Kejt
18.07.06,15:05
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o jednu radu.V jednej prevádzke sme dali výpoveď z priestorov k 01.07.2006.Máme troj-mesačnú výpovednú dobu t.j.že končíme 01.10.2006.Zamestnancom chceme dať výpoveď dvojmesačnu k 01.08.2006.Vie mi niekto poradiť ako ju mám napísať a s akým paragrafom?/Dátum odoslania výpovede?/Jedna zamestnankyna je na tej prevádzke tehotná ja predpokladám že jej nemôžeme dať výpoved.Ďakujem za radu.:eek:
monika-s
18.07.06,18:12
Kejt, mala by si napísať trochu konkrétnejšie o čo ide. Firma končí a prepúšťa všetkých zamestnancov?
Zamestnanci majú uzatvorené pracovné zmluvy na neurčitú dobu?
dana9
19.07.06,05:22
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o jednu radu.V jednej prevádzke sme dali výpoveď z priestorov k 01.07.2006.Máme troj-mesačnú výpovednú dobu t.j.že končíme 01.10.2006.Zamestnancom chceme dať výpoveď dvojmesačnu k 01.08.2006.Vie mi niekto poradiť ako ju mám napísať a s akým paragrafom?/Dátum odoslania výpovede?/Jedna zamestnankyna je na tej prevádzke tehotná ja predpokladám že jej nemôžeme dať výpoved.Ďakujem za radu.:eek:

ZP umožňuje, aby zamestnávateľ skončil PP so zamestnancom v prípade ak sa zrušuje, prípadne prepmiestňuje ZĽ alebo jeho časť. Ide o výpovedný dôvod podľa § 63 ods 1 písm. a) ZP. Je potrebné to uviesť do výpovede. Zamestnávateľ však môže dať výpoveď iby vtedy, ak nemôže ZC ponúknuť inú vhodnú prácu, pretože takú nemá, a ak má, tak ju musí zamestnanec odmietnuť. Túto skutočnosť, teda že nemáte pre ZC inú vhodnú prácu... je potrebné uviesť do výpovede, resp. celú komunikáciu o ponúknutí a odmietnutí práce mať písomne zdokumentovanú.
V takomto prípade neplatí zákaz výpovede podľa § 64 ZP.

ČO sa týka doručovania, ak chcete aby výpovedná doba začal aplynúť od 1.8.2006 tak musíte výpovede preukázateľne doručiť ešte do konca júla. Odporúčam poštou, do vlastných rúk.


dana:)
Kejt
19.07.06,06:27
Tú prevádzku máme v Bánovciach nad Bebravou sú tam traja zamestnanci,ktorí majú zmluvu na dobru neurčitu.Ešte sa chcem opýtať na tú zamestnankynu čo je tehotná ako s výpovedou i ked si myslím že ju nemôžeme prepustiť dakujem.
dana9
19.07.06,06:34
Tú prevádzku máme v Bánovciach nad Bebravou sú tam traja zamestnanci,ktorí majú zmluvu na dobru neurčitu.Ešte sa chcem opýtať na tú zamestnankynu čo je tehotná ako s výpovedou i ked si myslím že ju nemôžeme prepustiť dakujem.

Ak si dobre vykladám § 64 ods. 3 písm a). tak jej môžete dať výpoveď, v takýchto prípadoch zákaz výpovede neplatí.

dana:)
nikulik
21.09.06,08:26
Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?
ajobs
21.09.06,08:30
Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?

Áno, môžeš mu napísať dohodu o rozviazaní PP, ale nech ju prerokuje so zamestnávateľom čo najskôr, lebo ak ten nebude s dohodou súhlasiť, musí dať výpoveď ešte do konca septembra 2006. Potom PP skončí k 30.11.2006.
Chobot
21.09.06,08:33
Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?

Ak má zmluvu na určitú dobu, dokedy má teda podľa prac. zmluvy trvať PP? Ak to nie je koniec septembra a skončiť chce koncom septembra, tak jedine skúsiť tú dohodu. Ak s ňou však zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak bude musieť dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou, teda PP skončí potom 30. novembra.
nikulik
21.09.06,11:30
Je to podnik, v ktorom sa ludia menia ako na beziacom pase, takze myslim, ze dvojmesacnu by mu nedávali, myslim, že to pôjde aj dohodou. Má tam byť normálne napísané-žiadosť o rozviazanie pp dohodou?