Žabinka
09.05.17,10:06
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_nove-pravidla-ek-na
Možno blbá otázka, ale týka sa toto aj tých, čo nepodpisujú ZEP-om, ale aj tých čo majú podpísanú dohodu? Lebo to nikde nie je bližšie popísané, pre takých analfabetov ako som ja. Píšu len ....Nové pravidlá pre podpisovanie dokumentov sa dotknú všetkých viac ako 300 000 elektronicky komunikujúcich firiem a občanov. ...
Ďakujem..:)
Tweety
09.05.17,08:17
Žabík, píšu tam, že pre všetkých, tak pre všetkých, nakoľko bude nový softvér..
Vyberám hneď zo začiatku ,skraja: :---
Nová éra elektronickej komunikácie sa začne o päť dní. Pre všetky elektronicky komunikujúce firmy bude nevyhnutné nainštalovať si nové komponenty pre podpisovanie dokumentov, napríklad daňových priznaní. Nový softvér je bezplatný, je potrebné si ho len stiahnuť.
Žabinka
09.05.17,08:21
tak dobre, Majka, presvedčila si ma..;):--- idem inštalovať..
Žabinka
09.05.17,08:33
tak som si to pozrela, čo píšu že treba inštalovať, a zase som zneistela..
keď som klikla na Návod na inštaláciu pod operačným systémom Windows, je tam inštalácia na vytváranie ZEP a to ja nemám..
alebo inštalujem len na konci bod 5. Inštalácia D.Launcher -Windows..??
evuš
09.05.17,08:45
Žabík, píšu tam, že pre všetkých, tak pre všetkých, nakoľko bude nový softvér..
Vyberám hneď zo začiatku ,skraja: :---
Nová éra elektronickej komunikácie sa začne o päť dní. Pre všetky elektronicky komunikujúce firmy bude nevyhnutné nainštalovať si nové komponenty pre podpisovanie dokumentov, napríklad daňových priznaní. Nový softvér je bezplatný, je potrebné si ho len stiahnuť.

..a ak im to bude fungovať tak "super" ako zo začiatku, keď zavádzali elektronickú komunikáciu, tak sodoma-gomora
Žabinka
09.05.17,08:50
a musím inštalovať úplne všetko, lebo keď som klikla na Návod na inštaláciu pod operačným systémom Windows nájdete na portáli finančnej správy v časti "Príručky, návody a videonávody" v dokumente "Inštalačná príručka", otvorilo sa mi okno, kde sa píše: D.Signer –prostriedok na vytváranie zaručeného elektronického podpisu.. čo ja nemám..
alebo inštalujem len na konci bod 5. Inštalácia D.Launcher -Windows?? som z toho jeleň..:confused:
Žabinka
09.05.17,09:54
Tak a teraz diskutujme.. Toto mi prišlo z technickej podpory:

Dobrý deň,
ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.
V prípade že nekomunikujete zaručeným elektronickým podpisom inštalácia nových komponentov sa Vás netýka.
---
S pozdravom,
Operátor Ivan

Otázka:
Dobrý deň.
Prosím poradiť v súvislosti s Novými pravidlami pre elektronickú komunikáciu, inštalácia nového programu. Pri komunikácii s FS nepoužívam ZEP, mám uzatvorenú Dohodu s FS. Teraz neviem či musím inštalovať úplne všetko, čo sa nachádza v Návode na inštaláciu pod operačným systémom Windows v časti "Príručky, návody a videonávody" v dokumente "Inštalačná príručka".. Keď som na to klikla, otvorilo sa mi okno, kde sa hneď v úvode píše: D.Signer –prostriedok na vytváranie zaručeného elektronického podpisu. Čo ja nemám. Alebo inštalujem len na konci bod 5. Inštalácia D.Launcher -Windows??
Ďakujem.
Tweety
09.05.17,09:55
Tak a teraz diskutujme.. Toto mi prišlo z technickej podpory:

Dobrý deň,
ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.
V prípade že nekomunikujete zaručeným elektronickým podpisom inštalácia nových komponentov sa Vás netýka.
---
S pozdravom,
Operátor Ivan
Dalo by sa povedať, no a terazky babo raď alebo buď múdry z tých ich pokynov a ......
Žabinka
09.05.17,09:57
Tak a teraz diskutujme.. Toto mi prišlo z technickej podpory:

Dobrý deň,
ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.
V prípade že nekomunikujete zaručeným elektronickým podpisom inštalácia nových komponentov sa Vás netýka.
---
S pozdravom,
Operátor Ivan
Dalo by sa povedať, no a terazky babo raď alebo buď múdry z tých ich pokynov a ......
veď, nič nové..:rolleyes: hlavne udržujme paniku..:cool:
evuš
09.05.17,10:31
Všetkých nás zatýka - ženská menom Panika :D:D
Žabinka
09.05.17,10:42
Všetkých nás zatýka - ženská menom Panika :D:D
aj som napísala ešte jeden dopyt, či by nebolo možné do článku napísať koho presne sa táto povinnosť týka, som zvedavá či niečo odpíšu.. lebo z napísaného - Nové pravidlá pre podpisovanie dokumentov sa dotknú všetkých viac ako 300 000 elektronicky komunikujúcich firiem a občanov - je jasné, že sa týka všetkých, nezávisle od toho, akým spôsobom podpisujú/nepodpisujú.. keby napísali že sa to týka všetkých elektronicky komunikujúcich ZEP-om podpisujúcich, tak to by už bolo jednoznačné, nie?
Žabinka
09.05.17,10:42
niekedy je to ozaj na šľaktrafenie..:cool:
Dáša_
09.05.17,10:52
niekedy je to ozaj na šľaktrafenie..:cool:

fakt by to mali písať jasnejšie. Zjavne je vidieť, že oni sami so sebou nekomunikujú, takže nevedia, čo to v praxi znamená... Tiež som to čítala a chytala ma panika. Lebo som si spomenula, jak sa to celé inštalovalo, kým ešte nebola možnosť posielať cez FS dohodou, nie iba zepom
Žabinka
09.05.17,11:01
pre nich je to asi zrozumiteľné, a asi aj logické, nakoľko v celom článku sa spomína podpisovač, podpisovanie, napr. - Nové pravidlá pre podpisovanie dokumentov sa dotknú všetkých viac ako 300 000 elektronicky komunikujúcich firiem a občanov. Finančná správa sprístupní nový podpisovač v noci z 9. na 10. mája 2017. Dovtedy je potrebné používať súčasné nastavenie. Pre všetkých daňovníkov, ktorí budú elektronicky podpisovať a odosielať dokumenty po 10. máji 2017 platí, že je nevyhnutné aby mali nainštalovaný nový softvér. Inak pre nich nebude možné tieto dokumenty (napríklad daňové priznania) podpísať a odoslať - takže podpisujem len keď mám ZEP, pri dohode nepodpisujem..
ale je to zbytočne zmätočné.. koľko času som zbytočne stratila nad uvažovaním, plus dopisovaním si s FS..

nebolo by jednodučhšie to rovno napísať zrozumiteľne?
pavol54
09.05.17,11:24
Tak a teraz diskutujme.. Toto mi prišlo z technickej podpory:

Dobrý deň,
ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.
V prípade že nekomunikujete zaručeným elektronickým podpisom inštalácia nových komponentov sa Vás netýka.
---
S pozdravom,
Operátor Ivan

Otázka:
Dobrý deň.
Prosím poradiť v súvislosti s Novými pravidlami pre elektronickú komunikáciu, inštalácia nového programu. Pri komunikácii s FS nepoužívam ZEP, mám uzatvorenú Dohodu s FS. Teraz neviem či musím inštalovať úplne všetko, čo sa nachádza v Návode na inštaláciu pod operačným systémom Windows v časti "Príručky, návody a videonávody" v dokumente "Inštalačná príručka".. Keď som na to klikla, otvorilo sa mi okno, kde sa hneď v úvode píše: D.Signer –prostriedok na vytváranie zaručeného elektronického podpisu. Čo ja nemám. Alebo inštalujem len na konci bod 5. Inštalácia D.Launcher -Windows??
Ďakujem.
ako som rád že nám to operátor Ivan povedal už sa mi začalo robiť mdlo. Pre doplnenie s počítačmi som si prestal dôverne tykať po stretnutí s FORTRANOM, dernými štítkami a "Sálovým" počítačom ZPA 600. (Síce sme výskumný projekt urobili) ale Tam som zistil že to nie je moja parketa
Žabinka
09.05.17,12:02
:D:D odpoveď FS na podnet ohľadom upresnenia a upravenia článku:

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet/návrh. Následne sme ho preposlali na posúdenie/riešenie nášmu technickému tímu.

Ak budete mať akékoľvek ďalšie technické pripomienky/návrhy, prosím, dajte nám vedieť.
---
S pozdravom,
Mgr. Ivan Karkalík
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR
Ajenka
10.05.17,10:25
Hlavne, že na stránke majú uvedené:
"Nová éra elektronickej komunikácie sa začne o päť dní. Pre všetky elektronicky komunikujúce firmy bude nevyhnutné nainštalovať si nové komponenty pre podpisovanie dokumentov, napríklad daňových priznaní. Nový softvér je bezplatný, je potrebné si ho len stiahnuť."

A čo teraz, keď ZEP nepoužívame a ja som si už D.LAuncher nainštalovala?
dmc
10.05.17,11:14
A čo teraz, keď ZEP nepoužívame a ja som si už D.LAuncher nainštalovala?

Bud si ho odinstalujes (ovladaci panel /programy) alebo to nechas naistalovane -

na funkcnost to nebude mat vplyv


Uz som na zopar pracovisk instaloval potrebne komponenty -
vysvetlenie na co sluzia programceky: pisem pre OS Windovs

1. Ovládač na čítačku čipových kariet (IDBridge CT30)
- sluzi na to aby PC rozpoznal smaotnu citacku OP- ide o priesvytnu citacku Op- ak uz mate novu citacku - (bielej farby) nepotrebujete ziaden ovladac

2. Aplikácia na prihlásenie (eID klient)
- je to program ktorym sa prihlasite - je potrebny pre vsetkych

3. Aplikácie pre kvalifikovaný elektronický podpis (odporucam platformu .NET) su tu 4 progamy.
- je programcek ktory sluzi na PODPISOVANIE zarucenym elektr. podpisom. Ale je tu aj program na prezeranie (overenie) podpisaneho elektornickeho podpisu - ak Vam pride dokument - viete si skontrolovat kto ho podpisal.

4. Aplikácia D.Launcher - program sluzi na vytvorenie a spracovanie elektro nickeho podpisu a na vytvorenie spojenia a komunikacie medzi webom a aplikaciami pre ZEP
otázka
10.05.17,14:29
podávali ste dnes niekto niečo elektronicky cez finančnú správu? pred chvíľou som podávala DPFO za r.2016 a mi to prešlo bez problémov, stav spracovania: prijaté a potvrdené, ešte nemám nič nainštalované, ďakujem za info.....
Žabinka
15.05.17,10:25
casper27
15.05.17,16:55
A čo teraz, keď ZEP nepoužívame a ja som si už D.LAuncher nainštalovala?

Bud si ho odinstalujes (ovladaci panel /programy) alebo to nechas naistalovane -

na funkcnost to nebude mat vplyv


Uz som na zopar pracovisk instaloval potrebne komponenty -
vysvetlenie na co sluzia programceky: pisem pre OS Windovs

1. Ovládač na čítačku čipových kariet (IDBridge CT30)
- sluzi na to aby PC rozpoznal smaotnu citacku OP- ide o priesvytnu citacku Op- ak uz mate novu citacku - (bielej farby) nepotrebujete ziaden ovladac

2. Aplikácia na prihlásenie (eID klient)
- je to program ktorym sa prihlasite - je potrebny pre vsetkych

3. Aplikácie pre kvalifikovaný elektronický podpis (odporucam platformu .NET) su tu 4 progamy.
- je programcek ktory sluzi na PODPISOVANIE zarucenym elektr. podpisom. Ale je tu aj program na prezeranie (overenie) podpisaneho elektornickeho podpisu - ak Vam pride dokument - viete si skontrolovat kto ho podpisal.

4. Aplikácia D.Launcher - program sluzi na vytvorenie a spracovanie elektro nickeho podpisu a na vytvorenie spojenia a komunikacie medzi webom a aplikaciami pre ZEP

Mám dotaz na 3. alebo 4. bod - neviem presne ktorý slúži na podpis žiadostí ako napr na Živnostenský register. Z jedného PC sa dá podpísať iba na jeden OP cez slovensko.sk? Minule som riešil klientovy živnosti cez jeho OP na mojom PC a dávalo mi to stále iba moje meno a môj podpis. Máte s tým podobné skúsenosti?