Spalek
05.05.17,19:36
Plati stary vodicsky preukaz ruzovy v Ceskej republike?...Dakujem
ivka70
05.05.17,18:55
vicktor
06.05.17,12:27
Stary "knizockovy"? Veeelmi pochybujem.
Ruzovy kartickovy terajsi? Ja taky mam, ani mi nenapadlo pred cestou do cudziny (CZ, A, D, PL, H) ze by nemal platit. Myslim ze mu platnost vyprsi v roku 2023.
viktorviktor
07.05.17,11:57
Ak bol vodičský preukaz vydaný v niektorej z krajín EÚ, platí v celej EÚ a môžeš ho používať, ak:
je platný /vo vydávajúcej krajine/,
máš dostatočný vek na vedenie motorového vozidla príslušnej skupiny,
jeho platnosť nie je pozastavená alebo obmedzená a nebol odobratý vo vydávajúcej krajine.

ružové vodičské /kartičky/ preukazy platia do roku 2023 a doklady, ktoré polícia vydávala od 1. mája 2004 do 18. januára 2013, stratia platnosť na konci roku 2032.
Spalek
08.05.17,13:10
mam stary ruzovy este,konci mi v r.2023.....ale vraj v cechach ich policajti neuznavaju a davaju pokuty.....tak neviem teda.....
viktorviktor
09.05.17,13:33
vicktor
10.05.17,13:08
Opytal som sa ceskeho policajta a ten mi odpovedal:
"Ahoj, pokud je platný v zemi vydání neměl by jsi dostat pokutu nikde protože je to platný doklad. V celý evropě už se používá prakticky jen plastová karta a tyto typy řidičáků už se nikde nepoužívají takže při kontrole opravdu asi může být problém. Každopádně nic bych nikde neplatil protože není důvod platit pokutu. Pokud si policista myslí, že je neplatný tak ať napíše oznámení o přestupku do správního řízení. Možná by bylo dobrý si nechat někde u vás vystavit potvrzení, že řidičák je platný."
...ale ta posledna veta sa mi nepaci, myslim ze by ma na inspektorate povazovali za nie celkom v poriadku.

Potom mi este mi poslal link: http://ec.europa.eu/transport/road_safety/topics/driving-licence/models_cs, tak som si vytlacil vzor mojho preukazu.
Posledne 2 pismenka sa daju zmenit na sk, en, de, ... tak pre madarskeho policajta budem mat po anglicky.
viktorviktor
11.05.17,11:29