isofruit
10.05.17,09:49
prešiel som na excel 2017 a rad by som zmenil,upravil:
a: farbu rámčeka aktívnej bunky aby to bolo výraznejšie - nie rámček tabuľky.
b: doplnil navigačné tlačidla v spodnej lište o prvá a posledná karta.
Skúšal som prejsť rôzne nastavenia, možnosti ale nikde to nemôžem nájsť.

predom ďakujem



Ano, ide o excel 2016, V priloženom súbore je pôvodný excel 2003, kd eje ohraničenie bunky výraznejšie a taktiež sú štyri navigačné tlačidla.
Kabaka123
10.05.17,08:04
však prvá a posledná karta sú v exceli automaticky (mám síce excel 2003 a 2007 ale je to rovnaké) ohraničenie aktívnej bunky sa podľa mňa nedá zmeniť, je to nastavené od výroby

doplnenie - máš pravdu, pozerala som obrázky excel 2016 a tie navigačné tlačidlá tam chýbajú od výroby
excel.sk
10.05.17,14:21
.
Dobrý deň,

farba aktívnej bunky sa v nastaveniach meniť nedá, môžete skúsiť zmeniť Motív (Theme), či sa Vám nebude lepšie na to pozerať, Karta Súbor, Konto... Prípadne cez VBA, ale z môjho pohľadu zbytočné, je to vec zvyku, len to chce času trošku.

čo sa týka navigačných tlačidiel, tak na prvý alebo posledný pracovný hárok sa dostanete CTRL + klik na navigačné tlačidlo so šípkou doľava alebo doprava

v novších Office na školeniach vždy odporúčam, aby si vyskúšali do navigačných tlačidiel kliknúť pravým tlačidlom myši, a potom buď výberom alebo dvojklikom alebo prvým písmenom z názvu hárku sa navigovali (vyskúšajte a uvidíte, ak máte veľa hárkov, tak je to prudko návykové :) )

.
Kabaka123
10.05.17,14:52
ale tie navigačné tlačidlá sú pohodlnejšie, škoda, že toto zrušili