Pallew
07.05.17,15:25
Stavebna firma mi uz zakupila elektricke rohoze, ale nespravne spocitali plochu kuchyne a teraz neviem co s cca 4x0,5 m rohoze. Skracovat sa to nesmie/neda a v navode naviac pisu, ze sa jeden pas nesmie ukladat do viac ako jednej miestnosti. Nerozumiem preco, ja som to prave chcel riesit tak, ze prebytocnu rohoz polozime do susediacej chodby.

Da sa pokracovat v pokladke DEVI rohoze aj cez prah do inej miestnosti ? Mate s tym skusenosti ?
canbo
07.05.17,14:02
čo tak rozmer kuchyne a rohože, poprípade ukladací plánik.
Pallew
07.05.17,15:45
Ide mi najma o to ci neviete preco je zakazane presuvat jeden DEVI pas do viac miestnosti, v navode je vyslovene napisane ze sa to nesmie, ale nevidim dovod, prepojenie by som chcel realizovat cez prah dveri (vyseknut zlab).
Ale ak to ma pomoct tak kuchyna ma 3x4m pas je dlhy 20m (0,5m siroky), ale v kuchyni je 7x0,6m zastavane skrinkami, pod ktorymi kurit nechcem (navod to tiez zakazuje) .. pokusim sa pripojit nacrt
canbo
07.05.17,16:55
Ak sa nedá zameniť za správny rozmer tak je možné upraviť rozmer ,ale nie ako amatér.
Sú odborné servisné strediska DEVI na slovensku a skrátiť kábel sa dá .(takzvaný studený koniec).Zmení sa hodnota odporu kábla , ktorú dokážu nanovo zmerať...atd.
Pallew
07.05.17,16:59
Nuz to by ale znamenalo ze mi podlahu vyleju minimalne o tyzden neskor .. :-(
buchač
07.05.17,20:03
Hm...
Ty nerozumieš určitému riešeniu technických zádrhelov danej problematiky...šak ani ja nie.
ALE nejak nerozumiem tomu, že TY máš platiť za nesprávne meranie a tým aj kúpu nadbytočných rohoží.

Šak nech si zodpovední pracovníci stavebnej firmy šturia rohože do teplej diery a môžu si ju vykurovať...;)