Anika.S
03.05.17,18:57
Som vo výpovednej lehote a ostalo mi este dost dovolenky, ktoru by som si chcela vyčerpať (este aj zopár dni dovolenky za predchádzajúci rok). Mam nárok si ju vyčerpať alebo mi moze zamestnávatel prikázať aby som ju nečerpala s tym ze mi ju preplatí?
Tweety
03.05.17,17:01
Môžeš ju čerpať len so súhlasom zamestnávateľa. Nevyčerpanú D, na ktorú vznikol nárok, ti musí preplatiť.
veronikasad
03.05.17,17:12
Kedy ti končí výpovedná doba ?
Anika.S
03.05.17,17:23
Na konci júna
veronikasad
03.05.17,17:26
Keďže výpovedná doba končí, 30.6., nevzťahuje sa na teba § 113 odst. 2 ZP.
Čerpanie celej dovolenky určuje zamestnávatel ...

§ 113

(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak zamestnávateľ neurčí zamestnancovi čerpanie dovolenky najneskôr do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka tak, aby zamestnanec vyčerpal dovolenku do konca tohto kalendárneho roka, čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred; uvedená lehota môže byť so súhlasom zamestnávateľa skrátená.