deeya47
02.05.17,11:27
V mesiaci marec 2017 som odrobila 207 hodin. Pocas tohto mesiaca som mala jeden volny den. Kedze som mala tolko nadcasov tak som si nebrala Pecko ani dovolenku. Pri vyplate som zistila,ze mi zaplatili len 199 hodin kvoli tomu,ze mi odratali 8 hodin za ten den co som nebola v praci. Pricom logicky som ten volny den neratala do odrobenych hodin. Podotykam ze oficialne robim na polovicny uvazok a robim 48 hodin tyzdenne. Ma na to zamestnavatel pravo?
jslancik
02.05.17,10:05
v tvojom prípade sa skutok skutočne NESTAL. s obojstranným súhlasom.

Môžeš sa na to spýtať mzdovej účtovníčky, pravdepodobne je to omyl a chce to iba vysvetliť situáciu. Ale práv veľa nemáš, keďže množstvo hodín ide "mimo zákon". Ak tomu dobre rozumiem.
deeya47
02.05.17,10:18
S uctovnickou som to riesila... Vravela mi, ze vraj "to tak musi byt", ze nejak ten den musi zdokumentovat.. Jednoducho ze to takto robi kazdemu zamestnancovi, a preto potrebujem poradit, ci je v prave alebo to mozem este nejak riesit
jslancik
02.05.17,10:22
môžeš trvať na tom, že si odrobila 207 hodín a že ich nemáš zaplatené. nech ti to vysvetlí, prečo ich nemáš zaplatené. strhávať ti nemajú právo, pretože oficiálne si mala odrobiť oveľa menej hodín. ak nepomôže, obráť sa na iného nadriadeného a choď za tým. iné možnosti ale nemáš, keďže skutok sa oficiálne nestal.
neva19
02.05.17,13:49
Nemáte zaužívané tlačivo - platené voľno - čerpanie nadčasov, alebo niečo podobné?
deeya47
02.05.17,14:22
Nie. Nic take