fortunka
15.05.17,17:07
Prosím o usmernenie, riešim celý deň dilemu:
Dodanie elektr.sluzby v rámci EÚ, obaja účastníci sú platcovia DPH. Do ktorého riadku v DPH to zaradiť?

Podľa mňa je to 9,10 nakoľko ide o služby paragrafu 16. Ale dostali sa mi vyjadrenie že to je 11 12. Mne to ale napr do toho riadku program ani nevezme.... Precitala som všetky paragrafy a stále so presvedčená o 9,10 :/

Ďakujem
Reina
16.05.17,07:22
Ak ide o elektronické služby pre zdaniteľnú osobu, tak sme v § 15 ods. 1 s miestom dodania, komu sa služby poskytujú. TJ. riadky 11/12 - osoba povinná platiť daň v SR je uvedená v § 69 ods. 3. Tj. slovák ich samozdaní. Neviem, aký máte program, ale určite to treba dostať na riadky 11/12.
V § 16 sú elektronické služby pre nezdaniteľné osoby - napr. občania. Tj. ak by slovenský platiteľ dodal elektronickú službu pre občanom EU tak miesto dodania je tam, kde majú občania bydlisko - tj. museli by sme sa registrovať v každom štáte, alebo využijeme MOSS - Mini one stop shop - ale to už je iná téma.

https://podpora.financnasprava.sk/051333-Ur%C4%8Denie-miesta-dodania-slu%C5%BEieb-pod%C4%BEa--15
fortunka
16.05.17,12:24
Ďakujem áno našla som to, večer keď som to v kľude čítala :))) v programe to nájdem, bude to iba Iny kod