Radena
08.05.17,10:30
Predávam nehnuteľnosť, v ktorej je sídlo s.r.o. Sťahujem sa do CZ, kde trvalý pobyt získam najskôr o 5 rokov. Podnikať chcem v CZ, ale aj v SR. Keďže tu prídem o trvalý pobyt, neviem čo so sídlom s.r.o. Ďakujem za rady.
profesional
08.05.17,18:20
Sídlo sro môžeš mať kdekoľvek inde. Sídlo sro s trvalým pobytom nijako nesúvisí.
V ČR si nahlásiš prechodný pobyt.
Radena
08.05.17,18:45
Ďakujem za odpoveď. Problém je však v tom, že tu nemám nikoho, kto by bol ochotný mi umožniť zapísanie sro. Viem, že sídlo môže byť aj v garáži, pokiaľ má súpisné číslo. Viem aj to, že existujú virtuálne adresy, ale iba vo veľkých mestách. Ja vlastne po odhlaseni trvalého bydliska budem mať trv. pobyt MESTO, ako taký bezdomovec. A na takýto trvalý pobyt mi asi zmenu sídla v obch. registri nik neurobí. Prosím, čo s tým?
rudolf83
08.05.17,19:09
Ak je sídlo tej s.r.o. len formálne, tak netreba nič riešiť a kľudne môže ostať pôvodne zapísané sídlo. Ak má byť sídlo aj reálne využívané, tak je lepšie využiť .napr. vyrtuálne sídlo (s notifikáciami) o doručenej pošte. Toto je však spoplatnená služba u niektorých podnikateľov. Od 1.7.2017 bude štát aj tak doručovať do elektronickej schránky s.r.o., čiže o dôležitých "písomnostiach" sa štatutár dozvie aj bez sídla na doručovanie listín.

PS: V danom prípade si treba dať pozor len na § 68 ods. 6 písm. g) Obchodného zákonníka. Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3 ("nemá sídlo"). Pred rozhodnutím o zrušení však vyzve na odstránenie nedostatku spoločnosť. Takže na hľadanie prípadne nového sídla je času dosť.
profesional
08.05.17,19:19
Trvalý pobyt nemá so sídlom sro nič. Je dosť služieb virtuálneho sídla.
Pri prihlásení prechodného pobytu v ČR, musíte pobyt v SR odhlásiť.
Súbeh pobytov v EU je vylúčený.
Radena
09.05.17,03:03
Dakujem za radu.