vikanikaa
08.05.17,13:18
Ide o pripad hodinoveho manzela,ktory nie je SZCO a sem tam niekomu v domacnosti nieco opravi po praci poobede,resp.je nezamestnany.
Moze za svoju sluzbu zobrat peniaze aj ked nie je SZCO?
Nejde o pravidelny zarobok,par krat do roka na prilepsenie.
Dakujem pekne za odpoved.
ivka70
08.05.17,14:44
Jednorazovo pomoct susede moze, ked mu ona za to da nejake peniaze, je to medzi mini dvoma.Akonahle ale pojde o opakovanu cinnost za ucelom zisku, uz by mal mat zalozenu zivnost, aby ho niekto neobvinil z nelegalneho pod ikania.
vikanikaa
08.05.17,20:36
Ďakujem Vám veľmi pekne, Ivka. Viem, že so susedou by to mohlo byt OK, ale ak by išlo o občasného hodinového manžela, ktorý by poskytol službu aj cudzej osobe...musel by byť SZČO alebo na dohodu však?

O čo ide..Chcela by som vytvoriť databázu hodinových manželov v našom meste a okolí, do ktorej sa môžu zaevidovať osoby, ktoré by vedeli čo to opraviť, upratať atď. s tým, že keď má niekto z klientov záujem, zadá si dopyt a ten, kto má z majstrov čas a je ochotný, si môže privyrobiť. Klient vyplatí majstra, mne zaplatí klient alebo majster len symbolickú sumu za sprostredkovanie.

Chcem sprostredkovať dopyt a ponuku, ale nechcem majstrov zamestnávať (na dohodu). Zároveň ale nechcem, aby to bolo pre majstrov nelegálne. Je mojou povinnosťou skúmať, ako si to majstri "poriešia"? Taký majster, čo nemá živnosť, to možno nakoniec využije ako príjem možno 3 x do roka ako prilepšenie, tak kvôli tomu by sa mu neoplatilo založiť živnosť a dohodu tiež nemá vlastne asi s kým uzatvoriť..

Je nejaký finančný limit, do ktorého by mohli službu poskytovať legálne bez "dohody" resp. živnosti? Mám si na niečo dať pozor?

Ďakujem veľmi pekne !
ivka70
09.05.17,06:06
Take stranky uz funguju, pozri sa na nich, ako to maju zabezpecene.