alex5896
11.05.17,09:05
zamestnanec ma pol. uvazok hruba mzda 261 eur, chce si mesacne narokovať danový bonus môžeme mu mesacne vyplacat danovy bonus ? mesacnu podmienku mzdy splnil ale čo ak za cely rok nebude mať urcenu vysku prijmu ? ako mam postupovat? zamestnany je od 01.05.
karka
11.05.17,07:09
Posudzuješ mesačný nárok a to splnil. Má nárok.
Tweety
11.05.17,07:17
Posudzuješ mesačne. Ak splnil ostatné podmienky nároku na DB, priznáš ho.
alex5896
11.05.17,07:22
a ak bude mat celkovy rocny príjem nizsí ako 2600 eur nebude to teda musiet vratit pri rocnom zuctovani
?to som si nie ista

nasla som takyto clanok:
Daňový bonus môžeš dostávať aj na polovičný či iný úväzok, ale celkový ročný príjem nesmieš mať nižší ako 6-násobom min. mzdy, čo v min. roku (daňový bonus za rok 2011) bolo cca 1902 eur. V tomto roku sa to bude odvíjať od min. mzdy na rok 2012, ale predpokladám, že to bude podobná suma. V prípade, že príjem budeš mať nižší, nesplníš túto podmienku a daňový bonus, kt. dostaneš preddavkovo každý mesiac budeš musieť vrátiť.
Môžeš sa poistiť tak, že si ho mesačne nebudeš nárokovať a na konci roka si ho uplatniš za celý rok naraz, ak splníš podmienky.
ivka70
11.05.17,07:27
Blbost.
Praveze je v zakone, ze DB, na ktory vznikol narok mesacne, nemusi vracat ani ked nesplni rocnu podmienku.
Keby si mu ho nevyplacala mesacne, mohool by on celkovo prist, takto ho nedostane len v mesiaci ,kedy podmieku nesplni.
alex5896
11.05.17,07:33
dakujem velmi pekne za objasnenie
kn-alka
11.05.17,08:40
Posudzuje sa mesačný nárok v každom mesiaci. Ak v nejakom mesiaci nedosiahne požadovanú mzdu, tak DB nedostane.

V ročnom zúčtovaní mu nevznikne nárok na celoročný bonus, ale už vyplatený bonus sa nevracia.

Takže pri polovičnom úväzku sa oplatí DB uplatňovať mesačne, nakoľko možno nevznikne nárok na celoročný DB, ale na niekoľko mesiacov áno.