misho188211
11.05.17,15:05
Dobrý deň, môj prípad nie je príliš bežný, a preto si s ním neviem dať rady tak sa skúsim opýtať tu...

Chystám sa začať podnikať v medzinárodnej doprave. Na vykonávanie podnikania chcem použiť pick-up za ktorým budem ťahať prepravník a na ňom prepravovať auto. Celková hmotnosť jazdnej súpravy bude nad 3,5 tony. Ak nebudem mať naložené auto tak sa v pohode do 3,5 ton zmestím. Pick-up je podľa kategorizácie vozidiel v skupine N1, čo je motorové vozidlo, ktoré má najmenej štyri kolesá a používa sa na dopravu nákladov. Robí to z pickupu automaticky nákladné auto? Lenže v tomto prípade by mal stačiť vodičák skupiny B...

Ďalšia vec: Ak bude mať jazdná súprava nad 3,5 tony, tam už asi voľná živnosť nestačí, však? Či? napr. keby som otvoril živnosť ako odťahová služba (tam stačí voľná živnosť).

Ide mi o to, či v mojom prípade mi bude stačiť voľná živnosť a bude úplne jedno aká bude hmotnosť súpravy alebo musím otvoriť viazanú živnosť a absolvovať všetky tie "ceremónie" ak chcem podnikať v doprave nad 3,5 tony.

Dúfam, že som to opísal nejako zrozumiteľne... Ďakujem za akýkoľvek postreh :-)