrý???