JanaDT
06.05.17,18:38
Dobrý deň,

Potrebujem pomoc, neviem čo a ako ďalej v tejto situácii, otec trpí schizoafektivnou poruchou a trvalou zmenou osobnosti po trvalej poruche, nie je schopný už ďalej fungovať, nestará sa o seba, zanedbáva osobnú hygienu, nemá záujem o vonkajší svet, je uzavretý do seba a celý deň preleží v posteli. Tabletiek berie viac než ako by bolo vhodné, niekedy ich zoberie ako má, niekedy nie.. Ja doma nebývam,prácu mám v inom meste, brat býva s otcom ale pracuje a už to ďalej psychicky nezvláda. Otec sa už veľa krát liečil na psychiatrii ale vždy sa vrátil domov v horšom stave a lieky nepomáhajú. Chceli by sme dať otca do ústavu, kde by sa o neho postarali 24 hodín denne len sám by tam nesúhlasil ísť. Bolo by možné ho zbaviť čiastočnej svojprávnosti s tým, že môj brat by bol jeho opatrovateľ? Bude možné otca dostať týmto spôsobom do ústavu, kde sa o neho postarajú? Čo by bolo vhodné napísať do návrhu o zbavenie svojprávnosti aby mohol brat rozhodovať o jeho liečbe?
alaya1
06.05.17,17:52
Zbavit otca sposobilosti na pravne ukony uz nemozes, mozes ich iba obmedzit.
Treba prilozit vsetky lekarske spravy a napisat navrh- vzory su aj na nete, napr. tu

https://xpravo.eu/navrh-na-obmedzenie-sposobilosti-na-pravne-ukony-vzor/