Rasťo j
30.04.17,20:34
Žil som z manželkou u rodičov v dome po 7 rokoch sme sa rozviedli dom je písany rodicov, my sme do neho počas manželstva neinvestovali nič. Byvala manželka si po rozvode nechala trvalé bydlisko u mojich rodičov Ako sme to po dvoch rokoch zistili, otec šiel na obecny urad trvalé bydlisko mojej exmanželky zrušiť (vlastníkom domu je on). Povedali mu, že to musím prísť zrusit ja .zdá sa mi to čudné preto mi poraďte ako v tomto prípade ďalej postupovať na aký úrad mám ísť a čo kroku potrebujem dakujem
Terezia13
30.04.17,18:48
zrejme sa na obecnom úrade chcú vyhnúť nedorozumeniu a chybe, vlastník domu alebo bytu je oprávnený zrušiť trvalé bydlisko, ale asi to chcú mať potvrdené aj manželom, že súhlasí s odhlásením manželky z trvalého pobytu - takže treba na obecný úrad ísť a potvrdiť, že súhlasíte s odhlásením manželky z trvalého pobytu
arizona
30.04.17,19:42
Nabuduce pis trochu zrozumitelnejsie. Citat po tebe je horor!!!
ivka70
01.05.17,00:01
Obecny urad nepostupuje v sulade so zakonom, otec ako vlastnik moze zrusit TP komukolvek okrem vlastnej manzelky a neplnoletych deti.
Tvoje vyjadrenie ci nebodaj suhlas by nepotreboval ani v pripade, ze by ste boli manzelia, ani keby ho chcel zrusit tebe, kedze si, predpokladam, plnolety.

Otec by tam mal ist znovu a trvat na tom, ze TP zrusit podla zakona musia, ak poziada vlastnik.

Ak sa s nimi nechces hadat, zober rozhodnutie o rozvode a to im predloz, spolu s otcovou ziadostou musia exmanzelke TP zrusit a prepisat len na urad, bez ulice.
misoft
01.05.17,06:05
Terka - ona už nie je Rasťovou manželkou! Je to po rozvode. Ona už nemá tam čo hľadať. Dom patrí jeho rodičom - oni rozhodujú, kto bude u nich na TP. Obecný úrad porušil zákon.
Terezia13
01.05.17,12:52
upresňujem - bývalou manželkou, ale ďakujem za upozornenie:)