misstka
09.05.17,15:43
Chcem sa opýtať ako to je ak uchádzač má momentálne jednu dohodu, dnes uzatvoril druhú, zajtra pôjde na úrad zaniesť tú druhú dohodu, pravdepodobne sa začne konanie o vyradení, kedze nesmú byť 2 dohody súčasne, bude sa ešte čakať na príjmy za máj z obidvoch dohôd, teda kým bude vyradený, môže to trvať aj do nejakého 15.6. Ak sa má ísť v pondelok 15.5 hlásiť, musí ísť alebo nie ked bude aj tak vyradený k 10.5 a následne chodiť na úrad a nosiť potvrdenia o hľadaní zamestnania a tak dalej? Alebo stačí už len priniesť potvrdenia o príjme, ked ich bude mať? Ide mi o to aby nebol vyradený pre nespoluprácu, ked konanie o vyradení nebude ešte ukončené kvôli príjmom.aký status vlastne v tomto bude mať?
avalik
09.05.17,13:54
5/2004 Z. z.
Zákon o službách zamestnanosti

§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie
(1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

s) ktorým prestal spĺňať podmienku podľa § 6 ods. 2 písm. a) a b) a ods. 3,


§ 6
Uchádzač o zamestnanie
(3) Uchádzač o zamestnanie nesmie byť súčasne vo viacerých pracovnoprávnych vzťahoch podľa odseku 2 písm. a).

(2) Uchádzač o zamestnanie môže
a) byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru,12) ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku a ak mesačná odmena nepresiahne v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu13a) platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny, u zamestnávateľa,
1. u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
2. ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom
misstka
09.05.17,14:04
áno, chápem, že budem vyradená k 10.5, ale chcem sa opýtať že či sa musím ísť hlásiť toho 15.5?
avalik
09.05.17,14:12
Podľa mňa nie, zajtra na urade sa informuj.
Anik
09.05.17,16:49
Nie len že nesmie mať 2 dohody od 1. mája platí, že ak sa uzavrie dohoda tak doručiť na ÚPSVaR sa má deň pred začiatkom vykonávania činnosti
napr. ak je dohoda uzatvorená od 10.mája -na 40 kalendárnych dní zanesená na ÚPSVaR musí byť 9.mája
Anik
09.05.17,16:53
Valika neviem či sa mi nepodarilo Ti dať neužitočné, aj keď som chcela dať užitočné - netuším ak je to tak tak sa ospravedlňujem a ak sa to dá opraviť tak ten čo to vie nech to opraví prosím- ďakujem