paypalMANIAK
09.05.17,11:26
Dobrý deň,

rád by som sa informoval ako je to s odvádzanim dane v prípade, že som fyzická osoba (nie som podnikateľ, nefigurujem v žiadnej firme a nemám založenú ani živnosť) a pravidelne inkasujem na svoj Paypal účet určité finančné prostriedky (rátajme so sumou cca 1000 EUR mesačne).

Podľa informácií, ktoré som vyčítal z rôznych článkov a fór som zistil, že medzi Paypalom a finančnou správou SR neexistuje žiadna výmena informácií, teda finančná správa ani daňové úrady nemajú ako vedieť, že mám tento príjem.

Pokiaľ si tieto finančné prostriedky nikdy priamo nepošlem na svoj osobný bankový účet a budem ich naďalej využívať na svoje súkromné účely - napr. nákup tovarov, či služieb alebo využívanie týchto prostriedkov na dobíjanie účtov v zahraničných stávkových kanceláriach - veľmi jednoduchý príklad:

Pošlem si 1000 EUR do stávkovej kancelárie – následne podám tip s kurzom 1,01 – tip bude úspešný – to znamená, že moja výhra je 1010 EUR a kedže daň z výhier je pri hazardných hrách oslobodená od dane, znamená to teda, že celú sumu 1010 EUR si môžem poslať na svoj osobný bankový účet do SR, nezaplatím teda žiadnu daň a som za to nepostihnutelný?


Ďakujem za skoré odpovede a prajem pekný deň.