Marek Vu
08.05.17,12:30
Povodný plat som mal 1600e.Zamestnavatel mi znižil plat na 950e od decembra 2016.Od 5.12.16 som na dlhodobej PN.Prosim o radu z akej sumy bude rátané preplatenie dovolenky po mojom nastupe do prace.

Hrubú mzdu som mal 1600 eur.


Od augusta 2016 do októbra 2016 som bol PN. November som celý odpracoval a od 5.12. 2016 až doteraz som na dlhodobej PN.


Zamestnávateľ mi od 1.12.2016 znížil plat na 950 eur.


Po ukončení PN chcem požiadať o skončenie pracovného pomeru a chcem vyčerpať nevybratú dovolenku (cca 35 dní).


Rad by som poprosil o informáciu z akej sumy sa vyráta preplatenie dovolenky.
ivka70
08.05.17,11:10
Na zaplatenie dovolenky bude pouzity pravdepodobny vymeriavaci zaklad, vypocitany pravdepodobne z aktualnej mzdy definovanej v pracovnej zmluve/vymere.
Katy a R
08.05.17,14:47
citujem z § 134 - že z čoho sa počíta náhrada mzdy
(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
veronikasad
08.05.17,18:17
Za aké obdobie máš nevyčerpanu dovolenku? Za rok 2017 ti nárok na dovolenku nevznikol. Pracovný pomer budeš končiť posledným dňom PN a dovolenka ti bude preplatená, alebo ukončis PN, vyčerpas si dovolenku a až potom ukončis pracovný pomer?