kalkulka
18.07.06,12:04
Milí kolegovia, poraďte. Neviem, či je možné preplácať zamestnancovi stravné pri zahraničnej pracovnej ceste aj tak, že prepočet stravného robíme podľa toho do akého časového pásma spadá. A tak sa mu v jednom dni vyplatí napr. CZK ale aj EUR. Uvediem príklad:
17.6. bol 8 hodín v Čechách, 10 hod. v Nemecku.
Môže dostať 150 CZK + vreckové a zároveň 22,50 EUR + vreckové?
Je to správne? Môže sa v súčasnosti používať aj takýto postup, alebo sa má vyplatiť iba 45 EUR + vreckové z dôvodu, že sa v tejto krajine zdržiaval prevažnú časť dňa?
Zoltán Kovács
18.07.06,14:22
Milí kolegovia, poraďte. Neviem, či je možné preplácať zamestnancovi stravné pri zahraničnej pracovnej ceste aj tak, že prepočet stravného robíme podľa toho do akého časového pásma spadá. A tak sa mu v jednom dni vyplatí napr. CZK ale aj EUR. Uvediem príklad:
17.6. bol 8 hodín v Čechách, 10 hod. v Nemecku.
Môže dostať 150 CZK + vreckové a zároveň 22,50 EUR + vreckové?
Je to správne? Môže sa v súčasnosti používať aj takýto postup, alebo sa má vyplatiť iba 45 EUR + vreckové z dôvodu, že sa v tejto krajine zdržiaval prevažnú časť dňa?

Tá druhá alternatíva. 45 EUR.
kalkulka
19.07.06,05:17
Myslím si, že je to takto, ale jedna osôbka ma zneistila. Bola by som rada keby sa ozvali aj viacerí.
Milan Benka
19.07.06,05:20
Druhá alternatíva, Keby sa zdržiaval v oboch krajinách rovnako, použije sa tá, ktorá je pre neho výhodnejšia.
kalkulka
19.07.06,06:09
Ale nemôže sa používať tak, že v jednom dni dostane aj CZK aj EUR, samozrejme pomernou časťou podľa hodín? Nemyslím teraz na ten prípad, keď je rovnako dlho v dvoch štátoch, ale tak ako som uviedla.
Tweety
19.07.06,06:17
Ale nemôže sa používať tak, že v jednom dni dostane aj CZK aj EUR, samozrejme pomernou časťou podľa hodín? Nemyslím teraz na ten prípad, keď je rovnako dlho v dvoch štátoch, ale tak ako som uviedla.
NIe,dostane náhradu stravného plus vreckové, akokeby bol celý pracovný deň v Nemecku. :cool:
kalkulka
20.07.06,03:47
Dík za odpovede.