Marika675121
11.05.17,08:43
Odberateľ na základe nami dodaného tovaru, sám za tento tovar vystavuje Fa. Tovar bol dodaný v marci 2017. Odberateľ vystavil Fa s marcovým dátumom, ale my sme ju dostali až v máji 2017. Fa sme nezahrnuli do marcového výkazu DPH, ani neodviedli DPH. Ako to správne zaúčtovať?
Žabinka
11.05.17,06:55
riadny chaos..:eek: ty si dodávateľ tovaru alebo odberateľ tovaru? raz píšeš ..na základe nami dodaného tovaru.., potom píšeš že ..Dodávateľ vystavil Fa.., a nakoniec ..Fa sme nezahrnuli do marcového výkazu DPH, ani neodviedli DPH...
najprv si oprav otázku aby bola zrozumiteľná, a potom dostaneš odpoveď..
ale ak si odberateľ, riadiš sa ZoDPH:
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane
(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
ak si dodávateľ a Fa bola vystavená s marcovým dátumom dodania, malo byť DPH odvedené v marci a treba podať DDP..
Marika675121
11.05.17,07:26
Pomýlila som sa , odberateľ vystavil Fa . Fa s ich číslom zahrnieme do nášho účtovníctva a odvedieme DPH. Ide o to, že do výkazu DPH za marec som Fa nezahrnula, teda ani som neodviedla DPH.
KEJKA
11.05.17,08:22
Odberateľ na základe dohody vystavuje faktúru za Vás, tak? Vy ste o dodaní vedeli, tak ste si doklad mali ustrážiť. DPH ste mali odviesť za marec, takže podľa mňa treba podať DDP DPH
kn-alka
11.05.17,08:22
tak spravíš dodatočné a zaplatíš

Nakoľko sa jedná o vystavenú faktúru, máš povinnosť zaradiť DPH do obdobie, kedy sa dodávka uskutočnila, takže jedine dodatočné DPH a DPH odviesť.