pitu1
18.07.06,11:27
chcem sa spytat, odkedy plynie zarucna doba na zariadenia v dome (vybavenie kotolne a pod.), dodavatel stavby totiz kotolnu spustil par mesiacov pred datumom kolaudacie (ubehlo uz viac ako 24 mesiacov). Moj skromny nazor je, ze zaruka by mala plynut az od datumu kolaudacie (v tomto pripade este neubehlo 24 mesiacov zarucnej doby na komponenty), nakolko je to datum oficialneho odovzdania diela konecnemu uzivatelovi - napr. SVBaNP. Vie niekto poradit?
Dakujem
Elena Navrátilová
18.07.06,11:26
Treba vychádzať zo zmluvy o dielo. Tam je určite stanovená aj záruka na dielo a ostatné úkony s tým spojené.
Orim
18.07.06,20:28
Na malú kotolňu nemusí byť kolaudácia.
GabiZ
19.07.06,10:45
Na malú kotolňu nemusí byť kolaudácia.


Ak bolo vydané stavebné povolenie, musí byť aj koladačné konanie a tým pádom kolaudačné rozhodnutie.
Orim
19.07.06,20:42
Nám bolo vydané stavebné povolenie v ktorom bolo napísané, že nemusí byť kolaudácia, ale ja tomu nerozumiem, len som z toho vychádzal.
GabiZ
20.07.06,09:36
Nám bolo vydané stavebné povolenie v ktorom bolo napísané, že nemusí byť kolaudácia, ale ja tomu nerozumiem, len som z toho vychádzal.

Tak s tým sa stretávam prvý raz, ale možno odvtedy, ako už s tým nerobím sa niečo zmenilo, takže vidím, že asi je to možné. Dá sa to každopádne overiť na stavebnom úrade.