ajacik
18.07.06,09:13
Dobrý deň

Dnes sa mi ohlásila kontrola na 4.Q/05 a 1.Q/06 na DPH.
Ide im vraj o kontrolu: Nadobudnutie tovaru z čl. krajín EU (r. 4 DP).

Chceli urobiť kontrolu ešte tento týždeň, ale som sa s nimi dohodla až na 26.7.

Nemá niekto podobnú skúsenosť? Ešte podotknem, že v 1.Q/06 k nadobudnutiu tovaru z čl. krajín ani nedošlo.

Skúste ma prosím ukľudniť:mee:
Zoltán Kovács
18.07.06,07:23
Dobrý deň

Dnes sa mi ohlásila kontrola na 4.Q/05 a 1.Q/06 na DPH.
Ide im vraj o kontrolu: Nadobudnutie tovaru z čl. krajín EU (r. 4 DP).

Chceli urobiť kontrolu ešte tento týždeň, ale som sa s nimi dohodla až na 26.7.

Nemá niekto podobnú skúsenosť? Ešte podotknem, že v 1.Q/06 k nadobudnutiu tovaru z čl. krajín ani nedošlo.

Skúste ma prosím ukľudniť:mee:

Kľud, kontrolory nie sú ludožrúti. Sú takí istí ludkovia ako my. Keď máš doklady v poriadku zaúčtované, zaevidované a založené nemáš sa prečo báť. Treba byť ústretoví a spolupracovať s nimi. Uvidíš, že sa budú aj oni správať slušne k tebe.
ajacik
18.07.06,07:37
dakujem ti.

ja som slušná vždy :D.
ajacik
19.07.06,06:09
ešte by som sa chcela spýtať:

ked je to kontrola na DPH, čo ešte môžu kontrolovať?

Lebo som zo Žiliny a kontrola bude v Blave. Tak aby som mala všetko pripravené?

TO mám zobrať so sebou celé účto? (napr. aj VPD, PPD,mzdy a pod?).

dakujem :)
Tweety
19.07.06,06:32
ešte by som sa chcela spýtať:

ked je to kontrola na DPH, čo ešte môžu kontrolovať?

Lebo som zo Žiliny a kontrola bude v Blave. Tak aby som mala všetko pripravené?

TO mám zobrať so sebou celé účto? (napr. aj VPD, PPD,mzdy a pod?).

dakujem :)
MZdy určitie nie, tie nemajú s dph nič spločné. Určite výkazy dph za túto dobu, evidenciu dph. To by malo postačiť.:cool: Možno aj výpis obratov účtu 343 z účtovníctva.
ajacik
19.07.06,06:34
dakujem :)

myslíte si, že to zvládnu za jeden deň? Nie je toho veľa. že by som si zobrala doklady hneď naspäť.
Dada
19.07.06,06:37
dakujem :)

myslíte si, že to zvládnu za jeden deň? Nie je toho veľa. že by som si zobrala doklady hneď naspäť.

Mne kontrolovali DPH za 4/06 a boli všeho všudy 2 hodiny a to tých dokladov nemám málo.
ajacik
19.07.06,06:40
takže snád nebudú žiadne problémy a všetko dobre dopadne. je to moja prvá kontrola :eek:
Tweety
19.07.06,06:42
takže snád nebudú žiadne problémy a všetko dobre dopadne. je to moja prvá kontrola :eek:
Neboj, ak si pristupovala k práci zodpovedne, tak to bude OK.:) :) :)
ajacik
19.07.06,06:44
Zodpovedne som pristupovala :)

dakujem vám za povzbudenie :)
Jara
19.07.06,07:37
Mne robili kontrolu, ale len na základe toho, že kontrolovali nejaký subjekt a potom chceli recipročne odkontrolovať, že doklady nám vzájomne sedia. Robili štvrťrok a bolo to myslím niečo viac ako hodinku. V pohode, nič to nebolo. Neboj, len maj uhľadne a prehľadne všetko založené a doložené a bude OK. Sú to takí istí ľudia ako sme my a robia si len svoju prácu. Neboj nič, potom sa zasmeješ, že zbytočne si sa stresovala.
Marianna01
19.07.06,14:12
Ano, nestresuj sa, bude to OK. Ja som si v poslednej dobe užila dosť kontrol a všetky boli v pohode. Doklady som ale nechávala na DU. Okrem evidencie DPH si ešte odo mňa pýtali peňažný denník (resp. hlavnú knihu v PU), knihy došlých/odoslaných faktúr, pokladničnú knihu a samozrejme knihy pokladnice a tržieb. Tak som im urobila mimoriadnu uzávierku, aby som sa k nim nemusela vracať s ďalšími dokladmi. Klientovi som nakázala pripraviť knihu jázd - v jednom prípade chceli, v druhom nepýtali. Ale všetci boli milí, ústretoví a v pohode.
Zoltán Kovács
19.07.06,16:56
Ja mám s kontrolami skúsenosť nasledovnú. Je lepšie si odniesť doklady na DÚ nech si ich kontrolujú u seba. Nerušia ti chod firmy, prevádzky. Neotravujú stále s otázkami. Spíšu si otázky a naraz ti ich dajú na zodpovedanie, resp. doplnenie chýbajúcich dokladov. Je to rýchlešia a kľudnejšia forma.
va1ke
19.07.06,17:00
ak to dobre chápem tak, ked sa mi ozve daňová kontrola tak im môžem povedať, že im všetky potrebné doklady prinesiem na DU?
Zita5
19.07.06,17:18
Jeden môj klient má tiež v piatok DK DPH za rok 2004 a 2005 .Na oznámení ma písané ,aby zabezpečil priestor na uskutočnenie DK.Doporučila som mu , že nech si zavolá a dohodne sa s daniarmi , že on má miesto len doma a jemu to nevyhovuje ,nech si doklady ku kontrole zoberú na DÚ.
Najskôr sa bránili a potom súhlasili. Takže kontrola sa bude konať na DÚ.Však nech si len kontrolujú .
Zoltán Kovács
19.07.06,17:21
ak to dobre chápem tak, ked sa mi ozve daňová kontrola tak im môžem povedať, že im všetky potrebné doklady prinesiem na DU?
Samozrejme. Mi sme to vždy tak robili. Odvolávali sme sa pri tom na to rušenie prevádzky. Napochodovali sme so zeleninovými prepravkami (nie s bordelom, ale úhladne uloženými šanonmi), položili sme ich do kúta u kontrolórky. Dohodli sme sa, že nás zavolá asi tak za 2 týždne, keď to bude mať hotové. Robím to od vtedy, keď pri jednej kontrole na mieste podnikania môj klient vybehol na kontrolóra, a ledva som ho udržal na uzde, a zachránil kontrolóra od fyzického napadnutia.

Samozrejme keď odišli som poriadne vyčistil žaludok klientovi, a potom som to išiel žehliť na DÚ.:D
Zita5
19.07.06,17:30
Ja osobne si myslím , že napriek všetkému radšej idú na kontrolu do firmy ...pretože ako daniari aj tam majú čo pozerať ...nie ?
Ale ,má to ešte jednu výhodu pre nich a to takú , že si môžu naplánovať kontrolu .....príchod a odchod tak ako im vyhovuje .......proste sú na kontrole a nemajú ich z DÚ ako skontrolovať .
Zoltán Kovács
19.07.06,17:35
Samozrejme, že keď idú do terénu nemusia celú pracovnú dobu presedieť na kontrole. A možno, že aj nejaký ten chutnučký obedík im ujde vo forme pozvania od podnikateľa.:D Ale, toto asi som sem nemal dávať....
STRELEC
19.07.06,17:38
Samozrejme, že keď idú do terénu nemusia celú pracovnú dobu presedie na kontrole. A možno, že aj nejaký ten chutnučký obedík im ujde vo forme pozvania od podnikateľa.:D Ale, toto asi som sem nemal dávať....Po :D sa dá iba súhlasiť.:):):)
JanaSys
19.07.06,19:08
Dobrý deň
Ide im vraj o kontrolu: Nadobudnutie tovaru z čl. krajín EU (r. 4 DP).
:mee:
Napíš potom, čo Ti vlastne kontrolovali. Lebo ak povedali, že nadobudnutie z EU, tak neviem, či to nekontrolujú v rámci IVES, či ako sa to volá. Tvoji dodávatelia z EU ťa uviedli v súhrnom výkaze podľa tvojho ICDPH a oni teraz môžu skontrolovať, či si také čiastky priznala a v akom období. Alebo môžu skontrolovať len jedného dodávateľa a tvoje nadobudnutie od neho.
Netuším ale aké doklady by potom mohli okrem faktúr chcieť.