dana62
03.05.17,08:34
Dobrý deň,syn žije s priateľkou a plánujú si zobrať úver na bývanie.Kedže platovo je rozdiel medzi nimi trojnásobný ako si môžu ho ošetriť ,keby v budúcnosti museli sa vyplatiť.Ďakujem
ivka70
03.05.17,06:42
Uver nech si vezme len jeden z nich ,ten lepsie zarabajuci a rovnako nehnutelnost kupi len on sam. Bez druhého partnera ako spoludlznika.
Potom nemusi nikoho vyplacat, ked by sa nahodou rozisli.

Inak nech uver beru az po svadbe, tam su inak osetrene taketo vztahy.
vicktor
03.05.17,07:08
Jedno je v tvojej otazke pozitivne - zamysliet sa co bude az to nastane. Vacsina otazok ktora sa tu objavi uz chce riesit novovzniknute problemy.
Kupit spolocne nehnutelnost je dost vazna vec. Asi chcu spolu zit, tak nech sa vezmu. Ak to beru ako docasnu znamost, nech sa o hniezdocko lasky postara syn sam.
Ale napadlo ma riesenie ze kupnou zmluvou syn nadobudne 3/4 podiel a dievcina 1/4.
Toto pravidlo potom mozu uplatnovat rovnako aj pre ine spolocne aktivity - priatelka pojde na dovolenku len kazdy tretikrat, obedy a vecere bude mat tretinove oproti synovym, na oblecenie tiez minie len tretinu, atd - aby sa jednoduchsie vysporiadali az sa rozidu.
misoft
03.05.17,08:16
Hádam najrozumnejšie bude, ak úver si zoberie len syn. Potom aj nehnuteľnosť bode patriť len synovi, síce bude splácať syn. Ale v prípade, že sa akože - ENDE - ona si nebude môcť nič nárokovať.
A to by bola ešte rada - v prípade ENDE - ak by jej odpustil aj nájomné za obdobie, čo s nim v jeho bývala....
vicktor
03.05.17,08:18
...ved to si predsa odpracuje...
misoft
03.05.17,08:20
... i to je "riešenie" :D:D:D
ivka70
03.05.17,08:55
a ako ty vies, ze ten lepsie zarabajuci je syn? :)
Oliwa
03.05.17,10:33
Ten s tretinovým príjmom si môže dať normálnu porciu - ale každý tretí deň... :D Alebo majú každý zvlášť svoj účet.
Oliwa
03.05.17,10:39
Presne ivka70... pretrvávajúce zmýšľanie z minulosti... automaticky myslené muž ako živiteľ "domácnosti", keďže o rodinu v tomto prípade nejde...
vicktor
03.05.17,10:40
Ako viem ze syn?
Precital som si otazku: "syn žije s priateľkou a plánujú...".
Matka ma obavu ze baba ho ogabe.
ivka70
03.05.17,10:42
nejde o to, ze syn, ide o prijem. A poznamka bola urcena misoftovi :) Z textu totiz nevyplyva, kto ma vyssi prijem, je tam len: platovo je rozdiel medzi nimi trojnásobný
vicktor
03.05.17,10:51
Z textu priamo nevyplyva, ale medzi riadkami to je - matka sa obava ze syn bude platit a potom by sa delili (baba si bude narokovat) na polovicu.
ivka70
03.05.17,11:04
mal by si sa naucit mysliet viac otvorene a nedomyslat si :)
vicktor
03.05.17,12:00
Platovy rosdiel trojnasobny ... kto zaraba viac - tvoj syn ci jeho priatelka?
vicktor
03.05.17,12:04
Vlastne mas pravdu.
Ten mlady je nieci syn, z textu vobec nevyplyva ci autorky otazky.
A chcu nieco osetrit (konkretne "ho") a z otazky nevyplyva ci byt alebo platovy rozdiel.
Toto som zanedbal, bol prilis domyslavy, tak nic...
branislavp
04.05.17,20:23
dana62, nechaj to na mladých. Nech sa poradia v bankách. Nadobudnú prehľad a možno aj z úveru zdupkajú.