adrapo
30.04.17,14:36
Mám účet vo Fio banke. Myslím, že existuje zákon, že ak chcem, banka mi je povinná každý mesiac posielať písomný výpis z účtu na adresu. Je to pravda?

Potrebujem mať nejaké potvrdenie o adrese nezávislé od môjho občianskeho, aby som sa mohol zaregistrovať na niektoré online finančné služby. Výpis z účtu je jedna z možností.

Ako dosiahnem, aby mi ho posielali bez toho, aby som musel platiť nejaké poplatky? Dá sa to nastaviť online?

Ďakujem.
veronikasad
30.04.17,12:59
Formát výpisu z FIO banky nepoznám, napr. elektronický výpis z VUB má uplne rovnaký formát ako zaslaný v papierovej forme, rozdiel je len vo farbe a kvalite papiera...
Katy a R
30.04.17,12:59
Ak ti nestačí vytlačiť si výpis z IB /alebo zasielaný elektronicky/ - tak si pozri cenník na ich stránke - a tam nájdeš aj cenu za túto službu. zadarmo to veru nie je!
https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf
veronikasad
30.04.17,13:01
Mne chodia výpisy poštou - v cene balíka služieb. Keď otravujú telefonicky že mi zmenia spôsob doručovania, tak ich odfajknem, že nebudem míňať toner na ich reklamy ...
Katy a R
30.04.17,13:02
ale máš zaplatený nejaký balík / a máš FIO?/
veronikasad
30.04.17,13:03
ano, nie je to bezplatné vedenie účtu. Ale každú chvílu otravujú s elektronickým zasielaním výpisov.
adrapo
30.04.17,21:40
Ja by som potreboval písomný výpis.
veronikasad
30.04.17,22:09
Veď ten čo si vytlačíš doma je taký istý ako pošlú z banky poštou.
branislavp
30.04.17,22:12
Navštív osobne banku a informuj sa aké má konkrétne Tvoja banka podmienky.. Určite sa to dá..
buchač
01.05.17,05:04
By si veľa chcela....

Dotyčný si chce nastaviť onéééé, že line.
Kuwa...a potom sa poniektorí čudujú, že s nimi systém vydrbáva...
Raz darmo, niet nad osobný kontakt.
vicktor
02.05.17,09:03
Preco osobne? Nech zatelefonuje alebo posle mail.

adrapo, a maju to napisane v popise "balicku" alebo cenniku sluzieb?
branislavp
02.05.17,19:12
vicktor, osobná komunikácia nadovšetko, vybaví sa aj to, čo človek neočakáva, dostane viac informácií.
Chobot
02.05.17,22:12
"Ako dosiahnem, aby mi ho posielali bez toho, aby som musel platiť nejaké poplatky? Dá sa to nastaviť online?"



Nijako. O papierový výpis môžeš požiadať, ale je to platená služba. Stačí si pozrieť cenník banky str. 8:


https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf


Tam je, že papierový výpis stojí 2 EUR a keď si ho chceš nechať zaslať poštou, tak si priplatíš ešte 1 EUR. Takže za každý výpis zaplatíš 3 EUR.

"Myslím, že existuje zákon, že ak chcem, banka mi je povinná každý mesiac posielať písomný výpis z účtu na adresu. Je to pravda?"


Je aj nie je. Podľa § 44b zákona o platobných službách je banka povinná poskytnú bezplatne 1x mesačne elektronicky alebo papierovo. Ak poskytne bezplatne elektronicky, nemusí bezplatne aj papierovo.
vicktor
03.05.17,06:43
Ja mam Fio bezplatne a vypisy nedostavam ziadne - ani papierove ani mailove. A vobec mi nechybaju. Takisto SLSP.
Uni, CSOB, mB posielaju mailom kazdy mesiac (po vzajomnej dohode).
Katy a R
03.05.17,10:08
viktor cenník je tu už priložený - ešte minulý mesiac;) /nikto neklikne/
Katy a R
03.05.17,10:26
predpokladám, že ak by si chcel, tak si vieš vygenerovať výpis za akékoľvek obdobie ... a aj vytlačiť, ak by to ozaj bolo nutné ;) /aj potvrdenia o platbe a pod/
vicktor
03.05.17,10:58
Minuly mesiac ... :)
Medzitym boli dva sviatocne dni, potom som mu napisal / popchol hned, ale nech si hlada sam.