Vladimír Ozimý
18.07.06,10:01
no mám klientku a tá je speváčka...to jest aj počas poberania materskej vystupuje v televízii teraz vydáva CD...môj názor je že sa musí zaregistrovať na daňový úrad ako SZČO a na zdravotku takisto...je to príjem podľa paragrafu 6...mám pravdu? Dakujem. Nárok na príspevok jej zostáva pokiaľ sa naďalej stará o dieťa?
Zoltán Kovács
18.07.06,08:02
no mám klientku a tá je speváčka...to jest aj počas poberania materskej vystupuje v televízii teraz vydáva CD...môj názor je že sa musí zaregistrovať na daňový úrad ako SZČO a na zdravotku takisto...je to príjem podľa paragrafu 6...mám pravdu? Dakujem. Nárok na príspevok jej zostáva pokiaľ sa naďalej stará o dieťa?

Áno musí sa registrovať, a aj príspevky jej ostanú.
Jela.
18.07.06,13:11
Rodicovsky prispevok jej ostava ak sa stara o dieta ona sama, ina FO al. PO ktora nedostava na to statny prispevok (toto plati od 1.7.2005). Autorske honorare su §6. Ale v pripade autorskych honorarov je SZCO iba ten, kto to vyhlasi - plati to od 1.9.2005. V obdobi 1.1.-31.8.2005 bola takato osoba povinna platit ZP z min. 6 500,- Sk. Od 1.9.2005 ak nevyhlasi ze je SZCO, nie je SZCO a neplati preddavky na ZP. Ale ZP zaplatit musi v rocnom zuctovani, tu sa zapocitava prijem podla § 6.
Vladimír Ozimý
19.07.06,11:56
Dakujem Jelka poslem zmrzlinu :)