Kabaka123
30.04.17,11:37
Máme program Ulead Photo Express, program funguje, len na začiatku sa objaví chybová hláška, ktorá potom zmizne a program sa otvorí. Naznačuje mi, že mám použiť REGEDIT, ale netuším čo by som tam mohla opraviť.
(win 7 cz)

VYRIEŠENÉ
Spustila som to ako správca, hláška nevyskočila, potom som spustila cez ikonu v lište hláška nevyskočila...
misoft
30.04.17,10:19
Podľa mňa - program sa spúšťa a snaží sa zmeniť hodnoty v registroch. A asi nie je spúšťaný ako správca, resp. v účte s obmedzenými administrátorskými právami - takže nezapíše zmeny do registra, ale pokračuje s prednastavenými.
Pravdepodobne asi bola nejaká aktualizácia programu a tá potom potrebuje zapísať hodnoty do registra.
Na vlastné riziko! Skúsiť spustiť ako správca. Prípadne spustiť v účte Administrator, kedy je plný prístup k registrom. Keďže sa nevie, aké hodnoty potrebuje zapísať do registra - ručné použitie regedit-u je otázne - bolo by potrebné vedieť, presne ktorú položku je nutné zmeniť.
Kabaka123
30.04.17,14:58
máme jedno konto - jeden profil... spustila som program cez správu, hláška nevyskočila.... vyskúšala som to spustiť cez ikonu v lištu, hláška nevyskočila tiež... vyzerá, že to zabralo...
misoft
30.04.17,15:36
Lebo si to spustila ako Správca - a ten správcovský účet mal oprávnenia pre zápis do registrov. Zmeny sa zaznačili a upravili v registri. Teraz to už pôjde normálne.
Kabaka123
30.04.17,16:39
vďaka za radu, funguje to
misoft
30.04.17,17:25
Inak.... pokiaľ to nevieš (ale teraz budeš :D) - v každom PC je účet Administrator so všetkými právami, ale je skrytý (aby sa ktokoľvek v tom nevŕtal) a účet User - teda ten, ktorý používaš. Ten má ako prvý v poradí vytvorený tzv administrátorské práva, ovšem nemá ich toľko ako Administrátor. Ovšem aj tieto práva sú pri bežnom používaní dočasne obmedzené.
Pokiaľ sa spustí nejaká aplikácia ako Správca, sú účtu pridelené rozšírené práva - teda i to, že povolí zápis do registrov. Kontroluje to UAC - Usser Access Control.
Preto niekedy, keď chceš nainštalovať nejaký program - vyskočí to otravné okno na povolenie - to je to UAC (povolenie práv správcu).
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/51/Windows_7_UAC.png
Kabaka123
30.04.17,17:38
aha, tak preto mi to okno vyskakuje, no bola som v tom, že sme správca, totiž keď sa spustí win privíta nás vítejte a spustí sa pracovná plocha, nepreklikávame sa cez okono prihlásenia...ok ako eliminujem to otravné okno? to ma dosť rozčuluje... dá sa to niekde nastaviť? mali sme xp, som nový užívateľ win 7, tak ešte objavujem jej skryté čaro... pozerala som nastavenia účtov, viď doplnenie