solide
12.05.17,14:00
ahoj, som klient UPC a mame doma analogovu kablovku so zakladnym balikom + jeden setopbox /STB/ Conax s kartou , ktory mam od kamarata a pozerame na nom plnu
ponuku UPC, STB ale nie je HD. Pocul som ze od juna maju analog vypinat . Chcem sa spytat ako to potom bude?
1/Ked mam soma 3xTV mam narok v ramci zakladneho balika na tri STB s kartou
2/ked budem mat zaplateny zakladny balik, bude mi fungovat ten povodny STB s kompletnou ponukou?
3/ked zrusim UPC, bude mi fungovat ten STB od kamarata? Je to robene na kartu, alebo mi uplne odpoja kabel?
4/da sa na STB pozerat jeden propgram a nahravat druhy?
Potrebujem sa rozhodnut ako dalej pokracovat, ci v UPC, alebo satelit na Skylinku.
Dakujem za radu. J
misoft
12.05.17,13:02
UPC nepotvrdilo vypínanie analógu - zase je to asi JPP.
Pokiaľ máš 3 tv doma, nemáš nárok na tri STB. Ale môžeš si ich priplatiť - budeš teda platiť 3x. Alebo mať 1 STB a na troch televízoroch pozerať rovnaký program. Každý STB je dekódovaný jednou kartou, ktorá je s STB spárovaná.
Pokiaľ máš zaplatený základný balík, budeš prijímať programy v základnom balíku, ostatné (ktorá v balíku nie sú - budú kódované).
Ak zrušíš UPC . záleží na tom, či to pôjde na dekódovaciu kartu kamaráta. Ale UPC ak sa zruší odber, teda sa od zmluvy odstúpi - deaktivujú aj káblovú linku - tá je totiž ich majetkom až po koncovú zásuvku. Takže asi potom ťažko budeš sledovať UPC, keď nebudeš mať od nich pripojenie a signál.
STB - niektoré sú HD a niektoré majú v sebe HDD na nahrávanie - ponuka je na stránke UPC.
Pokiaľ chceš pozerať jeden program a nahrávať druhý - STB musí byť tzv. dvojtunerový....
Viacej sa dozvieš u nich.
lujza.j
12.05.17,14:38
mne povedali...že v juni finito...ale je pravda....že ked u nich zdvihne fón 100 roznych ludí...každý bude trepať ine:D
misoft
12.05.17,15:47
Idú na to iným spôsobom - postupne odoberajú programy....z analógu.
lujza.j
12.05.17,15:50
vidíšto ano...ale obraz som mala v lepšej kvalite...
jelalim
13.05.17,05:09
1. Naklady na analog su pre UPC uplne minimalne, oproti tomu kolko ludi realne este dnes pouziva analog. Analog je skutocne skvely na druhy, treti TV v domacnosti. Predpokladam, ze vacsina to ma nastavene tak, ze aj ked maju digital na "hlavnej telke" v domacnosti, na analog staci par metrov lacneho kablu a je zrazu aj v druhej miestnosti.

2. Vypynat ho nebudu, len sa o nho nebudu starat. Casom este vypadne par programov. otazka je len ci budu vypadavat aj tie, co budu skutocne chybat, alebo len hluposti typu rusi a pod.
misoft
13.05.17,10:32
No minimálne tie najsledovanejšie zostanú - Narkóza, Hnojka, Plusová Hnojka, DamTo, k tomu Česi jedna a dva, dokumentárne, čo idú v SD a nie sú v balíkoch.
Doteraz bolo cca 40 programov - teraz (nesledujem to) je cca 35-38 programov...
lujza.j
13.05.17,11:39
Zabudni...mne po kabliku uz markiza nesla...naskocili tam stanice.co tam neboli...
misoft
13.05.17,11:45
Jaj - máš pravdu.... Narkóza nejde - a ani jej "deriváty".... veď píšem, že som dávno to nekontroloval... Odkedy odišli - i na UPC pokiaľ nemáš zaplatený balík - vyskočí "Kódovaný program".....
lujza.j
13.05.17,11:55
Duski...to neviem.....lebo kym decko nemalo setbox..to islo...
misoft
13.05.17,12:42
Tak som sa pozrel na to znova.... pokiaľ nie je karta - Narkóza na džigitále nejde, s kartou ide, analóg Narkóza ide.... Ja čumím len na digitál (teda niekedy)....