SVAH
10.05.17,08:53
Dna 20.4.2017 mi volali z isteho registra, kde by som mala zaregistrovat svoju firmu. Cez telefon mi pani vysvetlila, len, ze ide o register kde su rovnake spolocnosti a ze budeme na webe a povedala sumu bez DPH, na co ma neupozornila. Ak suhlasim, ze mi da ponuku, suma na rok je... Tak som ostala zaskocena, ja som total neskusena, co sa telefonickych rozhovorov a dohadovania tyka, no a suhlasila. Blba som. O chvilu mi volali z financneho, povedali nejaku formulku o tom, ze som si vedoma, ze uzatvarame obchod cez telefon atd. Neviem ci to nahravali. Ale, ked som zlozila, pochopila som, ze ja vlastne ani presne neviem kde budeme registrovany. Web mi ani nepovedali. Len register. Nie konkretnu adresu. Teda, ze ja neviem nic o obchode. Poslali mi zmluvu a fakturu. Tu som neprevzala na poste a volaju. Tak som pani poprosila, nech mi to da do mailu. Hm, cena o 50€ vyssia, kedze DPH a vobec, nemam zaujem. Keby som presne vedela o co ide, nesuhlasim a po b, na take rozhodnutie sa neda dozriet za 1min tel hovoru. Ano, moja chyba, viem.
Ale otazka je... ako teraz zrusim zmluvu, ktoru som uzavrela telefonicky a nemam ju prevzatu fyzicky, mam ju teraz uz v maily. Nie je podpisana a odoslana druhej strane. Dakujem za informacie, 7 dni uz preslo :-(
SVAH
10.05.17,07:01
dakujem, ale 7 pracovnych dni uz preslo. Co teraz?
Tweety
10.05.17,07:05
Skús napísať odstúpenie, ale bez penaizácie to už nebude. Bolo zbytočné čakať 7 dní. Pozri tu https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/2136/category/obchodne-pravo/article/telefonicke-uzatvarenie-zmluv.xhtml
Žabinka
10.05.17,07:11
preštuduj si http://www.sbagency.sk/zvysenie-ochrany-spotrebitela-pri-predaji-tovaru-a-sluzieb#.WRLKfDfP7cs
lehota na odstúpenie od zmluvy uzatvorenej na diaľku sa predĺžila na 14 dní, či?
a hlavne, treba komunikovať písomne, doporučene, a netreba udávať dôvod odstúpenia od zmluvy..
Tweety
10.05.17,07:14
zruším to
dmc
10.05.17,09:54
komentar: Ked uz neviem ktory "IDIOT" povolil take nieco ako uzatvorenie zmluvy cez telefon tak hned v zavese malo byt k tomu povolene aj moznost telefonickeho zrusenia takejto zmluvy - to by boli vyvazene podmienky......ale to by som chcel asi vela.
Žabinka
10.05.17,09:58
na Slovensku určite..;)