marions
10.05.17,10:49
Dobrý deň,
pracujem na živnosť pre jednu firmu. Majiteľ a mne by to možno tiež vyhovovalo by chcel, aby som tam chodila každý deň na 4 hodiny denne. Mám navrhnúť sumu, ktorú by som mu mala fakturovať, prípadne keby ma mal zamestnať akú by som mala hrubú mzdu.
Poradí mi niekto, koľko by som mala navrhnúť na živnosť, prípadne na pracovný pomer? Som z okolia žiliny.
ivka70
10.05.17,09:37
a teraz mu fakturujes co?
marions
10.05.17,15:24
Teraz mu fakturujem za položky a robí to cca 400-500,-€ ale keby som tam bola, mala by som toho asi viac
ivka70
10.05.17,17:00
tak si to podla toho spocitaj
marions
10.05.17,22:11
A čo mám počítať? Ja by som potrebovala, či niekto nerobí 4 hodiny denne na živnosť.... ja neviem, koľko hodín som tomu venovala v minulosti, som to nerátala, ale isto menej ako 4 hoiny denne..
....len by som potrebovala takú primeranú cenu....
jslancik
11.05.17,04:29
Živnostník by pod 10€ na hodinu nemal ísť. A mzda? Pozri si napr. minimálnu mzdu, a v ktorej skupine je hlavný účtovník.
Každopádne cena je otázkou ponuky a dopytu. A my nevieme, áno si cenís svoj čas (resp. aký máš svoj hodinový výkon - koľko dokážeš zarobiť za hodinu). Ak vieš, že na živnosť zarobis pri 100 hodinách práce 1000 eur, tak by bola blbosť ísť robiť za 5e na hodinu... Iba ak by si za z toho mohla tretinu času flákať alebo robiť ešte niečo ine.
A nevieme, ake máš vyjednavacie schopnosti.
veronikasad
11.05.17,04:57
Opráv si názov témy, účtovníčka, ktorá služby fakturuje, nemá nárok na mzdu
Dáša_
11.05.17,05:03
chodiť do práce každý deň na pol dňa mi príde blbé. Lebo to máš už každý deň v réžii pravidelnosti, viac menej stratený :D. Možno ju potrebuješ. Len ja by som mala po návrate domov trochu problém pracovať napríklad na iných účtovníctvach. Ale sama musíš vedieť.
Ak doteraz platil maximálne 500€, tak nebude chcieť platiť o veľa viac. Zato práce ti pribudne, lebo zrejme dostaneš na starosti aj niektoré veci z administratívy.

Ja by som na tvojom mieste asi skúsila dohodnúť sa na pracovnom pomere s hrubou mzdou okolo 600€ za mesiac.

Netuším, koľko sú tie dalšie účtovníctva, čo robíš, ale možno by sa to dalo uhrať na ročný obrat taký, aby si nemusela platiť odvody. Tie by si mala vyriešené zamestnaním. plus je tam ako benefit dovolenka, stravne listky.....
marions
11.05.17,06:15
ale je tam možnosť že to bude na polovičný úvazok.... ja sa má rozhodnúť či budem zamestnaná alebo na živnosť a dať nejaké ponuky aj - aj... pridala som do zadania aj aj
marions
11.05.17,06:19
Ďakujem,. Ja viem, že to je všetko o vyjednávaní aj viem tabuľky na minimálnu mzdu..... ja len chcem niečo porovnateľné, nech nepreháňam cenu, ani nejdem pod cenu....Len potrebujem dať nejaký návrh .... a nech je trocha reálny.
marions
11.05.17,06:29
Ďakujem veľmi pekne, aj ja som chcela navrhnúť ak pracovný pomer tak cca 700,-€ za tie 4 hodiny.... l
marions
11.05.17,06:31
stravné lístky za 4 hodiny nieeee.... a práve o tie odvody mi ide, musela by som platiť aj zo živnosti aj by platil za mňa.... isto tento a asi aj budúci rok.... keby sa to dalo nejako prerušiť....
Dáša_
11.05.17,06:40
ak bude súhlasiť... lebo 700 hrubého pre neho znamená cca 950€ nákladov spolu. Ak nemáš iné účtovníctva tak živnosť môžeš prerušiť. Respektíve môžeš pri iných riešiť zamestnanie na dohodu....
marions
11.05.17,06:44
Práveže nemôžem, lebo robím aj iných a tí nie sú zamestnávatelia....a rok by som mala menej o odvody....
Tak dám ponuku bud 650,- hrubá mzda alebo živnosť 1000,-? Môže byť?
A Ďakujem
marions
11.05.17,06:45
Ďakujem
marions
11.05.17,06:53
No práve, za chodenie každý deň do práce by som mala mať viac..... a to som chcela prekonzultovať, že o koľko. Nie je to málo?
Dáša_
11.05.17,06:56
vyskúšaj a uvidíš. Je to aj o vyjednávaní.
marions
11.05.17,07:01
Áno, viem, len som chcela byť v obraze, keď budem predkladať návrh....ďakujem veľmi pekne..... a neviem, ako sa mám napojiť na ten pracovný pomer, aby som neplatila odvody aj zo živnosti aj zo zamestnania...
Dáša_
11.05.17,07:28
pre tento aj budúci rok sa to už zrejme nedá. Ide o to, ak máš pri súbežnom pracovnom pomere príjem zo živnosti do tuším 5400€ za rok (presne číslo sa mi nechce hľadať), tak nebudeš platiť do socialnej poisťovne. A do zdravotnej nemusíš platiť z minima, ale z čiastky, ktorá vyšla v daňovom. Ak bola menšia ako minimalna mzda. Lenže to až v ďalekej budúcnosti...:)
marions
11.05.17,07:52
Vieeeem, veď práve o to mi ide, že musím platiť rok aj aj....najlepšie by bolo od júla sa zamestnať, ale do júla zas nebudem mať pod 5000,- Ale keď je možnosť na pracovný pomer, hneď by som brala....