BeaSmith
04.05.17,07:39
Dobrý deň, môj 1,5 ročný kocúr bol v nedeľu operovaný na močové cesty. Mal nahromadený piesok v močovej trubici a bežná katetrizácia zvonku nepomáhala, tak bol operovaný a doktor mu popreplachoval mechúr a horko-ťažko prepchal močovú trubicu. Keď sa zobudil po operácii, tak začal pekne veľa piť a jesť. Len nás trápi jedna vec, a to, že sa nevie poriadne vyprádzniť, vykakať. Zrejme ho narkóza a plno liekov od bolesti a antibiotík nejako zapieklo a od nedeľe vykakal len asi 2 malé bobky. Inak sa správa normálne, len vidno, že ked to na neho príde, tak chodí po byte a snaží sa a tlačí a nejde mu to. Prvé 2 dni po operácii dokonca keď tlačil tak vytlačil len krv, pričom moč už nemá tak krvavý. Máte nejakú radu, čím mu pomôcť? Skúšala som trošičku kravského mlieka a tuniaka v oleji, ale veľmi to nepomohlo. Kocúrik má veľmi silný zápal a pravdepodobne bude antibiotiká brať asi ešte mesiac v tabletách, tak sa len bojím aby to netrvalo príliš dlho, táto zápcha. Je to nebezpečné? Ďakujem za každú radu a tip.
arizona
04.05.17,06:05
Nepises, cim krmis. Nedavaj granule,ale radsej iba konzervy / nieco kvalitnejsie, nie hypermarketove/, alebo inu redsiu potravu.Skus aj nejaky vyvar z masa zeleniny.

Mlieko s antibiotikami nedavaj.
Tiez pomoze,ak kocurikovi budes masirovat zlahka brusko,ked budes vidiet,ze sa chysta...

Toto pomahalo nasej cicke,ktora mala dlhodobo problem s vyprazdnovanim.

Ale,nakolko je tvoja cicka po operacii, kazdopadne navstiv radsej aj veterinara.
BeaSmith
04.05.17,06:27
Krmim iba konzervami momentálne, dakujem ale za radu :) k veterinarovi chodime teraz este kazdy den na injekcie a ten poradil ze mame skusit rybicky v oleji ale na tie sa mi vykaslal.
arizona
04.05.17,13:14
Skus nejake ine,alebo zmiesaj s konzervou. A co hovori veterinar na tu zapchu?
afrikánka
04.05.17,17:53
Skús kocúrikovi ponúknuť za kávovú lyžičku masla. Mačky zvyčajne majú radi olivový olej, tak mu skús ponúknuť i ten. Taktiež by mohla pomôcť i bravčová masť, alebo v najkrajnejšom prípade aj nakrájaná údená slanina., na malé kocky. Tieto všetky potraviny, ktoré som ti napísala prispievajú k uvoľneniu zápchy.
A samozrejme pohyb, ten je veľmi dôležitý. Pokiaľ mu dovoľuje pooperačný stav, tak pohyb, skús sa s ním trochu pohrať, pobehať. Ináč masáže bruška.
Pokiaľ sa nevyprázdni, tak obmedziť prísun tuhej potravy. Na pitie ponúknuť čerstvú vodu a mlieko.
A dlho nečakať. vyhľadať veterinára, aby mu podal nejakú účinnú látku.
Terezia13
04.05.17,18:30
tiež by som to riešila cez veterinára, podávala skôr konzervy ako granule, mlieko s antibiotikami by sa nemalo podávať, znižuje účinok, ale ak by mu to pomohlo, neublíži mu to, ale treba to riešiť s veterinárom
BeaSmith
04.05.17,20:17
No zrovna dnes ked sme prisli z prace sme nasli uz dost riedky kusokaj ked stale len malo. Co sme si ale dnes uvedomili je ze zerie celkom malo, viacmenej len pooblizuje zelatinu z kapsiciek a zje par kuskov masa. Veterinar mu meral teplotu a tu nema a robil mu nieco pri konecniku, zrejme na uvolnenie. Je mozne aj to ze ma kocurik nechutenstvo z liekov a tak malo papa a teda malo vyprazdnuje?
afrikánka
04.05.17,22:41
Tak to určite, pokiaľ málo papá, tak sa aj menej vyprázdňuje.
BeaSmith
08.05.17,15:53
Zdravím, tak aktuálny stav kocúrika je už lepší. Vo štvrtok poobede sme boli u doktora na injekciu antibiotiká a spravil mu vyšetrenie a zistilo sa, že plné črevá a žalúdok nemá. Čo sme si všimli spätne bolo, že málo žral, viacmenej len pooblizoval želatínu z kapsičiek. V piatok už aj vracal trošku žalúdočných štiav, tak doktor povedal, že vysadíme tabletkovú formu antibiotík, že tie mu zrejme nerobia dobre (lebo sme si uvedomili, že odkedy ich dostával, tak menej jedol) a dostal aj čipok, lenže ten nič nepohol. Hneď na druhý deň čo tabletky nedostal, tak akoby "ožil", stále síce nekakal, ale začal aj viac žrať. Včera v nedeľu sme boli znovu u doktora na injekciu a sme spomínali, že začal trošku viac jesť a je taký živší. Dnes - pondelok - dostal další čípok a do pár minút bolo vonku čo malo byť - konečne :) Takže zrejme nejedol veľmi kvoli tabletkám, hned po vysadení začal jesť a o 2 dni na to sa poriadne vyprázdnil :) Človek by nečakal, že ho tak poteší ked nájde kocúrie hovno :D
Terezia13
08.05.17,17:14
:D:D:D