BriseGabby
12.05.17,11:14
Dobrý deň,

chcela by som si nechať poradiť ohľadom obuvi na pracovisku. Ak v zmluve nemám určenú a predpísanú obuv a robím v 12 hodinovej prevádzke (obchod so športovým oblečením), je možné používať crocsy? spĺňajú nároky? Manažérka nám dala príkazom nosiť botasky, čo sa mi z hygienického a zdravotného hľadiska zdá trocha pritiahnuté za vlasy. Nie je niekde v zákone určené, že počas 12 hodinovej smeny nám musia vetrať nohy? A ešte jedna s tým súvisiaca otázka... liečim sa na ploché nohy, bolo mi vytknuté, že som to zabudla pri pohovore spomenúť a že to môže ohroziť moje miesto. Je to až taký závažný prešľap? Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
ivka70
12.05.17,09:17
mas ploche nohy a chces 12 hodin nosit crocsy?
BriseGabby
12.05.17,09:23
áno, je to obuv, ktorá mi zatiaľ nerobila problém
ivka70
12.05.17,09:25
ale uplne nevhodna pri plochych nohách - co ak sa liecis, asi vies.
ivka70
12.05.17,09:33
Zamestnavatel moze pozadovat od zamestnancov na pracovisku pevnu, uzatvorenu obuv - vzhladom na prostredie sportoveho obchodu a moznost urazu v slapkach ci sandaloch . Ale v tomto prostredi nemusi pracovnu obuv zabezpecovat. Urcite su botasky vhodnejsie na celodenne statie ako crocsy.
Napr. v priemyselných podnikoch ci skladoch su pracovnici, ktori nosia 12 hodin celu, pevnu obuv aj s ocelovou spicou. Hygienicky dovod teda problemom nebude.

Co sa tyka plochych noh, na pohovore o tom hovorit nemusis, ale lekar na vstupnej lekarskej prehliadke to zistit ma.
Tvoje miesto moze ohrozit to, ze ho zo zdravotných dovodov nemozes vykonanavat, ak lekar posudi ,ze celodenne statie nie je pri tvojej diagnoze, na ktoru sa liecis, vhodne.
BriseGabby
12.05.17,09:38
ďakujem veľmi pekne za usmernenie.
willma
12.05.17,10:01
crocsy absolútne nie, či už zo zdravotného hľadiska rovnako aj bezpečnostného. Akým spôsobom vykladáte tovar na vrchné police v skladových priestoroch? Predpokladám, že pomocou rebríka alebo nejakých stupienkov. Stačí jeden zlý krok a stane sa úraz - ako zamestnávateľ by som ho neuznala presne kvôli nevhodnej pracovnej obuvi
BriseGabby
12.05.17,10:15
ďakujem veľmi pekne, budem to potom musieť poriešiť inou obuvou. Pekný deň
buchač
12.05.17,11:32
Buď rada, že nemusíš pobehovať v ihličkách...lebo aj také pracoviská existujú, že to zamestnávateľ vyžaduje.
Len vtedy by si plakala ... ;)