mirolba
10.05.17,10:23
Klient mi dal výpoveď zmluvy o poskytovaní účtovných služieb.Zároveň mi moja zamestnankyňa oznámila ukončenie materskej spolu s výpoveďou s tým, že nastupuje do zamestnania ku klientovi ako účtovníčka.Klient výslovne požaduje
odovzdať účtovníctvo v elektronickej forme-v zmluve to dohodnuté nebolo.Klient si obstaral identický účtovný program,v akom mu poskytovala služby moja bývalá zamestnankyňa.
ivka70
10.05.17,08:30
Ak to nebolo v zmluve, mozes mu to predat ako sluzbu nad ramec zmluvy.
Na cene sa musi s tebou dohodnut.
Nie je povinnost viest uctovnictvo v elektronickej forme, nemoze byt teda ani povinnost ho v takej forme odovzdat.
Cobra99
14.05.17,12:42
A to ešte niekto vedie účtovníctvo v neelektronickej forme? Hlinené tabuľky?
Dav
14.05.17,13:10
Napr. jednoduché v Exceli. Dá sa aj podvojné, ale to by musel byť expert aj na účto, aj na Excel. Alebo v papierovej podobe
Cobra99
14.05.17,13:17
A Excel si vedie na štvorčekovom papieri?
veronikasad
14.05.17,13:27
Účtovníctvo v exceli by novej účtovníčka v identickom programe moc nepomohlo...
veronikasad
14.05.17,13:30
V prípade ako popisujes by som v elektronickej forme účtovníctvo neodovzdala "na tanieriku". Nech sa staro-nova účtovníčka trochu potrápi. Vytlac klientovi všetky potrebné dostupné zostavy z tvojho účtovného SW...
veronikasad
14.05.17,13:35
Poznámka k tej elektronickej forme: Pri jednej daňovej kontrole daňový úrad odomna požadoval nejaké súbory v elektronickej forme (vraj majú software na zistenie dodatočných zásahov do ucta.) Nevedela som to urobiť, tak som musela všetky zostavy za kontrolovaný rok znovu vytlačiť ...
Dav
14.05.17,17:00
Excel nevedie na štvorčekovom papieri, mala som na mysli vedenie účtovníctva mimo účtovného softu.
kukučka
14.05.17,17:18
Zvyčajne sa mení účtovníčka od nového roku, nie v priebehu. Ty sama najlepšie vieš, aké máte ľudské a aj finančné vzťahy. Nebuď malicherná. Ohodnoť svoju prácu a odovzdaj "z rúčky do rúčky" tak, aby si nemyslela na minulosť, zavri za ňou dvere. Ani sa nenazdáš a príde lepší klient. Držím palce. Nekaz si meno.
kukučka
15.05.17,17:55
Cobra99 (Včera 15:42) A to ešte niekto vedie účtovníctvo v neelektronickej forme? Hlinené tabuľky?
Hej, tesané valaškou.
mirolba
16.05.17,09:13
aj tak sa musím zamyslieť nad možnosťou zopakovania,nájsť,resp. vychovať kvalitnú účtovníčku zoberie kus energie a konkurenčná doložka v prac.zmluve nepripadá do úvahy.Snáď zaradiť klientom do zmluvy o poskytovaní účta pasáž vylučujúcu aspoń 12 mesiacov zamestnať môjho zamestnanca....Otázna je možnosť kontroly.
kukučka
16.05.17,09:25
Tomu nezabrániš.