albert1
11.05.17,21:40
sedenie max 20 stoličiek...dve ženy zamestnankyne
willma
12.05.17,06:35
RUVZ v mieste prevádzky poradí najlepšie
buchač
12.05.17,06:41
No ja neviem...a zvyknem pripomenúť, že nie som podnikateľ.
ALE pýtam sa...."ČO je to bufet ?"
LEBO čo ja viem, čo som bol v bufetoch, tak ANI JEDEN z nich nemal príslušné zariadenie.

Pomôcka...bufet je nasledovné
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=bufet&s=exact&c=i29c&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8#
vicktor
12.05.17,07:35
Dobry link aj s perfektnym prikladom zo zivota:
"Poslanci buď driemali, alebo boli v bufete." :)
albert1
12.05.17,07:37
Ďakujem viem..len som to potreboval surnr vediet a cez telefon ma odbili...a na nete nic nenašiel
kubkokubko
12.05.17,08:15
Ak sú miesta na sedenie, tak je potrebné aj wc pre zákazníkov.
vicktor
12.05.17,08:33
Ved pise o miestach na sedenie.
Odpovedas bez precitania otazky?
Ing. Ľubomír Janoška
12.05.17,08:44
Podľa vyhlášky 533/2007 o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania treba mať aspoň 2 wc pre zákazníkov + 2 pre zamestnancov + podrobnosti viď dolu.

§ 6
...
(4) Záchody pre zamestnancov zariadenia spoločného stravovania musia byť oddelené pre ženy a mužov a udržiavané v použiteľnom stave a v čistote. Záchody musia byť aj pri šatniach pre zamestnancov zariadenia spoločného stravovania, aj pri priestoroch, v ktorých sú sprchy a umývadlá. V zariadení spoločného stravovania, v ktorom pracuje najviac päť zamestnancov v jednej zmene, môže byť jeden záchod spoločný pre mužov a ženy. V zariadení spoločného stravovania, v ktorom pracuje viac ako 50 žien, musia byť kabíny na osobnú hygienu žien.
5) Pre stravníkov musia byť vyčlenené samostatné záchody oddelené pre mužov a ženy a udržiavané v použiteľnom stave a v čistote.
(6) Do záchodu nesmie byť priamy vchod z prevádzky zariadenia spoločného stravovania. Záchod musí byť dostatočne osvetlený, osobitne vetraný a vybavený toaletným papierom. Záchod pre ženy musí byť vybavený aj nádobou s uzatváracím príklopom ovládateľným zošliapnutím.
(7) V predsieni záchodu musí byť umývadlo s prívodom teplej vody s teplotou najmenej 45 oC a prívodom studenej pitnej vody z verejného vodovodu alebo vlastného zdroja, mydlo, zariadenie na osušenie rúk alebo hygienický prostriedok na utretie rúk. Ak je utretie rúk zabezpečené papierovými utierkami, musí byť v predsieni záchodu aj nádoba na použité papierové utierky s uzatváracím príklopom ovládateľným zošliapnutím.
kubkokubko
12.05.17,10:09
Nie, precitala som si otázku. V odpovedi som uviedla aj variantu bez sedenia, pretože to možno pomôže niektorým, ktorí niečo ohľadne miesť na sedenie a wc budú hľadať ale, keď to vadí upravím odpoveď. Ďakujem za usmernenie, že netreba písať nič naviac. Prajem krásny zvyšok dňa a pekný slnečný víkend victor.
Cobra99
14.05.17,14:01
Podľa toho, ako kvalitne varíte :)