jafet1
09.05.17,12:19
Zdravim, vedel by mi niekto poradit: Potreboval by som napojit WC na odpadovu ruru, no problem je ten ze je tam 1 - 1,5cm vyskovy rozdiel, t.j. otvor/vyustenie zo zachoda je nizsie ako otvor pre odpad/stupacku. Ak napojim rurou zachod na stupacku, rura nie je v rovine ani neklesa smerom od zachoda ale naopak mierne stupa. Co by som mohol pouzit na vypodlozenie zachoda aby som tu vysku vyrovnal ? Jedine co ma napada je drevena doska vyrezana presne na tvar WC. Alebo zeby ten vyskovy rozdiel az tak nevadil pri splachovani ?
robovi
09.05.17,10:31
No, ak mas wc so spodnym vyvodom, je potrebne skratit odpadovu ruru az po podlahu na ktorej stoji wc a musis pouzit manzetu. Ak zo zadnym, tak musis odpadovu ruru skratit tak, aby si vedel pouzit koleno. Vyrabaju sa pevne a pruzne, nastavitelne kolena.
Ak to myslis tak, ze odpadovu ruru mas rovnobezne s vyvodom zo zachoda, len o nieco vyssie, tak ak spoj medzi odpad rurou a zachodom nebude vodotesny, bude ti odpad presakovat do okolia wc. Zaroven sa ti zvysi hladina vody vo wc na vysku najvyssieho bodu na spodku odpadovej rury.
Drevena doska ti casom zhnije. V nejakom kamenarstve kup kus kamennej dosky a prilep to klebrom o podlahu. Potom na to silikonom nalep wc a prychit ho o ten kamen skrutkami do betonu.
Ing. Ľubomír Janoška
09.05.17,10:33
Drevo nie, drevo sa prehýba. Keby som vyrezával podložku pod WC, asi by som použil rigidur (podlahová doska, hrúbka 12,5 mm, nutný izolačný náter tekutou lepenkou).
jafet1
11.05.17,06:12
Vdaka za odpovede. Najidealnejsie by bola asi ta kamenna doska, no nechcel by som aby ju bolo vidno. Cize by musela byt vyrezana presne na tvar dosadacej plochy WC, co by bolo asi problematicke a mozno aj drahe. Ten Rigidur sa mi pozdava, doteraz som o nom nepocul. V navodoch pisu ze sa orezava kotucovou pilou, hadam to pojde aj priamociarou aby som vedel vyrezat obluk. I tak ma to stale laka na drevenu dosku. Je lacna a lahko sa opracovava, napr. salovacia doska ktoraje skladana a lepena. Existuju aj tekute lepenky v bielej farbe ?
vicktor
11.05.17,07:56
A co tak "kamen" aky sa pouziva na parapety alebo obklad umyvadiel? Hadam by vedeli vyrezat podla tvojho obkresu.
Liate betonove podlahy sa robia vo vsetkych moznych farbach.
mahony1
13.05.17,05:43
Ferdosondo
16.05.17,05:42
A nejde ten odpad prerobiť, aby nebolo treba vymýšľať takéto psie kusy ? Skús pofotiť, možno poradíme