Jarabinky
15.05.17,11:02
Sme par, no nie sme manzelia. Kupujeme spolocny byt. Na KPZ su obe osoby s rovnykym spoluvlastnickym podielom.
Dvovod zmluvy:
1. Umrtie jedneho z nas. Vtedy musi jeho polovicu ziskat ten druhy (nie rodina mrtveho)
2. Jeden z nas bude chciet z toho vycuvat (napr. nebude chciet dalej platit), v tom pripade ma tato osoba narok len na nim dovedy vynalozene financie, nie polovicu.

Dakujem a prosim nie o rady typu zoberte sa...
dmc
15.05.17,09:49
Kedze nebudete manzelia mozete nehnutelnost nadobudnut jedine do podieloveho spoluvlastnictva.

k bodu 1. Pravdepodobne sa to da vyriesit jedine spisanim "Zavetu" a jedine v pripade ak nemate (nebudete mat) potomkov pretoze potomok je neopomenutelny dedic (musi byt spomenuty v Zavete s podielom podla veku) Zavet sa vsak da kedykolvek zmenit / napisanim noveho zavetu stary strati platnost. Inak zmluvne osetrit co z majetkom v pripade smrti nieje mozne.

k bodu 2. kedze kazdy bude mat svoj podiel - neviem o zmluve ktora by zaviazala toho druheho v pripade neplatenia (neviem coho) aby mal narok na vyplatenie financii (neviem akych). a nie celeho podielu .

Pri podielovom vlastnictve vam vznikne predkupne pravo pri predaji tretej osobe, ktore vsak neplati pri prevode blizkej osobe....
vicktor
15.05.17,10:52
Rozhodli ste sa kupit byt spolocne, ale uz spekulujete ako sa kto ma poistit proti tomu druhemu, ved "vycuvanie" sa zda byt pravdepodobne.
Alebo sa zoberte, alebo zite na skusku v prenajme.
Jarabinky
15.05.17,11:28
1. Deti nebudu urcite, takze zavet.
2. Beriem na byt hypo. Polovicka mi bude splacat polovicu splatky. Keby sa ale raz rozhodla odist, rozisli sme sa (vselico sa v zivote stava rovnako sa mozem chciet rozist aj ja) strana, ktora sa rozhodne nesplacat uver dalej by mala mat narok LEN na financie, ktore dovtedy do toho vlozila.
ivka70
15.05.17,11:43
Kataster nezaujima, kolko je splateneho z uveru. Ak napisete nehnutelnost na oboch, tak ze bude vlastnictvo 1/2 kazzdeho, tak bez ohladu na to, ze ty splacas hypo a ona nie, jej ta polovica patri.
profesional
15.05.17,12:19
Celé sa to dá vyriešiť tak, že v ČR si založíte tvz. Svěřenský fond pro přïpad úmrtí a byt do neho prevediete. V stanovách fondu viete dohodnúť takmer čokoľvek.
Správcovia fondu budete spoločne. Najdite si protektora.
Jarabinky
15.05.17,12:41
Chcel som do vzajomnej oblojstrannej zmluvy zakomponovat formulku, ze v pripade ukoncenia splacania uveru vlastnictvo na polovicu majetku zanikne a tejto osobe prinalezi len to co do spolocneho financovania investovala. Navzajom si taketo nieco podpiseme a basta. Sucastou takejto dohody moze byt aj nutnost vymazu odchadzajucej osoby z LV a vysporiadanie preukazatelnych investicii odchadzajucejj osobe. ci?