benpe
10.05.17,20:20
Dobrý deň.
Prebrala som podvojné účtovníctvo pre s.r.o., neplatca DPH po inej účtovníčke. Zistila som chybu predchádzajúcej účtovníčky, že nesedia konečný zostatok na účte 221 s konečným zostatkom na bankovom výpise. Je tam rozdiel 52€. Nemám k dispozícii učtovný denník za predchádzajúce obdobie, bývalá účtovníčka nekomunikuje a preto neviem zistiť, kde mohla vzniknúť chyba. Poradte mi prosím ako to vyriešiť.
kukučka
10.05.17,20:22
Urobila by som len dočasné riešenie - banka a pohľadávka /záväzok?/ oproti majiteľovi. Peniaze na ceste asi nie, pri bežných kontrolách by ti to tam "zavadzalo". Dočasné riešenie preto, lebo je v záujme majiteľa, aby vyriešil spor s bývalou účtovníčkou a dostal sa s svojim dokladom, potom to opravíš správne. Dokedy to chce odkladať?
benpe
11.05.17,06:26
Ďakujem za skorú odpoveď. Je to dobrý nápad. Asi to urobím ako odporúčate banka a pohľadávka (355/221). Len mám ešte problém, že tá firma má okrem bežného účtu aj dva devízové (USD a CZK). A teda neviem analyticky, na ktorom učte mám urobiť opravu. Myslím si, že na účte v EUR, lebo na devízových by vznikali kurzové rozdiely? Firma má odklad daňového priznania do 30.06.2017.