Choppers26
14.05.17,21:08
Súdom mám stanovené alimenty na účet matky.Ona si ho teraz zmenila, povodny vraj nefunguje a napísala mi na messenger nové číslo účtu.Mám posielať na to nové,hoci nemám nič písomne ?
buchač
14.05.17,22:23
No ja neviem, ale sorry, niekedy sa neprestávam čudovať tým "problematickým otázkam"...a nechcem rovno napísať, že ich považujem vyslovene za hlúpe.
---------------------------

Mám posielať na to nové,hoci nemám nič písomne ?


Veď môžeš posielať na nový účet, ALE potom sa nečuduj, ak alimenty niekde zablúdia.
Messenger je v tomto prípade len ako nový druh paštéky.
Ja osobne by som trval na písomnom vyrozumení, t.j.dopis alebo mail.

Môžeš posielať aj na pôvodný, ALE potom sa nečuduj...atď.

Myslím si, že najlepšia voľba v tomto prípade by bolo posielanie poštovou poukážkou, ALE ja viem, je to dosť obťažujúce ísť na poštu, vypísať lajstro, vystáť si radu...a potom s kľudným svedomím ísť ta het.
Ak mi napíšeš, že nevieš adresu ex, tak ma rovno vystrie.
Dav
15.05.17,06:20
Ex može mať inú adresu, na akej sa zdržiava a dostať sa k peniazom, ak na adrese doručenia nemá trvalý alebo prechodný pobyt je adrenalínový šport.
Dav
15.05.17,06:26
Ak máš s ex dobré vzťahy, môžeš, ale pre každý prípad, nech Ti to preukázateľne pošle, najlepšie doporučeným listom. Aby si neskôr nemal problémy, že peniaze išli na iný účet, že si nezaplatil atď.
buchač
15.05.17,06:28
Hm...takže takto :

1. Kvôli "hodnoteniu" vraj komentár som zvýraznil náležité pre nechápajúceho,ktorý nepozná rozdiel medzi odpoveďou na otázku a komentovaním.

2. Nie je náhodou povinnosťou ex vyrozumieť povinného so zmenou údajou a to písomnou formou ?
Povinný nie je povinný pátrať po účtoch, bydliskách a iných informáciach.

...a ten messenger ? Ex by si ho mohla šturiť do rodného miestečka dieťaťa. ;)
profesional
15.05.17,13:31
Kľudne pošli na starý. Uzatvorením účtu začína plynúť ochranná doba účtu a došlé platby banka dopošle majiteľovi uzavretého účtu a teba vyrozumie, že účet bol zavretý. Kým sa toto neudeje, alebo kým ti nenapíše údaje o zmene úćtu písomne, všetko ide po starom.