bianka117
02.05.17,12:25
Prosím Vás o radu. Vyhotovila som darovaciu zmluvu na pozemok, ja som svoj podpis ako obdarovana dala overiť na matrike, s tým že matrikárka mi tam dala aj dátum overenia avšak darca svoj podpis overi až o mesiac neskôr a na inej matrike. Aký dátum a miesto mám vlastne uviesť v návrhu na vklad do katastra. Tam sa píše že "darca a obdarovaný" uzatvorili dňa...... v meste ... túto darovaciu zmluvu. Bojím sa, aby som zbytočne nezaplatila kolok 66 euro kvôli zlému dátumu. Nedalo sa to podpísať naraz, nakoľko každý sme na inom mieste, ale overené to bude.
Nebude to katastru vadiť, že každý to overil inde?
ĎAkujem pekne.
MenoPriezvisko
02.05.17,12:48
ty ako obdarovaná podpis overený mať nepotrebuješ, takže podpis darcu ktorý overený byť musí uvedieš v návrhu na vklad. katastru to vadiť nebude že máš overený podpis, len si za to zbytočne zaplatila (aj keď nejakú smiešnu sumu). čo sa týka kolku, zníž si poplatok napísaním zamýšľaného návrhu na vklad na stránke kataster portál. budeš platiť len 51 €
mareko
02.05.17,12:57
To fakt 51 € ? To je dobrá informácia :)
MenoPriezvisko
02.05.17,13:00
áno, stačí si napísať spomínaný zamýšľaný návrh na vklad (nie je to až tak komplikované)
bianka117
03.05.17,06:03
Dakujem pekne, a čo sa týka toho 51€ kolku, nie je to nahodou tak, že musís mat elektronicky občiansky preukaz? Niečo také som niekde čítala, ale nemám to overené. Notári si to dávaju ako reklamu, že ušetríš, keď si dáš u nich vypracovat zmluvu. Akurát ta zmluva vyjde minimalne 200 euri, ja som to zvládla s pomocou netu asi aj zadara, ale pomohli aj takýto priatelia na porade:)
bianka117
03.05.17,06:09
Ešte sa chcem spýtat a miesto podpisu ked budeme mať každý iné miesto, či mám sa prispôsobiť aj keď som podpísala zmluvu ako obdarovaná skôr, tak mám miesto podpisu podpísať tam kde darca? Ja som dala overiť v Trnave a darkyna v Bratislave.
draik
03.05.17,10:33
OP s čipom nie je potrebný, uzatvorená je zmluva vtedy, keď ju podpíše posledná zmluvná strana. Miesto uzatvorenia zmluvy podstatné nieje.
MenoPriezvisko
03.05.17,15:39
nie, to je zaručená konverzia, tam sa znižuje poplatok na 18 alebo na 33 € alebo ak sa robí zmluva formou notárskej zápisnice, tiež je poplatok nižší, ale zamýšľaný urobiš normalne na webe katasterportal vľavo lišta - elektronické formuláre a hneď prvý ;)
bianka117
05.05.17,10:02
dakujem, no nepodarilo sa mi to cez net dat na kataster, nevadi, nabudúce. Dátumy aj miesto dopísane, ak to prejde cez kataster, dám vediet. Nech to posluzi ako info aj inym.