zia1970
11.05.17,14:27
Dobrý deň,
musí mať konateľ, spoločník v jednoosobovej s.r.o. zvlášť uzatvorenú zmluvu na výkon funkcie konateľa bez nároku na odmenu, zvlášť zmluvu pre spoločníka bez nároku na odmenu, ešte aj pracovnú zmluvu ako zamestnanec s.r.o., keď vykonáva elektroinšt. a montážnepráce a chodí na prac.cesty? Keby nebol uzatvorený pracovno-právny vzťah, nebola by to ilegálna práca / z titulu kontroly inšpektorátu práce/? Máte s tým niekto skúsenosti? jedná sa o osobu, ktorá je v s.r.o. konateľ, spoločník a zároveň vykonáva manuálnu prácu, odvody by sa platili ako dobrovoľný platca. Odrádzajú ma papierovačky, povinnosti prihlasovania do poisť. ako zamestnanec, ako zamestnávateľ, výkazy, sledovanie prac.doby, nadčasy...atď. Poradí mi prosím niekto? Niekde som čítala, vraj je to možné ošetriť v spoloč.zmluve s.r.o, dopísať tam vetu, že osoba bude vykonávať aj inú prácu vo firme, nie len funkciu konateľa.
Ďakujem.
avalik
11.05.17,12:39
použi vyhľadávač, tu na porade už viackrát zodpovedané
profesional
11.05.17,12:56
Činnosť riadenia spoločnosti ako štatutárneho orgánu je iná ako elektroinštalácie montáže. Pôjde jednoznaćne o čiernu prácu. Konateľ a spoločník smú bezplatne vykonávať len administratívne a rozhodovacie riadenie spoločnosti.