Erika686
03.05.17,09:22
Z niciho nic, popravde po stahovani nejakych aplikacii z google play (tie vsak boli hned odinstalovane z telefonu) mi po otvoreni chromu zacala vyskakovat varovna sprava, ze moj telefon bol napadnuty virusmi a mam si stiahnut nejaky antivirak. Ked odkliknem o.k. ,tak sa mi zatvori aj chrome. Vobec nemozem pouzivat internet, aspon chrome.
Co s tym?
A vypise mi to: "web lwwqg.adsbtrk.com hovori VAROVANIE! vas huawei honor5c je napadnuty virusmi. Mali by ste si okamzite nainstalovat antivirusový program na vycistenie systemu, inak bude vas Android 6.0 blokovany."

Budem vdacna za kazdu radu, dakujem.
ivka70
03.05.17,07:40
To, ze si aplikaciu hned po stiahnuti vymazala este neznamena, ze nestiahla so sebou aj virus.
Skus si stiahnut antivir na android (napr. Eset) a preskenovat movbil, ci tam nejaky virus najde.

Pripadne odinstaluj Chrome, stiahni si ho nanovo a nainstaluj, mozno pomoze.
misoft
03.05.17,09:28
Nuž moja milá - tvoj telefón je už riadne zavírený.... len ten odkaz na "web lwwqg.adsbtrk.com" o tom svedčí.... je to presmerovanie na podvodnú stránku. Typický ransomware - vydieračský. Neskôr ponúkne, že nebude zablokovaný za (povedzme) 0,1 https://files.coinmarketcap.com/static/img/coins/32x32/bitcoin.png - dnes má hodnotu cca 1400 US$ (takže cca 140 US$).
Riešenie:
Skúsiť toto: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eset.ems2.gp&gclid=CKrJvLOz09MCFUHgGwodMMkFjA a pokiaľ nepomôže - ak máš všetky svoje osobné veci uložené niekde na SD karte - kartu vybrať a vykonať factory reset.

To svinstvo pravdepodobne už bude v root mobilu a bude sa neustále obnovovať. Preto sa musí vykonať factory reset - prechod do výrobných nastavení - kedy sa celý android znova zavedie a škodlivé prepíše.
Erika686
04.05.17,05:41
Tak pomohlo jedine ten reset. Ani eset nic nenasiel. Dakujem.
misoft
04.05.17,08:56
Pokiaľ som vedel - poradil som - som rád, že pomohlo....
Calderonka
05.05.17,16:33
Ahojky, aj ja som mala ten istý problém a pomohol eset, ten Tvoj odkaz. Zatial mám pokoj. Ďakujem :) :)